Jedynie prawda jest ciekawa

Jabłoński o debacie: Duda znokautował Komorowskiego

22.05.2015

„To było dobicie osoby politycznie martwej, która chyba tej śmierci chce”.

„To było dobicie osoby politycznie martwej, która chyba tej śmierci chce. I Duda w pewnym momencie wbijał sztylet przeciwnikowi i krzyczał „Zdychaj”!” - mówi dr Wojciech Jabłoński, komentując debatę prezydencką w TVN. W rozmowie z „Faktem” ekspert od marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego wskazał, że Andrzej Duda zadał cios łaski „konającemu politycznie Bronisławowi Komorowskiemu”.

„Komorowski złamał wszystkie zasady debaty politycznej. (…) Choćby brak hasła przewodniego, reakcja na ataki przeciwnika, zamiast wyprowadzanie własnych. A kiedy już je wyprowadzał, to nie dotyczyły życia zwykłego obywatela, o którym często mówił Duda. A proszę zauważyć, że media stworzyły Komorowskiemu swoistą bramkę umożliwiającą reakcję. Miał obok sympatyzujących dziennikarzy podstawionych przez stację! Pytali o jakichś chrześcijan z Syrii! A co nas to obchodzi? Co to obchodzi zwykłego Polaka?! Pytania o przysięgę prezydencką ze strony pani Olejnik? Boże, przecież oni byli totalnie nieprzygotowani! Ci dziennikarze chyba nawet dużo zarabiają. Nie wiem czy to się nie skończy, ale to już ich zmartwienie. Jedyną osobą przygotowaną do tej debaty był Andrzej Duda. To jest śmieszne. Wielokrotny nokaut!” - tłumaczył Jabłoński.

I zaznacza, że debata była „dobiciem przeciwnika, który żebrze o polityczną eutanazję”. „No i ją dostał” - wskazał ekspert.

I dodał, że prezydent Komorowski wyglądał, jakby z niego uszło powietrze. „Odniosłem wrażenie, że prezydent wyczerpał całą energię, której użył w poprzedniej debacie. Z niego uszło powietrze. Nad tym muszą pracować sztabowcy, a Komorowski ich nie ma. Błędem dla obydwu kandydatów – ale większym dla przegranego – było prowadzenie dzisiaj normalnej kampanii” - uważa Jabłoński.

Pytany o szczegółową ocenę debaty wyjaśnia: „W dzienniczku Komorowskiego są same minusiki, a Duda jest prymusem. Zobaczymy w niedzielę, ale myślę, że zaskoczenia nie będzie”.

Ekspert ds. marketingu nie ma litość dla prezydenta Komorowskiego…

ez,wPolityce.pl/Fakt.pl
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook