Jedynie prawda jest ciekawa


Jabłoński o debacie: Duda znokautował Komorowskiego

22.05.2015

„To było dobicie osoby politycznie martwej, która chyba tej śmierci chce”.

„To było dobicie osoby politycznie martwej, która chyba tej śmierci chce. I Duda w pewnym momencie wbijał sztylet przeciwnikowi i krzyczał „Zdychaj”!” - mówi dr Wojciech Jabłoński, komentując debatę prezydencką w TVN. W rozmowie z „Faktem” ekspert od marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego wskazał, że Andrzej Duda zadał cios łaski „konającemu politycznie Bronisławowi Komorowskiemu”.

„Komorowski złamał wszystkie zasady debaty politycznej. (…) Choćby brak hasła przewodniego, reakcja na ataki przeciwnika, zamiast wyprowadzanie własnych. A kiedy już je wyprowadzał, to nie dotyczyły życia zwykłego obywatela, o którym często mówił Duda. A proszę zauważyć, że media stworzyły Komorowskiemu swoistą bramkę umożliwiającą reakcję. Miał obok sympatyzujących dziennikarzy podstawionych przez stację! Pytali o jakichś chrześcijan z Syrii! A co nas to obchodzi? Co to obchodzi zwykłego Polaka?! Pytania o przysięgę prezydencką ze strony pani Olejnik? Boże, przecież oni byli totalnie nieprzygotowani! Ci dziennikarze chyba nawet dużo zarabiają. Nie wiem czy to się nie skończy, ale to już ich zmartwienie. Jedyną osobą przygotowaną do tej debaty był Andrzej Duda. To jest śmieszne. Wielokrotny nokaut!” - tłumaczył Jabłoński.

I zaznacza, że debata była „dobiciem przeciwnika, który żebrze o polityczną eutanazję”. „No i ją dostał” - wskazał ekspert.

I dodał, że prezydent Komorowski wyglądał, jakby z niego uszło powietrze. „Odniosłem wrażenie, że prezydent wyczerpał całą energię, której użył w poprzedniej debacie. Z niego uszło powietrze. Nad tym muszą pracować sztabowcy, a Komorowski ich nie ma. Błędem dla obydwu kandydatów – ale większym dla przegranego – było prowadzenie dzisiaj normalnej kampanii” - uważa Jabłoński.

Pytany o szczegółową ocenę debaty wyjaśnia: „W dzienniczku Komorowskiego są same minusiki, a Duda jest prymusem. Zobaczymy w niedzielę, ale myślę, że zaskoczenia nie będzie”.

Ekspert ds. marketingu nie ma litość dla prezydenta Komorowskiego…

ez,wPolityce.pl/Fakt.pl
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook