Jedynie prawda jest ciekawa


Jabłoński: Budka lepszy od Schetyny

04.01.2016

"Schetyna jest jedynym kandydatem na przewodniczącego, nie wiemy, kto jest liderem".

Politolog dr Wojciech Jabłoński wskazuje, że Ryszard Petru "przedwcześnie" ogłosił się liderem całej opozycji. W rozmowie z "Super Expressem" Jabłoński odnosi się do przekazu wideo, jaki umieścił na Youtube Petru. "W polityce trzeba narzucać tematy, jednak nie zawsze twierdzenie pojedynczego polityka staje się ciałem. Należy też zwrócić uwagę na to, że opinia publiczna często zmienia zdanie. To pierwsze miejsce partii Petru wśród formacji opozycyjnych wcale nie musi się utrzymać" - wskazuje.

W ocenie Jabłońskiego dziwne jest również wzmocnienie pozycji Grzegorza Schetyny. W ocenie politologa lepiej niż były szef MSZ wypada ostatnio... Borys Budka. "Dziwi mnie to, że Schetyna ma być przewodniczącym. Zdecydowanie lepszy w wystąpieniach medialnych w ostatnim czasie jest Borys Budka. Schetyna od jakiegoś czasu jest wycofany. Po staremu liczy na zakulisowe gry w samej partii. Nie bierze jednak pod uwagę tego, co myślą wyborcy. Wygranie wyborów w partii wcale nie musi oznaczać, że wyborcy zaakceptują Schetynę jako lidera. To faktycznie w tej chwili udaje się Petru, pytanie jednak, jak długo lider Nowoczesnej pozycję tę utrzyma" - wskazuje.

W ocenie Jabłońskiego ważne będzie, na ile Schetyna będzie charyzmatyczny. "Platforma zyskuje na pewno sprawnego organizatora, jednak pytanie, na ile będzie on w stanie pociągnąć formację jako lider. Ewa Kopacz od Tuska dostała i partię, i rząd. Przegrała wybory" - zauważa ekspert.

Zaznacza, że "największym problemem PO jest to, że dziś, pomimo że Schetyna jest jedynym kandydatem na przewodniczącego, nie wiemy, kto jest liderem tej partii". "W mediach występuje Budka, sporadycznie Schetyna, Neumann czy politycy związani z Kopacz. Ta wielość znanych polityków, bez zdecydowanego przywództwa będzie docelowo działać na niekorzyść PO. Można mieć pieniądze, struktury, a mimo to ponieść w polityce klęskę. Przykładem jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, który pomimo wielu lat w polityce, dotacji i silnych struktur jest dziś poza parlamentem" - kwituje Jabłoński.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook