Jedynie prawda jest ciekawa


J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

19.06.2018
tomaszewski18062018
J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

Popularna przed laty aktorka, która największe trumfy swojej kariery święciła wówczas, kiedy Litwa, Ukraina, Białoruś i Armenia stanowiły jeszcze jedno państwo, wyraziła dezaprobatę z powodu „mani wielkości” Polaków, którzy „przy byle sukcesie dostają jakiegoś irracjonalnego obłędu”. Wypowiedź gwiazdy lat 70-tych skrytykowali nie tylko kibice. Słowa autorki felietonów „Poradnika domowego” zabolały również legendarnego polskiego bramkarza, Jana Tomaszewskiego.

–  Mam nadzieje, że milionowa rzesza Polaków, podobnie jak ja, zapomni nazwiska tej pani – skomentował bohater „orłów Górskiego”.

Można skorzystać z rady pana Jana i zapomnieć. Ale można też zadedykować pani Krystynie liczne dowody na to, iż to nie tylko Polacy dostają “irracjonalnego obłędu”. 

Tu, dla przykładu, tu Anglicy po bramce na 2:1 w meczu z Tunezją, w samej końcówce spotkania.

Piękny obłęd, prawda? 

A tu, dla odmiany, kibice reprezentacji Meksyku, po niespodziewanym zwycięstwie nad Niemcami.

A także Islandczycy po remisie z Argentyną.

Na koniec, niczym - jak mówi Tomasz Hajto - "truskawka" na torcie, bramka Sebastiana Mili w meczu z Niemcami, który nasza reprezentacja wygrała 2:0. Kibice pamiętają, innych nie będziemy zanudzać szczegółami technicznymi. Wszak liczy się coś zupełnie innego.

Ogromna, wielka biało-czerwona radość. Uśmiechnięte twarze młodzieńców i starców. Kobiet i mężczyzn. Łzy wzruszenia. Śmiech. Okrzyki. Wrzaski. Ale przede wszystkim duma z przynależności do wspólnoty, którą złączyły te same emocje. Odczuwanie tego, co łączy nas wszystkich ponad podziałami, co kształtuje specyficzną właściwość naszej polskiej duszy, w której zapisaliśmy tyle lat pięknej historii. A tyle przecież jeszcze przed nami wszystkimi do napisania!

Proszę spróbować i dołączyć do tej wspólnoty. Pani także może być jej częścią.

ac


CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook