Jedynie prawda jest ciekawa


Isakowicz-Zaleski: Kopacz odda pieniądze oligarchom

24.01.2015

Premier Ewa Kopacz obiecała Ukrainie pomoc finansową dla przedsiębiorców.

Na początku tygodnia Ewa Kopacz odwiedziła Kijów i po spotkaniu z najwyższymi władzami Ukrainy zapowiedziała pomoc finansową dla ukraińskich przedsiębiorców. Strona Polska ma przekazać Ukraińcom 100 milionów euro pożyczki, którą Ukraina ma oddać w ciągu 10 lat.

Samą pożyczkę, ale też cała wizytę premier rządu RP, krytykuje na łamach Onet.pl Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Polski duchowny od lat zajmuje się Ukrainą i dba o pamięć o historii polskich Kresów.

„Po pierw­sze, wbrew ocze­ki­wa­niom licz­nie za­miesz­ka­łych na Ukra­inie Polaków pre­mier Ko­pacz  nie spo­tka­ła się z przed­sta­wi­cie­la­mi ich or­ga­ni­za­cji. Nie od­by­ło się też żadne forum, w cza­sie któ­re­go nasi ro­da­cy mo­gli­by przed­sta­wić swoje pro­ble­my. W ten spo­sób wła­dze Trze­ciej Rze­czy­po­spo­li­tej po raz ko­lej­ny po­ka­za­ły, że tro­ska o ro­da­ków miesz­ka­ją­cych od wie­ków na daw­nych Kre­sach Wschod­nich nie jest  prio­ry­te­tem pol­skiej po­li­ty­ki wschod­niej, opar­tej o tzw. mit Je­rze­go Gie­droy­cia.” – pisze w swoim felietonie ks. Isakowicz-Zaleski.

Duchowny zwraca też uwagę, że premier Kopacz złożyła kwiaty na Majdanie, zapomniała jednak o polskich miejscach pamięci w Kijowie. Nie odwiedziła nawet polskiej nekropolii w Kijowie-Bykowni, gdzie leżą Polacy pomordowani w Katyniu.

Choć sytuacja gospodarcza w Polsce jest ciężka, Ewa Kopa lekką ręką wysyła pieniądze na wschód. Ks. Isakowicz-Zaleski jest przekonany, że z tego powodu zabraknie pieniędzy dla najbiedniejszych Polaków.

Poza tym nie mamy żadnej pewności, że polskie pieniądze trafią do potrzebujących ich przedsiębiorców. Kasa może trafić do kieszenie bogatych ukraińskich oligarchów. Oligarchowie do tej pory niespecjalnie wspierali Ukraińców walczących z rosyjskimi terrorystami na wschodzie.

„Nie finansują także ukraińskich szpitali czy domów pomocy społecznej, nie kupują nawet żołnierzom walczącym na Donbasie butów czy ciepłej odzieży na zimę. To samo dotyczy także tych oligarchów, którzy trzęsą sprawami politycznymi kraju. Wystarczy wspomnieć takie osoby jak gubernator (czytaj: samodzielny arcyksiążę ) Dniepropietrowska i przewodniczący Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej Ihor Kołomojski, "gazowa księżniczka" Julia Tymoszenko czy "król czekolady", a obecnie prezydent, Petro Poroszenko.”

 mly/PAP

fot. wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook