Jedynie prawda jest ciekawa


Inwestycje Polskie- filozofia głupia i niebezpieczna

28.12.2012

Chodzi o to, że ta metoda jest niebezpieczną metodą kreowania wirtualnego pieniądza, którą zaobserwowaliśmy w Stanach Zjednoczonych, wtedy gdy banki za jednego zarobionego dolara, udzielały kredytów przedsiębiorcy w wysokości 30 dolarów.

Minister Skarbu Mikołaj Budzanowski ogłosił start projektu Inwestycje Polskie, co to dokładnie oznacza?

To jest zabieg całkowicie propagandowy, dlatego, że przygotowanie tego typu wehikułów finansowych musi potrwać kilka lat. To jest bardzo niebezpieczna, kreatywna konstrukcja gospodarcza, nawet jeśli ona miałaby wyjść. Dlatego, że ona polega na niczym innym jak daniu w zastaw resztek majątku narodowego i wykreowaniu pod to długu. Czyli polski rząd wychodzi z założenia, że skoro poszła już krowa, to niech idzie i łańcuch.  To jest filozofia głupia i niebezpieczna i ona tak naprawdę ma służyć wykreowaniu wirtualnych pieniędzy, wirtualnego kredytu, czyli tak zwanego lewarowania gospodarki, czyli czegoś z czym dzisiaj na świecie się walczy i co jest przyczyną kryzysu finansowego.

Kiedy i jakie będą zyski z tego programu?

Pytanie czy w ogóle będą? Czy raczej straty, kolejny biurokratyczne stołki i ogromne wynagrodzenia i premie dla tych podobno genialnych managerów. Po pierwsze to jest niezgodne z prawem unijnym, a po drugie, niezgodne z prawem spółek handlowych. Dlatego czy to przyniesie zyski? Ja uważam, że to będą pieniądze stracone…

Co oznacza zdanie min. Budzanowskiego: „Oznacza to, że z tej jednej sprywatyzowanej złotówki, złotówki, która mogłaby trafić do budżetu państwa, będziemy wartość tej złotówki przemnażać i ta jedna złotówka będzie mieć siłę kilku złotych.”?

Chodzi o to, że ta metoda jest niebezpieczną metodą kreowania wirtualnego pieniądza, którą zaobserwowaliśmy w Stanach Zjednoczonych, wtedy gdy banki za jednego zarobionego dolara, udzielały kredytów przedsiębiorcy w wysokości 30 dolarów. Tylko tu jeszcze kryje się dodatkowe oszustwo i kreatywna księgowość inwestycyjna. Ponieważ nie da się pożyczać kolejnych pieniędzy dalej na wielką skalę to przy pomocy pewnych czarodziejskich sztuczek wrzucimy do cylindra jedną złotówkę, a wyciągniemy jakimś cudem 30 . Takie działanie ma nam dać czas, abyśmy mogli swobodnie przeczekać czas na kolejne unijne pieniądze. Problem w tym, że ta koncepcja jest słabo przemyślana, co widać gołym okiem. Generalnie cała rządowa koncepcja może skończyć się spadkiem notowań giełdowych spółek handlowych  i wielkimi stratami dla skarbu państwa.

Rozmawiał Łukasz Żygadło 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook