Jedynie prawda jest ciekawa


Internet, drukarka i wycieczka gratis

14.04.2014

W mediach elektronicznych zarabiam na chleb, więc grzechem byłoby narzekać na Internet. Coraz częściej czuję jednak, że zaplątanie w „sieć” staje się zmorą mojej małej codzienności, bo o tej globalnej nie śmiem pisać.

Nabrałem odwagi do ujawnienia swych www-mailowo-facebookowo-twitterowych (są jeszcze dziesiątki innych wynalazków, jak Instagram, o których mam blade pojęcie) odczuć, ponieważ mam wrażenie, że nie jestem w nich odosobniony?

Czy nie mieli Państwo nigdy dość tych loginów, pinów, kont, skrzynek, haseł, adresów i avatarów? Czy nie wściekali się Państwo, bo nie wiadomo dlaczego nagle „zwolnił” Internet i kręci się w kółko zamiast śmigać po ukochanych blogach, stronach, serwisach i portalach? A może nawet budzili się Państwo w środku nocy, zlani potem, przerażeni koszmarem skasowanego Facebooka?

Bo co to, by było, gdyby nagle zniknęły te wszystkie lajki, fotki, wpisy, polecenia?! Obawiam się, że dla wielu pozostałby jedynie WIELKI JĘK: JAK ŻYĆ!?

I to napawa mnie coraz większym lękiem. Pal licho, jeśli uzależnienie od wirtualnej przestrzeni jest czyimś suwerennym wyborem. Każdy bawi się tak, jak lubi.

Szlag mnie jednak trafia, gdy w cyberkosmos na siłę wystrzeliwuje mnie biurokratyczna wyrzutnia państwowa. Nie wiem, czy to zasługa b. cyberministra Michała Boniego, czy kogoś z jego protoplastów bądź sukcesorów, że zgłoszenia rekrutacyjnego do gimnazjów (i pewnie innych szkół; przyznaję – nie sprawdzałem, bo całkowicie pochłania mnie przypadek mojej córki, gimnazjalistki in spe) można dokonać wyłącznie za pośrednictwem specjalnej strony internetowej.

Z pozoru, nic tylko przyklasnąć. Cóż za wygoda. Siedzisz w wygodnym fotelu, wypełniasz na ekranie komputera kilka rubryk i z głowy. Błąd! A właściwie ERROR, a nawet TERROR.

Po pierwsze – okazuje się, że strona nie może być dostępna dłużej niż trzy tygodnie, bo jeszcze, by się ludziom w głowach poprzewracało. Problem? Czasami dość poważny. Tak się składa, że w terminie rekrutacji wybieram się na dłużej za granicę. Po uroczystym otwarciu strony, będę na walizkach przed wyjazdem na lotnisko.

No dobrze, załóżmy, że klikanie w klawiaturę komputera nie zajmie mi więcej niż godzinę (przy założeniu, że formularz nie będzie zbyt skomplikowany, nie zawiesi się strona i nie padnie Internet). Potem jednak muszę jeszcze wypełniony wniosek wydrukować (czy w Polsce istnieje obowiązek posiadania w domu drukarki?) i – UWAGA! – zanieść go w zębach do wybranego przez moją córkę gimnazjum...

I niech mi ktoś powie, że to nie CYBERabsurd!

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!

Jerzy Kubrak

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook