Jedynie prawda jest ciekawa


I ja tam byłem, jad nienawiści piłem...

02.12.2012

Antysemityzm, nietolerancja i nienawiść - to słyszą w Radiu Maryja ci, którzy go nigdy nie słuchają.

1. Pojechałem wczoraj do Torunia, żeby się nawdychać oparów antysemityzmu, nasączyć żółcią nietolerancji i przepełnić jadem nienawiści.Z przyczyn oszczędnościowo-towarzyskich pojechaliśmy z Kuźmiukiem do Torunia jednym samochodem.Tak sobie jedziemy, jedziemy, a tu nagle od Strykowa – autostrada! I to równa jak stół, węzły, wiadukty, przejazdy dla ludzi i przełazy dla zwierzą, no i te ekrany... ach jak wszystko przepięknie to lśni! Kuźmiuk aż się wzruszył – taka piękna autostrada, chwilowo jeszcze bezpłatna, a on nic tylko wciąż krytykuje rządy Tuska.... Więc sobie mój kolega postanowił, że odmówi choć cząstkę różańca, za premiera Tuska i te jego autostrady. Ale zanim znalazł różaniec (podejrzewam, ze go w ogóle nie miał), autostrada się skończyła, a zaczęła tradycyjna droga przez Włocławek.

2. Dla mnie ta droga przez Włocławek jest szczególnie trudna, bo obok niej jest ponury, czerwony sąd, na widok którego mnie mdli, bo strasznie tam skrzywdzono pewnego rolnika, o którym już pisałem, że siedzi w kryminale, bo lusterko miał za krzywe i samochód od tyłu go najechał. Ale sąd cały okryli jakąś płachta, bo go chyba remontują. Więc mnie tym razem mniej zemdliło i pomyślałem tylko, żeby może by tak oprócz murów, krzywdę ludzką przy okazji naprawili?

3. A potem w Toruniu była już tylko te słowa nienawiści, w rodzaju „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” czy „Szczęść Boże”, była też agresywna homilia biskupa Deca o znaczeniu prawdy w życiu człowieka, rozlegały się nietolerancyjne i ksenofobiczne pieśni w rodzaju „Boże coś Polskę”, nienawistne hasła „Bóg, honor, ojczyzna” i faszystowskie wezwania „Alleluja i do przodu!” Sześć godzin spędziliśmy w Toruniu na nietolerancyjnym różańcu, nienawistnym koncercie pieśni religijnych i agresywnej modlitwie. Potem jeszcze pochodziliśmy wśród moherów, które zdaniem nowoczesnych i tolerancyjnych Polaków nie powinny mieć prawa głosu i którym powinno się zabrać dowód.

4. A potem wracaliśmy, słuchając w samochodzie piosenek Wysockiego w polskim wykonaniu. Akurat śpiewał Opania, piosenkę o skoczku wzwyż, który z prawej się wybijał i nie słuchał trenera, co mu kazał skakać z lewej. W przypadku Opanii to ostatnio ciut odwrotnie... Chwyciłem ogon sławy, przytrzymałem go... - śpiewał nam Opania Ładnie śpiewa – powiedział Kuźmiuk i dodał – ale kabareciarz słaby...

5. I tak oto, nasączeni nienawiścią, rozstaliśmy się przed kościołem w Rawie...

 PS. W portalu "Onet" napisali właśnie, że urodziny Radia Maryja były huczne i zabrakło miejsc.

Potwierdzam, modlitwa była huczna, miejsc w kościele brakowało...

Janusz Wojciechowski

[FOTO: PAP/Tytus Żmijewski]

www.radiomaryja.p

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook