Jedynie prawda jest ciekawa

Hrynkiewicz: Program 500+ istotnie wspiera politykę rodzinną

15.07.2016

„Przy takich programach sukcesy przychodzą wraz z nowym pokoleniem. (…) Przez kilkanaście lat lat - a nawet więcej - mówiłam, że bieda w Polsce ma twarz dziecka. Jeżeli biedy nie będzie, to już będzie bardzo dużo” - mówiła w rozmowie z Super Expressem prof. Józefa Hrynkiewicz - posłanka Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do rządowego programu 500 plus.

Posłanka zapewniła, że program będzie kontynuowany nie tylko podczas tej kadencji PiS.

„To jest program, który musi wejść na stałe jako ten, który istotnie wspiera politykę rodzinną, a przede wszystkim politykę demograficzną, w której od 20 lat jest zapaść” - mówiła profesor.

Hrynkiewicz odpowiedziała także na zarzuty o obciążenie budżetu państwa przez program 500 plus.

„Co jest finansowane z budżetu, to obciąża budżet. Budżet obciąża wojsko, policja, administracja, utrzymanie dróg, ubezpieczenie społeczne. Po to jest budżet. Nie ma innych środków finansowania zadań publicznych, jak środki budżetowe” - tłumaczyła.

Posłanka podkreśliła brak działań prorodzinnych Platformy Obywatelskiej. 

„Niczego nie proponowała. W poprzedniej kadencji nieustanie domagałam się od PO, żeby podniosła kryterium najbiedniejszym rodzinom do uzyskania pomocy w osiągnięciu minimum poziomu egzystencji. PO tego nie zrobiła” - mówiła.

kk/Super Express

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook