Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Horała: Mam poczucie sukcesu

18.11.2014

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS - tłumaczy Marcin Horała.

Stefczyk.Info: Rzucił Pan wyzwanie prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi, którego dominacja wydawała się nie do złamania. Efekt? 12 proc. poparcia dla Pana co jest bodaj wynikiem rekordowym oponentów prezydenta i sześciu (z dwóch) radnych w nowej Radzie Miasta. Uważa się Pan za skutecznego polityka?

Marcin Horała, radny PiS w Gdyni: Rekord od 12 lat, 12 lat temu Jarosław Duszewski z SLD miał 14%. Wtedy były inne warunki, w polityce to prehistoria. Mam wiec poczucie sukcesu, z tym że nie jest to sukces mój tylko całego zespołu ludzi, który udało się zebrać.

Wojciech Szczurek, nawet przez oponentów, uznawany jest za dobrego prezydenta. Co jednak można zmienić w Gdyni, biorąc pod uwagę przetasowanie w Radzie Miasta?

Piłka jest po stronie prezydenta. Wygrał i zachował władzę, z drugiej strony dostał od mieszkańców Gdyni ostrzeżenie, żółtą kartkę. Jeżeli wyciągnie wnioski to my stałe trzymamy wyciągniętą rękę, jesteśmy chętni do współpracy w konkretnych sprawach dla dobra Gdyni.

A co z przyszłymi wyborami? Spodziewa się Pan tendencji spadkowej dla Wojciecha Szczurka?

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS.

Właśnie. Pomówmy o Panu. Rozmawiamy na Pomorzu - bastionie Platformy. Jednocześnie Pan i Pana zespół jesteście autorami jednego z największych sukcesów PiS w Polsce - wejście z dwóch do sześciu radnych to dobry wynik. Co zdecydowało o tym sukcesie?

Przede wszystkim naprawdę ciężka praca wielu ludzi. Jakkolwiek finezyjna by była taktyka czy przekaz, pozostanie w zawieszeniu jeżeli nie dotrze do ludzi. A jak się nie ma zbyt dużo pieniędzy dotrzeć do ludzi można tylko bezpośrednio, a uzupełniająco również poprzez kreowanie wydarzeń interesujących dla mediów. I to i to wymaga setek roboczogodzin zaangażowanych działaczy i wolontariuszy. A drugim czynnikiem było, uważam, poważne potraktowanie wyborców. Naprawdę staraliśmy się poznać ich problemy i przedstawić dla nich spójne, kompleksowe a zarazem realne rozwiązania.

Czy Horała będzie kontrkandydatem prezydenta Szczurka w kolejnych wyborach?

Zdecydowanie za wcześnie by o tym mówić. Oczywiście nie wykluczam z góry ale czas na ta decyzję będzie za mniej więcej trzy lata.

Rozmawiał Arkady Saulski
Słowa kluczowe:

PiS

,

Gdynia

,

wybory

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook