Jedynie prawda jest ciekawa


Horała: Mam poczucie sukcesu

18.11.2014

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS - tłumaczy Marcin Horała.

Stefczyk.Info: Rzucił Pan wyzwanie prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi, którego dominacja wydawała się nie do złamania. Efekt? 12 proc. poparcia dla Pana co jest bodaj wynikiem rekordowym oponentów prezydenta i sześciu (z dwóch) radnych w nowej Radzie Miasta. Uważa się Pan za skutecznego polityka?

Marcin Horała, radny PiS w Gdyni: Rekord od 12 lat, 12 lat temu Jarosław Duszewski z SLD miał 14%. Wtedy były inne warunki, w polityce to prehistoria. Mam wiec poczucie sukcesu, z tym że nie jest to sukces mój tylko całego zespołu ludzi, który udało się zebrać.

Wojciech Szczurek, nawet przez oponentów, uznawany jest za dobrego prezydenta. Co jednak można zmienić w Gdyni, biorąc pod uwagę przetasowanie w Radzie Miasta?

Piłka jest po stronie prezydenta. Wygrał i zachował władzę, z drugiej strony dostał od mieszkańców Gdyni ostrzeżenie, żółtą kartkę. Jeżeli wyciągnie wnioski to my stałe trzymamy wyciągniętą rękę, jesteśmy chętni do współpracy w konkretnych sprawach dla dobra Gdyni.

A co z przyszłymi wyborami? Spodziewa się Pan tendencji spadkowej dla Wojciecha Szczurka?

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS.

Właśnie. Pomówmy o Panu. Rozmawiamy na Pomorzu - bastionie Platformy. Jednocześnie Pan i Pana zespół jesteście autorami jednego z największych sukcesów PiS w Polsce - wejście z dwóch do sześciu radnych to dobry wynik. Co zdecydowało o tym sukcesie?

Przede wszystkim naprawdę ciężka praca wielu ludzi. Jakkolwiek finezyjna by była taktyka czy przekaz, pozostanie w zawieszeniu jeżeli nie dotrze do ludzi. A jak się nie ma zbyt dużo pieniędzy dotrzeć do ludzi można tylko bezpośrednio, a uzupełniająco również poprzez kreowanie wydarzeń interesujących dla mediów. I to i to wymaga setek roboczogodzin zaangażowanych działaczy i wolontariuszy. A drugim czynnikiem było, uważam, poważne potraktowanie wyborców. Naprawdę staraliśmy się poznać ich problemy i przedstawić dla nich spójne, kompleksowe a zarazem realne rozwiązania.

Czy Horała będzie kontrkandydatem prezydenta Szczurka w kolejnych wyborach?

Zdecydowanie za wcześnie by o tym mówić. Oczywiście nie wykluczam z góry ale czas na ta decyzję będzie za mniej więcej trzy lata.

Rozmawiał Arkady Saulski

Warto poczytać

 1. 1270hannalis 25.05.2018

  Jaki mąż, taka i żona. Jedyna Pasja Hanny Lis, to ataki na prezydenta?

  Hanna Lis bardzo chętnie bierze przykład z męża i podobnie, jak on, zamieniła swój profil na Twitterze w antypisowską tubę. Ze szczególnym zacięciem była prezenterka Teleexpressu atakuje prezydenta Andrzeja Dudę

 2. engelking17052018 17.05.2018

  Quo vadis „Dobra zmiano”? Pół miliona dotacji na finansowanie antypolonizmu!

  Ponad pół miliona dotacji na badania, których celem jest „opowiedzenie na nowo” problematyki postaw Polaków wobec Zagłady.

 3. 1270samiswoi 15.05.2018

  Jacek Saryusz-Wolski nokautuje Schetynę i Petru

  Tę scenę z filmu „Sami Swoi” chyba każdy pamięta. Internauci bez litości wykorzystali fragment filmu, by zdemaskować działania obecnej opozycji. Niniejszy mem śmieszy, ale niestety jest w nim też jest coś niezwykle smutnego i bolesnego. Współczesna Targowica.

 4. 1270Liswscieklak 15.05.2018

  Tomasz Lis znowu odleciał i pluje jadem. Opętał go Niesiołowski?

  Choć Tomasz Lis systematycznie udowadnia, że ma ogromny problem z opanowaniem emocji i dla własnego dobra powinien już dawno zostać odcięty od internetu (głównie portali społecznościowych), jego bliscy i współpracownicy zdają się tego nie zauważać.

 5. 1270danielolbrychski 10.05.2018

  Jak oni nienawidzą PiS. Olbrychski i Janda, agitują na rzecz Marszu Platformy

  Niechęć części tzw. środowiska artystów i elit III RP do obecnej ekipy rządowej nie jest tajemnicą, o czym sami „demiurdzy” i dzieci dziewięciu muz mówią otwarcie i często.

 6. 1270adamowiczgdans 10.05.2018

  Tak Paweł Adamowicz walczy z polityczna konkurencją. Armia trolli na żądanie prezydenta miasta

  Czy to możliwe, że włodarz tysiącletniego grodu nad Motławą, zarządzający aglomeracją liczącą blisko pół miliona mieszkańców, szczuje ludzi przeciwko swoim politycznym konkurentom?

 7. 1270uhadacz 10.05.2018

  "Zaplute mordy", "krzywe ryje" i zapach PiS-uaru, to mowa miłości opozycji

  O tym, że tzw. obrońcy demokracji nie słyną z tolerancji nikogo nie musimy przekonywać. Inna rzecz, że w ich szeregach agresja narasta w tempie geometrycznym

 8. 1270alejaja 09.05.2018

  Ale jaja, ale jaja. Bieńkowska rzuca mięsem w Parlamencie Europejskim

  Myślicie, że ciepła posadka w Komisji Europejskiej zmieniła jej język? Nic z tych rzeczy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook