Jedynie prawda jest ciekawa

Horała: Mam poczucie sukcesu

18.11.2014

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS - tłumaczy Marcin Horała.

Stefczyk.Info: Rzucił Pan wyzwanie prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi, którego dominacja wydawała się nie do złamania. Efekt? 12 proc. poparcia dla Pana co jest bodaj wynikiem rekordowym oponentów prezydenta i sześciu (z dwóch) radnych w nowej Radzie Miasta. Uważa się Pan za skutecznego polityka?

Marcin Horała, radny PiS w Gdyni: Rekord od 12 lat, 12 lat temu Jarosław Duszewski z SLD miał 14%. Wtedy były inne warunki, w polityce to prehistoria. Mam wiec poczucie sukcesu, z tym że nie jest to sukces mój tylko całego zespołu ludzi, który udało się zebrać.

Wojciech Szczurek, nawet przez oponentów, uznawany jest za dobrego prezydenta. Co jednak można zmienić w Gdyni, biorąc pod uwagę przetasowanie w Radzie Miasta?

Piłka jest po stronie prezydenta. Wygrał i zachował władzę, z drugiej strony dostał od mieszkańców Gdyni ostrzeżenie, żółtą kartkę. Jeżeli wyciągnie wnioski to my stałe trzymamy wyciągniętą rękę, jesteśmy chętni do współpracy w konkretnych sprawach dla dobra Gdyni.

A co z przyszłymi wyborami? Spodziewa się Pan tendencji spadkowej dla Wojciecha Szczurka?

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS.

Właśnie. Pomówmy o Panu. Rozmawiamy na Pomorzu - bastionie Platformy. Jednocześnie Pan i Pana zespół jesteście autorami jednego z największych sukcesów PiS w Polsce - wejście z dwóch do sześciu radnych to dobry wynik. Co zdecydowało o tym sukcesie?

Przede wszystkim naprawdę ciężka praca wielu ludzi. Jakkolwiek finezyjna by była taktyka czy przekaz, pozostanie w zawieszeniu jeżeli nie dotrze do ludzi. A jak się nie ma zbyt dużo pieniędzy dotrzeć do ludzi można tylko bezpośrednio, a uzupełniająco również poprzez kreowanie wydarzeń interesujących dla mediów. I to i to wymaga setek roboczogodzin zaangażowanych działaczy i wolontariuszy. A drugim czynnikiem było, uważam, poważne potraktowanie wyborców. Naprawdę staraliśmy się poznać ich problemy i przedstawić dla nich spójne, kompleksowe a zarazem realne rozwiązania.

Czy Horała będzie kontrkandydatem prezydenta Szczurka w kolejnych wyborach?

Zdecydowanie za wcześnie by o tym mówić. Oczywiście nie wykluczam z góry ale czas na ta decyzję będzie za mniej więcej trzy lata.

Rozmawiał Arkady Saulski
CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook