Jedynie prawda jest ciekawa


Horała: Mam poczucie sukcesu

18.11.2014

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS - tłumaczy Marcin Horała.

Stefczyk.Info: Rzucił Pan wyzwanie prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi, którego dominacja wydawała się nie do złamania. Efekt? 12 proc. poparcia dla Pana co jest bodaj wynikiem rekordowym oponentów prezydenta i sześciu (z dwóch) radnych w nowej Radzie Miasta. Uważa się Pan za skutecznego polityka?

Marcin Horała, radny PiS w Gdyni: Rekord od 12 lat, 12 lat temu Jarosław Duszewski z SLD miał 14%. Wtedy były inne warunki, w polityce to prehistoria. Mam wiec poczucie sukcesu, z tym że nie jest to sukces mój tylko całego zespołu ludzi, który udało się zebrać.

Wojciech Szczurek, nawet przez oponentów, uznawany jest za dobrego prezydenta. Co jednak można zmienić w Gdyni, biorąc pod uwagę przetasowanie w Radzie Miasta?

Piłka jest po stronie prezydenta. Wygrał i zachował władzę, z drugiej strony dostał od mieszkańców Gdyni ostrzeżenie, żółtą kartkę. Jeżeli wyciągnie wnioski to my stałe trzymamy wyciągniętą rękę, jesteśmy chętni do współpracy w konkretnych sprawach dla dobra Gdyni.

A co z przyszłymi wyborami? Spodziewa się Pan tendencji spadkowej dla Wojciecha Szczurka?

Mamy teraz klub radnych i związane z tym nowe możliwości działania - spodziewam się tendencji wzrostowej dla gdyńskiego PiS.

Właśnie. Pomówmy o Panu. Rozmawiamy na Pomorzu - bastionie Platformy. Jednocześnie Pan i Pana zespół jesteście autorami jednego z największych sukcesów PiS w Polsce - wejście z dwóch do sześciu radnych to dobry wynik. Co zdecydowało o tym sukcesie?

Przede wszystkim naprawdę ciężka praca wielu ludzi. Jakkolwiek finezyjna by była taktyka czy przekaz, pozostanie w zawieszeniu jeżeli nie dotrze do ludzi. A jak się nie ma zbyt dużo pieniędzy dotrzeć do ludzi można tylko bezpośrednio, a uzupełniająco również poprzez kreowanie wydarzeń interesujących dla mediów. I to i to wymaga setek roboczogodzin zaangażowanych działaczy i wolontariuszy. A drugim czynnikiem było, uważam, poważne potraktowanie wyborców. Naprawdę staraliśmy się poznać ich problemy i przedstawić dla nich spójne, kompleksowe a zarazem realne rozwiązania.

Czy Horała będzie kontrkandydatem prezydenta Szczurka w kolejnych wyborach?

Zdecydowanie za wcześnie by o tym mówić. Oczywiście nie wykluczam z góry ale czas na ta decyzję będzie za mniej więcej trzy lata.

Rozmawiał Arkady Saulski

Warto poczytać

 1. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 2. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 3. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 4. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 5. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 6. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 7. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

 8. israel231012018 02.02.2018

  Premier Izraela: Hitler nie chciał mordować Żydów

  Hitler wcale nie chciał mordować Żydów - to nie wyznania leśnych komediantów-neonazistów, świętujących kolejną rocznicę urodzin swojego wodza, czy nawet działaczy niemieckiej partii NPD

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook