Jedynie prawda jest ciekawa


Holland w oparach absurdu

29.12.2014

„Zamiast zająć się bolączką państwa wszyscy krzyczą, że zamordowano, albo że sfałszowano. To musi wkurzać każdego, kto ma jakikolwiek patriotyzm obywatelski”.

Agnieszka Holland, choć od lat nie mieszka w Polsce i nie śledzi na bieżąco sytuacji w kraju, jest oburzona tezami o możliwym fałszerstwie wyborczym. Czemu? W jej ocenie nie ma mowy o żadnym podejrzeniu fałszowania wyników. Skąd to wie „gwiazda” salonów, nie wiadomo...

Pytana w Radio Zet, czy „wkurza ją to, kiedy 13 grudnia krzyczy się o sfałszowanych wyborach” Holland mówi: „No wkurza mnie to, dlatego że to jest, no jest to ewidentne kłamstwo i to takie cyniczne, no bo, ale wkurza mnie jeszcze bardziej to, że to odwraca uwagę i zdejmuje odpowiedzialność z tych, którzy taką odpowiedzialność mają z tego żeby te wszystkie nieprawidłowości, które miały miejsce i fatalny stan i organizacja i przede wszystkim ta duża ilość nieważnych głosów, czyli jakieś samowykluczenie, czy wykluczenie... i bałagan, żeby to naprawić, ponieważ już w momencie, kiedy wybory są sfałszowane no to w ogóle nie mamy czego naprawiać” - tłumaczyła reżyser, wskazując, że PiS przeszkadza naprawić sytuację. Dodawała przy tym, że ogromna liczba głosów nieważnych to de facto wybór Polaków. Zaskakująca interpretacja.

Holland zatraca się w krytykowaniu PiSu. Sugeruje, że PiS chce „zmienić władzę, wsadzić ich do obozów i zrobić wszystko od nowa”. „No to w ten sposób niczego się nigdy, to podobnie zresztą jak było po katastrofie smoleńskiej, zamiast rzeczywiście zmienić procedury, zamiast rzeczywiście poważnie zająć się tym, co jest taką największą bolączką państwa polskiego, to znaczy nieprzestrzeganie procedur, brak procedur, bałagan, nieodpowiedzialność, indolencja, tym się w ogóle nikt nie zajmuje, ponieważ wszyscy krzyczą na temat tego, że zamordowano, albo że sfałszowano. No to jest, nie wiem, jak gdyby ktoś za to płacił, to jest jakoś tak fatalne działanie, tak destruktywne działanie, że to musi wkurzać każdego, kto ma jakikolwiek taki patriotyzm obywatelski” - tłumaczy Holland. Istny z niej wzór patriotyzmu.

I ten przekaz nie może dziwić. Agnieszka Holland przekonuje, że wszelkie afery i skandale powinny pozostać bezkarne, ponieważ trzeba zmieniać procedury, a nie wyciągać odpowiedzialność za błędy i brak tych procedur. Dla Polaków tego rodzaju porady to droga do państwowej zagłady...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook