Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Holland w oparach absurdu

29.12.2014

„Zamiast zająć się bolączką państwa wszyscy krzyczą, że zamordowano, albo że sfałszowano. To musi wkurzać każdego, kto ma jakikolwiek patriotyzm obywatelski”.

Agnieszka Holland, choć od lat nie mieszka w Polsce i nie śledzi na bieżąco sytuacji w kraju, jest oburzona tezami o możliwym fałszerstwie wyborczym. Czemu? W jej ocenie nie ma mowy o żadnym podejrzeniu fałszowania wyników. Skąd to wie „gwiazda” salonów, nie wiadomo...

Pytana w Radio Zet, czy „wkurza ją to, kiedy 13 grudnia krzyczy się o sfałszowanych wyborach” Holland mówi: „No wkurza mnie to, dlatego że to jest, no jest to ewidentne kłamstwo i to takie cyniczne, no bo, ale wkurza mnie jeszcze bardziej to, że to odwraca uwagę i zdejmuje odpowiedzialność z tych, którzy taką odpowiedzialność mają z tego żeby te wszystkie nieprawidłowości, które miały miejsce i fatalny stan i organizacja i przede wszystkim ta duża ilość nieważnych głosów, czyli jakieś samowykluczenie, czy wykluczenie... i bałagan, żeby to naprawić, ponieważ już w momencie, kiedy wybory są sfałszowane no to w ogóle nie mamy czego naprawiać” - tłumaczyła reżyser, wskazując, że PiS przeszkadza naprawić sytuację. Dodawała przy tym, że ogromna liczba głosów nieważnych to de facto wybór Polaków. Zaskakująca interpretacja.

Holland zatraca się w krytykowaniu PiSu. Sugeruje, że PiS chce „zmienić władzę, wsadzić ich do obozów i zrobić wszystko od nowa”. „No to w ten sposób niczego się nigdy, to podobnie zresztą jak było po katastrofie smoleńskiej, zamiast rzeczywiście zmienić procedury, zamiast rzeczywiście poważnie zająć się tym, co jest taką największą bolączką państwa polskiego, to znaczy nieprzestrzeganie procedur, brak procedur, bałagan, nieodpowiedzialność, indolencja, tym się w ogóle nikt nie zajmuje, ponieważ wszyscy krzyczą na temat tego, że zamordowano, albo że sfałszowano. No to jest, nie wiem, jak gdyby ktoś za to płacił, to jest jakoś tak fatalne działanie, tak destruktywne działanie, że to musi wkurzać każdego, kto ma jakikolwiek taki patriotyzm obywatelski” - tłumaczy Holland. Istny z niej wzór patriotyzmu.

I ten przekaz nie może dziwić. Agnieszka Holland przekonuje, że wszelkie afery i skandale powinny pozostać bezkarne, ponieważ trzeba zmieniać procedury, a nie wyciągać odpowiedzialność za błędy i brak tych procedur. Dla Polaków tego rodzaju porady to droga do państwowej zagłady...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Holland

,

Polska

,

polityka

,

III RP

,

PiS

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook