Jedynie prawda jest ciekawa

Holland: Prezydent gra rolę cyngla Kaczyńskiego

23.11.2015

„Jest mi obojętne, czy prezydent Duda będzie chwalić prezesa na okrągło czy tylko w piątki”.

Agnieszka Holland znów obraża tych, którzy myślą inaczej niż ona. Obecnie atakuje prezydenta Andrzeja Dudę. „Gra rolę cyngla Kaczyńskiego na najbardziej wysuniętym przyczółku” - mówi noszona na rękach przez salon III RP Holland.

„Jest mi zupełnie obojętne, czy prezydent Duda będzie chwalić prezesa na okrągło czy tylko w piątki. Widzimy bowiem jasno, że gra rolę jego cyngla na najbardziej wysuniętym przyczółku” — twierdzi Agnieszka Holland w rozmowie z „Newsweekiem”.

W działaniach Prawa i Sprawiedliwości reżyserka widzi „orbanizację” życia politycznego. Uważa też, że PiS nie liczy się z ludźmi, którzy nie głosowali na tę partię, czyli „w gruncie rzeczy z większością Polaków”. Przewiduje, że niedługo nowa władza oskarży Tuska, Arabskiego i Sikorskiego. „I nie chodzi tylko o igrzyska dla ludu. To będzie coś więcej niż spektakl. Coś więcej niż osobista zemsta. To będzie całkowite zerwanie z rzeczywistością. Matrix. Orwell” - grzmi Holland.

Artystka mówi o świecie, który sama reprezentuje, a który obecnie podobno jest bezradny. „Nasz świat wartości, zwolenników liberalnej demokracji, tym różni się od nich, że oni bez mrugnięcia okiem cynicznie manipulują i kłamią. Walcząc z totalnym kłamstwem, wydajemy się bezradni, bo nie używamy tych samych metod, tylko odwołujemy się do faktów i perswazji” - oświadcza Holland.

Jak widać niektórym strach paraliżuje zwoje mózgowe...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook