Jedynie prawda jest ciekawa


Holland odleciała: mamy łże-chrześcijaństwo

08.09.2015

„To, że polski katolicyzm jest wsobny, wiemy nie od dziś. Mentalność Kalego mamy we krwi”.

Agnieszka Holland brutalnie atakuje polskie chrześcijaństwo i oskarża Polaków. Wszystko na łamach „Newsweeka”. „To, że polski katolicyzm jest totalnie wsobny, wiemy nie od dziś. To łże-chrześcijaństwo rozgrzeszające narodowy egoizm wybuchający zawsze wtedy, gdy trzeba się z kimś dzielić. Mentalność Kalego mamy we krwi” - reżyser zaangażowana w promowanie lewicowych ideologii. Holland mocno zdenerwowała kwestia imigrantów.

„Sporadycznie przeglądam hejt w sieci, ale to, co wypisują polscy internauci pod informacjami o uchodźcach, napawa mnie wielkim smutkiem. Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holokaustu” - mówi reżyser sugerując, że Polacy byli współodpowiedzialni za zagładę Żydów. Niesamowita manipulacja.

„Porusza mnie jednak nie tylko to ciągłe zakłamani rzeczywistości, lecz także straszna pogarda dla tych, którzy migrują z Afryki i Bliskiego Wschodu z powodów ekonomicznych. Uchodźców, którzy życie jest zagrożone, jesteśmy jeszcze w stanie jakoś zrozumieć (jeśli są daleko od naszych granic), ale tych, którzy chcą po prostu lepiej żyć i zapewnić dzieciom lepszy start - już absolutnie nie” - ubolewa Holland. O oczywistych zagrożeniach w tej sprawie, jak widać, nie chce mówić.

Równie wiele emocji, co sprawa imigracji, u Holland wywołuje PiS. „W wypadku PiS mówimy o rządach formacji, której celem będzie okopanie się w fikcji poprzez izolację, poprzez zakłamywanie w sposób wręcz ostentacyjny naszej historii i poprzez odwoływanie się do najbardziej negatywnych i destrukcyjnych lęków oraz uczuć drzemiących w duszy narodu. Niechęć i lęk przed uchodźcami są ich przykładem” - przekonuje Holland.

I wraca do starej tezy o polskim antysemitymie. „Po publikacji „Sąsiadów” Jana Tomasza Grossa wydawało się, że pewne tamy pękają i zostanie uwolniona oczyszczająca fala, ale to trwało krótko i zostało szybko zakłamane, zakrzyczane godnościowym jazgotem. Przecież dokładnie takim właśnie argumentem próbował zmiażdżyć prezydenta Komorowskiego wówczas kandydat Duda w czasie debaty telewizyjnej, Zarzucając mu, że nie broni godności Polaków oskarżanych o zbrodnie na Żydach” - martwi się Holland.

I dodaje: „Po przegranych przez prezydenta Komorowskiego wyborach, w których udzieliłam mu publicznego poparcia, napadł na mnie w windzie sąsiad. Wygadywał niestworzone rzeczy. Mnie nie przyszłoby do głowy, aby napadać na kogoś, kto głosuje inaczej niż ja. Tryumfalistyczna agresja tamtej strony jest czymś nagminnym. I czymś spoza demokratycznego obyczaju”.

A potem płynnie przechodzi do atakowania tych, którzy „głosują inaczej niż ona”. „PiS to formacja, która do funkcjonowania potrzebuje wroga. Mentalność tej grupy obywateli oparta jest na urażonej dumie. Wrogiem był Tusk, teraz Kopacz, ale jeśli Platforma przegra, to trzeba będzie znaleźć nowego przeciwnika” - przekonuje Agnieszka Holland.

Jak widać Holland jest jednym z zacietrzewionych bojowników...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook