Jedynie prawda jest ciekawa


Holland odleciała: mamy łże-chrześcijaństwo

08.09.2015

„To, że polski katolicyzm jest wsobny, wiemy nie od dziś. Mentalność Kalego mamy we krwi”.

Agnieszka Holland brutalnie atakuje polskie chrześcijaństwo i oskarża Polaków. Wszystko na łamach „Newsweeka”. „To, że polski katolicyzm jest totalnie wsobny, wiemy nie od dziś. To łże-chrześcijaństwo rozgrzeszające narodowy egoizm wybuchający zawsze wtedy, gdy trzeba się z kimś dzielić. Mentalność Kalego mamy we krwi” - reżyser zaangażowana w promowanie lewicowych ideologii. Holland mocno zdenerwowała kwestia imigrantów.

„Sporadycznie przeglądam hejt w sieci, ale to, co wypisują polscy internauci pod informacjami o uchodźcach, napawa mnie wielkim smutkiem. Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holokaustu” - mówi reżyser sugerując, że Polacy byli współodpowiedzialni za zagładę Żydów. Niesamowita manipulacja.

„Porusza mnie jednak nie tylko to ciągłe zakłamani rzeczywistości, lecz także straszna pogarda dla tych, którzy migrują z Afryki i Bliskiego Wschodu z powodów ekonomicznych. Uchodźców, którzy życie jest zagrożone, jesteśmy jeszcze w stanie jakoś zrozumieć (jeśli są daleko od naszych granic), ale tych, którzy chcą po prostu lepiej żyć i zapewnić dzieciom lepszy start - już absolutnie nie” - ubolewa Holland. O oczywistych zagrożeniach w tej sprawie, jak widać, nie chce mówić.

Równie wiele emocji, co sprawa imigracji, u Holland wywołuje PiS. „W wypadku PiS mówimy o rządach formacji, której celem będzie okopanie się w fikcji poprzez izolację, poprzez zakłamywanie w sposób wręcz ostentacyjny naszej historii i poprzez odwoływanie się do najbardziej negatywnych i destrukcyjnych lęków oraz uczuć drzemiących w duszy narodu. Niechęć i lęk przed uchodźcami są ich przykładem” - przekonuje Holland.

I wraca do starej tezy o polskim antysemitymie. „Po publikacji „Sąsiadów” Jana Tomasza Grossa wydawało się, że pewne tamy pękają i zostanie uwolniona oczyszczająca fala, ale to trwało krótko i zostało szybko zakłamane, zakrzyczane godnościowym jazgotem. Przecież dokładnie takim właśnie argumentem próbował zmiażdżyć prezydenta Komorowskiego wówczas kandydat Duda w czasie debaty telewizyjnej, Zarzucając mu, że nie broni godności Polaków oskarżanych o zbrodnie na Żydach” - martwi się Holland.

I dodaje: „Po przegranych przez prezydenta Komorowskiego wyborach, w których udzieliłam mu publicznego poparcia, napadł na mnie w windzie sąsiad. Wygadywał niestworzone rzeczy. Mnie nie przyszłoby do głowy, aby napadać na kogoś, kto głosuje inaczej niż ja. Tryumfalistyczna agresja tamtej strony jest czymś nagminnym. I czymś spoza demokratycznego obyczaju”.

A potem płynnie przechodzi do atakowania tych, którzy „głosują inaczej niż ona”. „PiS to formacja, która do funkcjonowania potrzebuje wroga. Mentalność tej grupy obywateli oparta jest na urażonej dumie. Wrogiem był Tusk, teraz Kopacz, ale jeśli Platforma przegra, to trzeba będzie znaleźć nowego przeciwnika” - przekonuje Agnieszka Holland.

Jak widać Holland jest jednym z zacietrzewionych bojowników...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook