Jedynie prawda jest ciekawa


Holenderska lekcja - ważny raport "wSieci"!

22.03.2015

Dziennikarski raport: dwie katastrofy i dwa śledztwa.

Jak Holendrzy  badają skutki tragedii MH17, a jak Polska prowadziła śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej piszą Marek Pyza i Marcin Wikło. Różnice są szokujące. W wydaniu także wywiad Anny Wojciechowskiej z Ludwikiem Dornem, o wpadkach Radosława Sikorskiego pisze Marek Pyza, Piotr Skwieciński o wojnie na Ukrainie, zaś Andrzej Rafał Potocki o ochotniczych szkoleniach wojskowych w Polce.

W tym tygodniu również marcowe wydanie dodatku ekonomicznego „wGospodarce”.

Nowe wydanie największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce w sprzedaży już od 23 marca 2015 r.

Szczegóły holenderskiego śledztwa dotyczącego katastrofy malezyjskiego samolotu opisują dziennikarze „wSieci”  - Marek Pyza i Marcin Wikło: -  Czarne skrzynki szybko przejęte i zbadane przez niezależnych ekspertów w Anglii. Wrak samolotu przetransportowany do państwa, z którego wyleciał w ostatnią podróż, i pieczołowicie rekonstruowany przez specjalistów. Sekcje zwłok ofiar przeprowadzone natychmiast po przewiezieniu ich do kraju. Do tego zdecydowana postawa premiera i na każdym kroku podkreślana przez rodziny zabitych troska, z jaką obchodzą się z nimi władze. Tak Holandia wyjaśnia tragedię MH17. W porównaniu z badaniem katastrofy smoleńskiej różnice są szokujące  - piszą dziennikarze ukazując, że dwa śledztwa prowadzone w bardzo podobnych sprawach w Polsce i w Holandii pokazują, że mamy do czynienia niemal z dwoma cywilizacjami. 

Ludwik Dorn w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” mówi o aktualnej kampanii prezydenckiej. Ocenia m.in. działania sztabu obecnie urzędującego prezydenta -  Mnie kampania Komorowskiego przypomina dwie najbardziej nieudane kampanie po roku 1989: Tadeusza Mazowieckiego i Jacka Kuronia. Uzasadnianie swojego startu tylko wysokimi notowaniami nigdy nie kończy się dobrze – mówi w rozmowie z Anną Wojciechowską.

 - Szokująca liczba wpadek zaliczanych ostatnio przez marszałka Sejmu sprawia, że nad jego głową od dłuższego czasu zbierają się czarne chmury.  Najgorsza aktualnie wiadomość dla Radosława Sikorskiego to fakt, że śledztwo w sprawie wyłudzania przez posłów tzw. kilometrówek wchodzi w decydującą fazę –  o tym, jak bezlitosna jest matematyka dla Radosława Sikorskiego pisze Marek Pyza. 

O wojnie na Ukrainie pisze Piotr Skwieciński. Według publicysty  - Konflikt ukraiński jest wojną o niepodległość. Ale nosi też znamiona wojny domowej. I nie tylko w sensie konfliktu wewnątrzukraińskiego. Również wojna między Ukrainą a Rosją jest w pewnym sensie wojną domową, bo przecież to w wojnie domowej strzelają do siebie krewni. Bo dopiero ta wojna jest ważnym, chyba ostatecznym, etapem zrywania więzi między Rosjanami a Ukraińcami.

Andrzej Rafał Potocki opisuje jak w Polsce wygląda szkolenie ochotników, którzy nie są żołnierzami rezerwy albo zostali przeniesieni do rezerwy bez odbycia przeszkolenia wojskowego.  Dziennikarz wyjaśnia, że pretekstem do napisania artykułu była wprowadzona 11 lutego tego roku przez Radę Ministrów poprawka w formie rozporządzenia do ustawy o powszechnym obowiązku obrony z kwietnia 2014 r.

W numerze ponadto Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prof. Ryszardem Terleckim, historykiem, działaczem opozycji w PRL, posłem PiS, autorem wydanej właśnie książki „Polska w niewoli 1945–1989. Historia sowieckiej kolonii”, a także rozmowa Andrzeja Rafała Potockiego z prezesem Kasy Stefczyka – Andrzejem Sosnowskim, który podkreśla m.in. stabilność zarządzanej przez siebie instytucji, mówi o planach rozwoju i zaznacza:  - Jestem dumny, że Kasa Stefczyka stanowi bezpieczną alternatywę dla Polaków poszukujących swojego miejsca na rynku usług finansowych.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 23 marca br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook