Jedynie prawda jest ciekawa


Hofman: Czas Gowina się kończy

28.08.2013

"Słowa premiera znaczą zapewne tyle, że zdarzy się niebawem egzekucja polityczna. Czas Gowina zbliża się do końca" - mówi Adam Hofman z PiS.

Stefczyk. info: Jak pan rozumie zmianę tonu Donalda Tuska wobec Jarosława Gowina? Najpierw była deklaracja współpracy, a teraz oświadczenie, że nie powinien stać w przeciągu...

Adam Hofman, PiS: Jeśli mówi to Donald Tusk z taką zaciętą miną, to brzmi to groźnie. Aż człowiek się zastanawia, czy go za chwilę jakaś ciężarówka nie potrąci... Ale znaczy to zapewne tyle, że zdarzy się niebawem egzekucja polityczna. Czas Gowina zbliża się do końca. Oczywiście zrobiona w stylu Tuska. A Donald Tuska ma w tym zakresie duże doświadczenie. Niejeden jego przeciwnik poślizgnął się już na umownej skórce od banana.  Jarosław Gowin pewnie też poślizgnie się na mydle pod prysznicem, albo od tego przeciągu, o którym mówi premier, nabawi się zapalenia płuc.

Sądzi pan, że klamka już zapadła?

A jak inaczej rozumieć słowa o przeciągu, jeśli nie "Jarosław uciekaj, albo cię dostaniemy"?.  Ta sytuacja zresztą dobrze pokazuje,  że jak spadają sondaże, to wychodzi prawdziwe oblicze PO. Oblicze partii, która między sobą się kłóci i zajmuje się wyłącznie sama sobą.

I co dalej? Jeśli Jarosław Gowin i Jacek Żalek odejdą z PO – koalicja utraci większość. Przynajmniej tę formalną.

Dalej "trzeba być twardym nie miętkim", jak mówią klasycy polskiej komedii. Muszą to wytrzymać. Myślę, że wytrzymają. A jeśli nie to Tusk dobierze sobie jakiegoś Palikota, albo Millera jako koalicjanta. Albo nawet obu. Nie widzę tu żadnego problemu -  ani z jednej, ani z drugiej strony - dla takiego porozumienia.

Nastąpi oficjalne poszerzenie koalicji?

Na początku pewnie nieoficjalnie. A w końcu Palikot zostanie wicepremierem. Albo nastąpi jakaś tego typu roszada. Bo na przyspieszone wybory  raczej się nie zanosi.  Chociaż taka możliwość zawsze istnieje.

Tak właśnie powiedział dziś premier. Jeśli nastąpi utrata większości koalicyjnej - trzeba się liczyć ze zmianą koalicji albo z przyspieszonym wyborami.

Ale jeśli Donald Tusk będzie odczuwał zagrożenie, że po wyborach nie będzie mógł skleić nowej koalicji i nie będzie rządzić, to oczywiście wyborów nie zrobi. I będzie tak trwać w parlamencie razem z Millerem i Palikotem.

not. Anna Sarzyńska

[fot. Anna Sarzyńska]

Zainteresował Cię artykuł? facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook