Jedynie prawda jest ciekawa


Hofman: Czas Gowina się kończy

28.08.2013

"Słowa premiera znaczą zapewne tyle, że zdarzy się niebawem egzekucja polityczna. Czas Gowina zbliża się do końca" - mówi Adam Hofman z PiS.

Stefczyk. info: Jak pan rozumie zmianę tonu Donalda Tuska wobec Jarosława Gowina? Najpierw była deklaracja współpracy, a teraz oświadczenie, że nie powinien stać w przeciągu...

Adam Hofman, PiS: Jeśli mówi to Donald Tusk z taką zaciętą miną, to brzmi to groźnie. Aż człowiek się zastanawia, czy go za chwilę jakaś ciężarówka nie potrąci... Ale znaczy to zapewne tyle, że zdarzy się niebawem egzekucja polityczna. Czas Gowina zbliża się do końca. Oczywiście zrobiona w stylu Tuska. A Donald Tuska ma w tym zakresie duże doświadczenie. Niejeden jego przeciwnik poślizgnął się już na umownej skórce od banana.  Jarosław Gowin pewnie też poślizgnie się na mydle pod prysznicem, albo od tego przeciągu, o którym mówi premier, nabawi się zapalenia płuc.

Sądzi pan, że klamka już zapadła?

A jak inaczej rozumieć słowa o przeciągu, jeśli nie "Jarosław uciekaj, albo cię dostaniemy"?.  Ta sytuacja zresztą dobrze pokazuje,  że jak spadają sondaże, to wychodzi prawdziwe oblicze PO. Oblicze partii, która między sobą się kłóci i zajmuje się wyłącznie sama sobą.

I co dalej? Jeśli Jarosław Gowin i Jacek Żalek odejdą z PO – koalicja utraci większość. Przynajmniej tę formalną.

Dalej "trzeba być twardym nie miętkim", jak mówią klasycy polskiej komedii. Muszą to wytrzymać. Myślę, że wytrzymają. A jeśli nie to Tusk dobierze sobie jakiegoś Palikota, albo Millera jako koalicjanta. Albo nawet obu. Nie widzę tu żadnego problemu -  ani z jednej, ani z drugiej strony - dla takiego porozumienia.

Nastąpi oficjalne poszerzenie koalicji?

Na początku pewnie nieoficjalnie. A w końcu Palikot zostanie wicepremierem. Albo nastąpi jakaś tego typu roszada. Bo na przyspieszone wybory  raczej się nie zanosi.  Chociaż taka możliwość zawsze istnieje.

Tak właśnie powiedział dziś premier. Jeśli nastąpi utrata większości koalicyjnej - trzeba się liczyć ze zmianą koalicji albo z przyspieszonym wyborami.

Ale jeśli Donald Tusk będzie odczuwał zagrożenie, że po wyborach nie będzie mógł skleić nowej koalicji i nie będzie rządzić, to oczywiście wyborów nie zrobi. I będzie tak trwać w parlamencie razem z Millerem i Palikotem.

not. Anna Sarzyńska

[fot. Anna Sarzyńska]

Zainteresował Cię artykuł? facebook.com/stefczyk.info?fref=ts" target="_blank">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook