Jedynie prawda jest ciekawa


Hofman: Czara się przelała

13.02.2012

Składamy projekt ustawy dot. likwidacji gabinetów politycznych. One nie tylko są pełne patologii, ale również sporo kosztują – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS Adam Hofman.

Stefczyk.info: PiS składa projekt ustawy, której celem jest likwidacja gabinetów politycznych. Skąd taka inicjatywa?

Adam Hofman: W zamyśle gabinety polityczne miały wspierać merytorycznie ministrów i pomagać w zarządzaniu resortem. W związku z tym procedura zatrudniania w nich jest ułatwiona. Jednak stopień patologii, jaki do gabinetów wprowadziła Platforma Obywatelska, jest zbyt duży. Czara goryczy się przelała. Uznaliśmy, że trzeba to ukrócić.

O jakich praktykach Pan mówi?

Zatrudniani są m.in. ludzie z młodzieżówki PO, jak Pan Dolczewski, który zasłynął obrażaniem kobiet w czasie kampanii wyborczej. Dzisiejsza prasa donosi o innych przykładach zatrudniania młodych działaczy Platformy. W naszej ocenie Rubikon został przekroczony. Składamy projekt ustawy dot. likwidacji gabinetów politycznych. One nie tylko są pełne patologii, ale również sporo kosztują.

Sporo, znaczy ile?

Od objęcia przez PO władzy wydaliśmy na gabinety pięć miliardów złotych. Już w kampanii mówiliśmy, że te pieniądze można by przeznaczyć np. na gabinety stomatologiczne w szkołach. Koszt urządzenia gabinetu w każdej szkole to około trzy miliardy złotych. Jeśli mam do wyboru Pana Dolczewskiego i jego kolegów w gabinecie politycznym oraz stomatologów w szkołach, wybieram stomatologów.

Pojawiają się jednak głosy, że jak PiS był przy władzy o likwidowaniu gabinetów nie myślał

Po pierwsze, za czasów naszego rządu zatrudniano w nich ludzi, którzy rzeczywiście pracowali. Tam znajdowali się profesorowie, ludzie z doświadczeniem. Po drugie, każdy się uczy i wyciąga wnioski. Myśmy również te wnioski wyciągnęli. My mamy zamiar wygrać wybory, więc wiemy, że jeśli ta ustawa przejdzie, będzie i nas obowiązywać. Jesteśmy na to gotowi.

Widzi Pan szansę na porozumienie polityczne w tej sprawie?

Najważniejsza będzie postawa PSL. Ludowcy mocno się burzyli w czasie debat nad funkcjonowaniem gabinetów politycznych. Oni krytykowali zarządzanie nimi. Dodatkowo, jeśli nasz projekt trafi pod obrady Sejmu, a nie zostanie umieszczony w tzw. zamrażarce, premierowi Tuskowi będzie trudno bronić gabinetów politycznych. Szczególnie, że chętnie sięga do kieszeni m.in. emerytów.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. Adamhofman.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook