Jedynie prawda jest ciekawa


Historyk atakuje TVP. Internauci odpowiadają

03.07.2017

W najnowszym wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” historyk Piotr Osęka uderzył w „Wiadomości TVP”. Według profesora PAN nowością w tym programie jest „obsesja erotyczna”.

„Od dłuższego czasu w ogóle TVP nie oglądam. Zniechęciła mnie i zbrzydziła.” rozpoczął swoje słowa w wywiadzie profesor Osęka, odpowiadając na stwierdzenie Angeliki Swobody. Główną osią krytyki jest jeden z ostatnich materiałów na temat uchodźców, wyemitowany przez stację, na który kawaler Orderu Odrodzenia Polski, jak sam twierdzi, trafił przypadkowo.

Według Osęki „cały ten materiał był podjudzaniem, podbechtywaniem fobii nacjonalistycznych i nienawiści antymuzułmańskiej, antyislamskiej, przekonywaniem, że to jakaś groźna, niebezpieczna rasa.” Krótko po stwierdzeniu, że konsekwentnie odmawia wypowiedzi dla TVP – nawet dla kanału historycznego tej stacji, skrytykował ekspertów TVP, zauważając, że czasem są to „mitomani, którzy są specjalistami w jednym - w snuciu spiskowych teorii i mowie nienawiści” i dodając że to zadanie wykonują „świetnie”.

Według naukowca problemem TVP nie są jednak tylko nierzetelne materiały, ale też „obsesja erotyczna”. Porównuje to nawet do przedwojennej sytuacji Żydów i stwierdza, że „Granie seksualnym napięciem ma generować dodatkowe emocje.” Trudno jednak o konkrety, gdyż, jak profesor zauważył na samym początku wywiadu, programu TVP nie ogląda.

Pod koniec wywiadu profesor Osęka wysuwa śmiałą teorię dotyczącą nakręcania spirali nienawiści poprzez media. Po tym jak zauważa, że „jak do Polski przyjadą relokowani uchodźcy, to się ich zacznie mordować”, zauważa że skoro póki co w Polsce uchodźców nie ma, to ta nienawiść może przenieść się na… Platformę Obywatelską. Dla profesora PAN prawdopodobne jest więc, wszystko może się skończyć wojną domową „jak w Hiszpanii.” - Dziś elektorat PiS-u uczony jest myśleć o uchodźcach jako dzikich zwierzętach, a za chwilę okaże się, że myśli tak o przeciwnikach politycznych. Stąd blisko już do przekonania, że takimi samymi zwierzętami są wyborcy Platformy – podsumowuje Osęka.

K.H. 

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook