Jedynie prawda jest ciekawa

HGW jak z Sycylii – twierdzi Piotr Guział

27.06.2017

Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowuje się jak przedstawiciel rodziny sycylijskiej, gdzie obowiązuje zmowa milczenia - ocenił w Polskim Radiu 24 stołeczny radny Piotr Guział. Skomentował tak niestawianie się prezydent Warszawy przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

Radny Warszawy ocenił, że skoro polityk taki jak Hanna Gronkiewicz-Waltz nie podaje się do dymisji, to Polska widocznie nie jest jeszcze ukształtowaną demokracją. Dodał, że na miejscu Gronkiewicz-Waltz polityk np. Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii już dawno zrezygnowałby ze stanowiska.

Zdaniem Guziała, Gronkiewicz-Waltz "zachowuje się jak przedstawiciel rodziny sycylijskiej, gdzie obowiązuje omerta - zmowa milczenia - i można deptać prawo, można stawiać się ponad prawem, byle tylko nie dopuścić do tego, aby wiedza tajemna o niegodziwościach ujrzała światło dzienne". Ponadto - ocenił Guział - prezydent Warszawy stawia się ponad prawem i dodatkowo jest kryta przez PO.

"Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz unika komisji weryfikacyjnej, bo tam musiałaby zeznawać pod przysięgą i groźbą sankcji karnych" - powiedział. Tymczasem, jak przypomniał, na cotygodniowych spotkaniach zespołu koordynującego stawały kwestie reprywatyzacji, więc prezydent Warszawy miała wiedzę i ingerowała w kwestie reprywatyzacji.

Guział zaproponował, aby za każde niestawienie się przed komisją weryfikacyjną, Hanna Gronkiewicz-Waltz płaciła karę w wysokości np. 3 tys. zł.

Radny zaapelował jednocześnie m.in. do Prawa i Sprawiedliwości - "zróbmy prawybory przed wyborami prezydenta Warszawy". Takie rozwiązanie będzie, zdaniem radnego, najlepsze dla mieszkańców stolicy, ponieważ uchroni ich przed "plebiscytem popularności" dwóch głównych partii - PO i PiS - i powierzy decydujący głos mieszkańcom.

PAP/MBB

Fot. pixabay.com

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook