Jedynie prawda jest ciekawa


Hartman: Patrioci to my: Peszek, Mucha, Hartman

14.11.2014

Jan Hartman, znany z promowania kazirodztwa skandalista udający intelektualistę, tym przekonuje na swoim blogu, że on i jemu podobni to... prawdziwi patrioci.

Punktem wyjścia do rozważań „naukowca” są ostatnie teksty Marii Peszek i Anny Muchy, które szydziły z Polski i wartości, budujących ją. Jednak dla Hartmana to powód do dumy. „Obie panie buntują się przeciwko szantażowi moralnemu, zawartemu w koncepcji patriotyzmu rodem z XIX wieku, a więc czasu budowania mitologii narodowej i walki o suwerenność, patriotyzmu rozumianego jako gotowość do składania daniny krwi w czas wojny i składania hołdu władzy oraz Kościołowi w czas pokoju” - pisze Hartman.

Powodem do tych zachwytów są słowa piosenki Peszek, w której tłumaczyła, że nie zamierza przelewać krwi za Polskę oraz wpis Muchy, w którym szydziła m.in. z wartości takich, jak „bóg, honor, ojczyzna” (pisownia AM).

Hartman uważa, że to właśnie takie osoby jak on i dwie gwiazdeczki establishmentu III RP są prawdziwymi patriotami.

„Wszelkiej maści mitomani i 'narodowcy' uważają się za patriotów, a wszystkimi, którzy nie są tacy sami, pogardzają, odmawiając im i polskości, i patriotyzmu. Mają dla innych tylko obelgi, z których 'lewak' to najlżejsza. Słyszał kto, aby tacy mówili o innych niż oni sami inaczej niż z pogardą lub nienawiścią?” - pisze Hartman.

I przechodzi do meritum. „Tymczasem prawda jest dokładnie odwrotna. Patrioci to my: Peszek, Mucha, Hartman. Oraz miliony innych otwartych na świat, tolerancyjnych i kulturalnych Polaków. Patrioci to my. Bo szanujemy państwo i prawo. Bo szanujemy swe własne demokratyczne obywatelstwo. Bo nie plujemy na demokratycznie wyłonioną władzę. Bo wiemy, że obywatelska powinność to nie msza i glany, lecz codzienna solidna praca, udział w życiu społecznym, kultura i praworządność. Bo szanujemy różnorodność we własnym kraju i narodzie i brzydzimy się myślą, że każdy Polak ma być taki jak my, na przykład wierzący albo niewierzący, albo w ogóle pod jakimkolwiek względem 'taki sam jak inni Polacy'” - pisze Hartman, który za cel swojej działalności publicznej obrał sobie przenicowanie społeczeństwa i upodlenie ważnych dla Polski wartości.

Hartman jednak niewzruszony ciągnie swój wywód. „Bo chcemy, żeby Polacy byli wolni, a więc i różni. Bo obchodzi nas często bolesna, a zawsze trudna prawda historyczna, nie zaś tani szowinistyczny mit. Bo gniewa nas, gdy zapijaczony prostak wymachuje naszą drogą biało-czerwoną flagą i ryczy swoje przesłanie pychy, lęku przed obcymi i nienawiści do wszystkiego, co nie z jego jest plemienia” - przekonuje. Jednak jest zdaje się tak pochłonięty walką ideologiczną, że swojej śmieszności nie jest w stanie zauważyć.

Swój tekst kończy apelem: „Uczcie się od nas! Bądźcie, jak my, prawdziwymi Polakami – to nie boli!”

Hartman! Kończ waść, wstydu – sobie – oszczędź!

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook