Jedynie prawda jest ciekawa


Harczuk: "Jaśniepan" Sikorski upadł jeszcze niżej

29.03.2017

"Były szef MSZ ostatecznie zrzucił swój jaśniepański kostium dżentelmena".

„Jaśniepan" Radosław Sikorski przez lata całkiem zgrabnie grał dżentelmena, eleganckiego dyplomatę, do tego wybitnego eksperta. Wykształcony w Oksfordzie, ożeniony z amerykańską dziennikarką, korespondent wojenny z Afganistanu. Antykomunista, niepodległościowiec, wzór polskiego patrioty. Przez lata na wizerunek mozolnie budowany przez owego polityka nabierała się niemal cała polska prawica” - pisze Przemysław Harczuk w swoim felietonie na łamach „SuperExpressu”.Harczuk przypomina jakie osiągnięcia ma na swoim koncie Sikorski, który był ministrem spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL."'Dorobek' 'Jaśniepana' to silne angażowanie się w reset stosunków z Rosją, ostre, osobiste wycieczki pod adresem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ataki na politycznych przeciwników. Wreszcie pokazy cham… przepraszam, braku kultury na nagranej kolacyjce w stołecznej knajpie” - czytamy.Przypomina też słowa Sikorskiego, którego rozmowę nagrano,a jej zapis ujawniono w aferze taśmowej. „Przy ośmiorniczkach i drogim winie proponował Sikorski "jak zajeb..." opozycję. Gdy wydawało się już, że niżej upaść nie może, sam "Jaśniepan" postanowił przekonać nas wszystkich, że jednak go nie doceniliśmy, że może pójść jeszcze dalej” - pisze Harczuk.Sikorski znów dał o sobie znać. Zaatakował na Twitterze Martę Kaczyńska. Sikorski napisał, że „przytuliła” pieniądze za śmierć rodziców. „Mniejsza o to, że wpis pani Marty nie dotyczył Smoleńska, lecz zamachu w Londynie. Mniejsza, że w sprawie tragedii ujawniane są nowe, coraz bardziej szokujące fakty. Abstrahując od przyczyn tego, co stało się 10 kwietnia 2010 roku - szydzenie z rodzin ofiar jakiegokolwiek wypadku, katastrofy, zamachu jest zwykłym chamstwem. I wpis Sikorskiego takowym chamstwem jest. Były szef MSZ ostatecznie zrzucił swój jaśniepański kostium dżentelmena” - komentuje Harczuk.Mly/Se.plfot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook