Jedynie prawda jest ciekawa


Hambura: "To przełomowe orzeczenie sądu"

22.12.2016

Widać, że polski wymiar sprawiedliwości wstaje z kolan. Nie boi się już teraz trudnych tematów polsko-niemieckich - mówi mecenas Hambura.

- To przełomowe orzeczenie sądu apelacyjnego. Widać, że polski wymiar sprawiedliwości wstaje z kolan. Nie boi się już teraz trudnych tematów polsko-niemieckich. Chciałbym skorzystać z tego, że mogę się na ten temat wypowiedzieć i podziękować panu Tenderze za tę wolę walki i podziękować panu mecenasowi Obarze, że tak długo o to też walczył i pilotował, bo to jest też jego osobisty sukces - skomentował orzeczenie krakowskiego sądu na antenie Radia Maryja mecenas Stefan Hambura.

- I to jest też przesłanie w kierunku Niemiec. Myślę, że Niemcy teraz zauważą, że takie sprawy trzeba będzie odpowiednio traktować, nie będzie można się już do tego obnosić z pobłażaniem - ocenił prawnik.

Przypomniał, że Polacy do tej pory nie przykładali odpowiedniej wagi i uwagi niemieckim oszczerstwom o polskich obozach koncentracyjnych. - Mówiło się, trudno powiedzieli, przeprosili, wykasowali, a później znów się to powtarzało. Teraz będą konsekwencje prawne, wymiar sprawiedliwości zaczął w tym zakresie działać. To również, co ojcowie w Toruniu robią jest bardzo ważne, ta kaplica Polaków pomordowanych za pomoc Żydom podczas II wojny światowej, myślę, że ten ojców wkład powinien zostać przeniesiony na terytorium republiki Niemiec. Myślę o takiej drugiej kaplicy w Berlinie w miejscu położonym w samym centrum miasta niedaleko Bramy Brandenburskiej - stwierdził.

Dodał, że taka kaplica powinna znaleźć się w nowej ambasadzie polskiej, która jest budowana w Berlinie. Rocznie tę okolicę odwiedza kilka milionów turystów. Mecenas Hambura podkreślił, że to doskonałe miejsce na wystawę, żeby Niemcy i turyści mogli zapoznać się jak naprawdę wyglądała II wojna światowa w Polsce. Wskazał, że powinno się tam również znaleźć muzeum Ulmów i przypomnieć o ponad ośmiuset wsiach spacyfikowanych przez Niemców.

Mecenas Hambura mówił, że w niemieckich szkołach uczy się o pacyfikacji przez niemieckich żołnierzy w czasie wojny dwóch wsi, we Francji i w Czechach, ale nie wspomina się o tym, że w Polsce takich wsi było ponad osiemset.

[fot. youtube.com]

Radio Maryja/ems

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook