Jedynie prawda jest ciekawa


Hambura: To może być punkt zwrotny

14.12.2011

Edmund Klich nagrywał szefa MON w czasie spotkań dotyczących śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Na nagraniach słychać naradę ministra z akredytowanym. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił mecenasa Stefana Hamburę, pełnomocnika części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej:

Dokumenty opisane przez „Gazetę Polską”, czyli zapis rozmów Edmunda Klicha i Bogdana Klicha to podstawa do umiędzynarodowienia śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Przebieg rozmów pokazuje bowiem, w jaki sposób oddziaływano na akredytowanego, jak wyglądały działania związane z przemilczeniem rosyjskiej odpowiedzialności. Minister Klich kilkakrotnie wskazuje na tych rozmowach lekceważący stosunek do śledztwa.

Dziś widać, że potrzebna jest pomoc międzynarodowych instytucji i organizacji w śledztwie dot. tragedii z 10 kwietnia. Należy jak najszybciej poprosić o pomoc w tej sprawie i wspólnie rozpocząć działania.

W moim odczuciu te nagrania to punktu zwrotny. Ja dziś byłem obecny na posiedzeniu zespołu parlamentarnego dot. katastrofy smoleńskiej. Słyszałem tam nagrania rozmów Edmunda Klicha i Bogdana Klicha. One są szokujące. To może być sprawa porównywalna za aferą Rywina. W moim odczuciu to jest sprawa dla prokuratorów. Śledczy mają dostęp do tych materiałów. Oni powinni od rana już zajmować się tą sprawą.

not saż
[fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook