Jedynie prawda jest ciekawa

Hambura: To może być punkt zwrotny

14.12.2011

Edmund Klich nagrywał szefa MON w czasie spotkań dotyczących śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Na nagraniach słychać naradę ministra z akredytowanym. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił mecenasa Stefana Hamburę, pełnomocnika części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej:

Dokumenty opisane przez „Gazetę Polską”, czyli zapis rozmów Edmunda Klicha i Bogdana Klicha to podstawa do umiędzynarodowienia śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Przebieg rozmów pokazuje bowiem, w jaki sposób oddziaływano na akredytowanego, jak wyglądały działania związane z przemilczeniem rosyjskiej odpowiedzialności. Minister Klich kilkakrotnie wskazuje na tych rozmowach lekceważący stosunek do śledztwa.

Dziś widać, że potrzebna jest pomoc międzynarodowych instytucji i organizacji w śledztwie dot. tragedii z 10 kwietnia. Należy jak najszybciej poprosić o pomoc w tej sprawie i wspólnie rozpocząć działania.

W moim odczuciu te nagrania to punktu zwrotny. Ja dziś byłem obecny na posiedzeniu zespołu parlamentarnego dot. katastrofy smoleńskiej. Słyszałem tam nagrania rozmów Edmunda Klicha i Bogdana Klicha. One są szokujące. To może być sprawa porównywalna za aferą Rywina. W moim odczuciu to jest sprawa dla prokuratorów. Śledczy mają dostęp do tych materiałów. Oni powinni od rana już zajmować się tą sprawą.

not saż
[fot. Wikipedia.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook