Jedynie prawda jest ciekawa

Gwiazdowie: Nie ruszać referendum rozpisanego przez Komorowskiego

20.08.2015

Prezydent Andrzej Duda powinien zostawić kwestię referendum. Komorowski miał nadzieję przekupić wyborców Kukiza i to był jedyny cel całej imprezy - mówi w rozmowie z Radiem Wnet, jeden z przywódców strajku Solidarności w 1980 r.

- Ale nie mogło z tego nic wyjść albowiem  tej formacji z reguły wychodziły tylko afery Obecna ekipa rządząca nie może się pochwalić innymi osiągnięciami poszczycić. Tak więc referendum było rozpaczliwą próbą korupcji młodzieży - dodał.

Według małżonki Andrzeja Gwiazdy, pani Joanny Dudy-Gwiazdy prezydent popełniłby jednak błąd wycofując referendum.

- Cofanie tego referendum byłoby też błędem, ponieważ pewne pieniądze zostały na to przeznaczone i zwolennicy Platformy zaatakowaliby prezydenta Dudę. Ale należy też zwrócić uwagę, że zaczęła się dyskusja o referendum, która przytłumia inne rzeczy. Nie wydaję mi się dobrym rozwiązaniem, żeby dodawać do obecnego pytania referendalnego, tych zaległych o lasy czy 6-scio latki - stwierdziła pani Joanna.

Według niej referendum proponowane przez PiS także nie powinno się odbyć w terminie, który najprawodpodobniej zaproponuje prezydent Duda.

- Powinni się ono odbyć później, po wyborach - dodała.

[FOTO: wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook