Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazdka TVN24 odchodzi. Gdzie trafi Kuźniar?

27.08.2015

Kuźniar to uosobienie upolitycznienia TVN24. Dziś odchodzi. Czy podobnie skończy Lis?

Jarosław Kuźniar, gwiazdka TVN24, który co dzień sączy Polakom polityczny jad, odchodzi z TVN24. Czy to zapowiedź poważniejszych zmian na rynku mediów w Polsce?

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl Kuźniar dziś rozstaje się z TVN24 i przechodzi do pasma śniadaniowego TVN-u. Media informują, że Kuźniar już wcześniej rozważał odejście z TVN24, ale skończyło się jedynie na przeprowadzce. Ma zaangażować się w inny projekt telewizyjny, którego szczegóły mogą zostać dziś ogłoszone.

Kuźniar już od dawna uchodzi za uosobienie upolitycznienia TVN-u. Wprowadził do tej stacji bowiem złe standardy – pogardę dla części Polaków i swoich gości miesza z jawnym wychwalaniem władzy i PO. Kuźniar stał się również obiektem drwin, nazwano go „Królem Cebuli”, gdy pochwalił się, że będąc na urlopie za Oceanem kupił całe wyposażenie potrzebne w czasie wypoczynku w Walmarcie, a potem... oddał wszystko „mówiąc, że nam nie pasowało”. W innym wakacyjnym wpisie Kuźniar obrażał Polaków, wspominając, że mają śmierdzące kanapki. Poziom żenady, jaki Kuźniar osiągał był niesłychany.

TVN24 kilka miesięcy temu zmienił właściciela. Ciekawe, czy zesłanie Kuźniara ma z tym związek. Być może ta degradacja to wstęp do poważniejszych zmian...

Decyzje personalne na rynku mediów w Polsce mogą zapaść i w innym mainstreamowym medium. „Jak znam niemiecką pragmatykę, to dni pana Lisa w „Newsweeku” są policzone” - mówił prof. Zdzisław Krasnodębski portalowi wPolityce.pl. „Tak jak powiedziałem, to wynika z pragmatyzmu Niemców. Nie jest przecież dobrze z punkt widzenia taktyki koncernu medialnego, gdy ktoś aż tak mocno angażuje się politycznie po jednej stronie sporu. Znamy przecież pana Lisa od lat i kiedyś on potrafił skrywać się za parawanem, czy iluzją obiektywności. W tej chwili jest najbardziej zaangażowanym dziennikarzem po stronie jednej partii, po stronie byłego prezydenta” - tłumaczył Krasnodębski.

Zapowiada się ciekawy czas...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook