Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gwiazdka TVN24 odchodzi. Gdzie trafi Kuźniar?

27.08.2015

Kuźniar to uosobienie upolitycznienia TVN24. Dziś odchodzi. Czy podobnie skończy Lis?

Jarosław Kuźniar, gwiazdka TVN24, który co dzień sączy Polakom polityczny jad, odchodzi z TVN24. Czy to zapowiedź poważniejszych zmian na rynku mediów w Polsce?

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl Kuźniar dziś rozstaje się z TVN24 i przechodzi do pasma śniadaniowego TVN-u. Media informują, że Kuźniar już wcześniej rozważał odejście z TVN24, ale skończyło się jedynie na przeprowadzce. Ma zaangażować się w inny projekt telewizyjny, którego szczegóły mogą zostać dziś ogłoszone.

Kuźniar już od dawna uchodzi za uosobienie upolitycznienia TVN-u. Wprowadził do tej stacji bowiem złe standardy – pogardę dla części Polaków i swoich gości miesza z jawnym wychwalaniem władzy i PO. Kuźniar stał się również obiektem drwin, nazwano go „Królem Cebuli”, gdy pochwalił się, że będąc na urlopie za Oceanem kupił całe wyposażenie potrzebne w czasie wypoczynku w Walmarcie, a potem... oddał wszystko „mówiąc, że nam nie pasowało”. W innym wakacyjnym wpisie Kuźniar obrażał Polaków, wspominając, że mają śmierdzące kanapki. Poziom żenady, jaki Kuźniar osiągał był niesłychany.

TVN24 kilka miesięcy temu zmienił właściciela. Ciekawe, czy zesłanie Kuźniara ma z tym związek. Być może ta degradacja to wstęp do poważniejszych zmian...

Decyzje personalne na rynku mediów w Polsce mogą zapaść i w innym mainstreamowym medium. „Jak znam niemiecką pragmatykę, to dni pana Lisa w „Newsweeku” są policzone” - mówił prof. Zdzisław Krasnodębski portalowi wPolityce.pl. „Tak jak powiedziałem, to wynika z pragmatyzmu Niemców. Nie jest przecież dobrze z punkt widzenia taktyki koncernu medialnego, gdy ktoś aż tak mocno angażuje się politycznie po jednej stronie sporu. Znamy przecież pana Lisa od lat i kiedyś on potrafił skrywać się za parawanem, czy iluzją obiektywności. W tej chwili jest najbardziej zaangażowanym dziennikarzem po stronie jednej partii, po stronie byłego prezydenta” - tłumaczył Krasnodębski.

Zapowiada się ciekawy czas...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

TVN

,

tvn24

,

Polska

,

polityka

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook