Jedynie prawda jest ciekawa

Gwiazdka TVN24 odchodzi. Gdzie trafi Kuźniar?

27.08.2015

Kuźniar to uosobienie upolitycznienia TVN24. Dziś odchodzi. Czy podobnie skończy Lis?

Jarosław Kuźniar, gwiazdka TVN24, który co dzień sączy Polakom polityczny jad, odchodzi z TVN24. Czy to zapowiedź poważniejszych zmian na rynku mediów w Polsce?

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl Kuźniar dziś rozstaje się z TVN24 i przechodzi do pasma śniadaniowego TVN-u. Media informują, że Kuźniar już wcześniej rozważał odejście z TVN24, ale skończyło się jedynie na przeprowadzce. Ma zaangażować się w inny projekt telewizyjny, którego szczegóły mogą zostać dziś ogłoszone.

Kuźniar już od dawna uchodzi za uosobienie upolitycznienia TVN-u. Wprowadził do tej stacji bowiem złe standardy – pogardę dla części Polaków i swoich gości miesza z jawnym wychwalaniem władzy i PO. Kuźniar stał się również obiektem drwin, nazwano go „Królem Cebuli”, gdy pochwalił się, że będąc na urlopie za Oceanem kupił całe wyposażenie potrzebne w czasie wypoczynku w Walmarcie, a potem... oddał wszystko „mówiąc, że nam nie pasowało”. W innym wakacyjnym wpisie Kuźniar obrażał Polaków, wspominając, że mają śmierdzące kanapki. Poziom żenady, jaki Kuźniar osiągał był niesłychany.

TVN24 kilka miesięcy temu zmienił właściciela. Ciekawe, czy zesłanie Kuźniara ma z tym związek. Być może ta degradacja to wstęp do poważniejszych zmian...

Decyzje personalne na rynku mediów w Polsce mogą zapaść i w innym mainstreamowym medium. „Jak znam niemiecką pragmatykę, to dni pana Lisa w „Newsweeku” są policzone” - mówił prof. Zdzisław Krasnodębski portalowi wPolityce.pl. „Tak jak powiedziałem, to wynika z pragmatyzmu Niemców. Nie jest przecież dobrze z punkt widzenia taktyki koncernu medialnego, gdy ktoś aż tak mocno angażuje się politycznie po jednej stronie sporu. Znamy przecież pana Lisa od lat i kiedyś on potrafił skrywać się za parawanem, czy iluzją obiektywności. W tej chwili jest najbardziej zaangażowanym dziennikarzem po stronie jednej partii, po stronie byłego prezydenta” - tłumaczył Krasnodębski.

Zapowiada się ciekawy czas...

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook