Jedynie prawda jest ciekawa

Gwiazdeczka kabaretów kręci nosem: polskie morze to syf

14.07.2015

„Zaludnione przez brzuchatych facetów plaże, upieprzone lodami dzieci, darcie ryja, szlam...”

Piotr Bałtroczyk, polski kabareciarz, poeta, piosenkarz, członek komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego, kręci nosem na wakacje nad polskim morzem. W jego ocenie wszędzie jest „syf”.

„Kilka lat temu nazwałem Władysławowo "stolicą polskiego syfu", kilka kilometrów zaludnionych przez brzuchatych facetów w klapkach, upieprzone lodami dzieci, zjarane na mahoń matki, dygające w szpilkach i łonówkach po wydmach; namioty wypełnione śmierdzącą plastikiem tandetą. Najebująca muzyka, darcie ryja, szlam” - pisze na swoim profilu na Facebooku Bałtroczyk.

I zaznacza, że „dziś Władysławowa są na całym wybrzeżu, kolonizują kolejne plaże”. „A pod Radomiem np. są miejscowości, do których nikt, nigdy nie przyjechał na wakacje” - zaznacza satyryk.

W kolejnym wpisie dodaje, że „są jeszcze umcykowie”. „Ich auta Golfy ulubione, beemki agrotuningowane, czarna folia odziela umcyka od świata. Ale musi opuścić szybę, by pokazać dziary, chociaż te leworęczne i wtedy nakłada lustrzanki, by świat chroniły przed wzrokiem jego. Umcyk rozkręca muzę ulubioną, i wtedy beemka generuje umc-umc-umc” - zaznacza.

Ciekawe, czy Piotr Bałtroczyk już był na swoich wakacjach. Zdaje się, że mocno mu przygrzało.

poz

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook