Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda: Zakłamanie polskiej historii służyło budowie majątków

16.07.2016

Legendarny opozycjonista o zakłamywaniu najnowszej historii Polski.

„Druga Solidarność nie była tą samą Solidarnością. Ona była już Solidarnością Wałęsy. Kto faktycznie rządził w drugiej Solidarności, tego nie jestem w stanie przesądzić” - mówi Andrzej Gwiazda w rozmowie z „Super Expressem”, komentując awanturę wokół słów Jarosława Kaczyńskiego o przywództwie w „Solidarności”.

Legendarny opozycjonista uważa, że nie należy traktować poważnie słów wypowiadanych przez Lecha Wałęsę.

„Jak słucham dziś doktorów i profesorów, którzy rozważają na temat zdolności i przymiotów Wałęsy... To mam wrażenie, że powinno im się odebrać tytuły naukowe” - twierdzi Gwiazda.

„Przecież tego, co on wygaduje, nie da się komentować! Największa groza związana z Wałęsą jest też taka, że ludzie naprawdę byli gotowi pójść za nim w ogień” - dodaje.

Gwiazda nie zgadza się z teorią, że słowa Jarosława Kaczyńskiego o jego bracie i jego roli w „S” to pisanie historii na nowo.

„Nie ma tu tworzenia nowej historii. Przez lata historię tworzyły środowiska związane z Adamem Michnikiem. Ta historia była całkowicie fałszywa i celowo manipulowana. I teraz pojawia się problem. Czy przywracać polską historię po kawałeczku, czy iść, powiedzmy z przeciwnym frontem, który wyprostuje ludziom to, co mają nieświadomie wpisane w pamięć. Wie pan, ilu ludzi wielbiło Stalina i nie przestało wielbić?” - powiedział.

„Najnowsza historia Polski też była profesjonalnie zakłamywana. Wielu służyła do budowania własnych majątków, zdobywania władzy. Właśnie na manipulacjach” - dodał.

Mly/se.pl

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook