Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda: Wałęsa modelował III RP przy kielichu z Kiszczakiem

12.12.2016

"Bezpieka zachowała przywileje emerytalne dzięki Lechowi Wałęsie" - mówił na antenie Radia Wnet Andrzej Gwiazda.

Były opozycjonista komentując marsz organizowany przez KOD 13 grudnia, w którym udział wezmą byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, przyznał: "25 lat polityki przebaczania, polityki porozumienia, w tej chwili zostało zakwestionowane z ich strony. Oni nam nie przebaczyli, oni są naszymi wrogami". Na sugestię, że byli esbecy bronią swoich emerytur, odpowiedział: "Na jakiej podstawie uważają, że nadal mamy im płacić żołd?". 

W kontekście obniżenia emerytur dla osób działających przeciwko Solidarności przypomniał: "Uzasadnień tutaj ich strona nie ma żadnych. Stan Wojenny był wprowadzony łamiąc ichnie, komunistyczne prawo. I teraz oni nadal domagają się, żeby im wypłacać premie za złamanie prawa. Kiedy przy okrągłym stole zawarto umowę, to zawarto umowę z przestępcami. (...) W tej chwili ich powoływanie się na prawo i demokrację, brzmi i wygląda absurdalnie". 

Gwiazda wspomniał także słowa byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który kiedyś powiedział: "Sędziowie żyją z wyroków, a prokuratorzy z umarzania praw". W perspektywie tego zdania, Gwiazda, powiedział: "To co się zdarzyło w Gdańsku jest realizacją wytycznych Lecha Wałęsy, który modelował III RP przy kielichu z Kiszczakiem. To jemu zawdzięcza bezpieka zachowanie emerytur". 

Były działacz antykomunistyczny podkreślił również, że obrady przy Okrągłym Stole nie były prowadzone z „Solidarnością”:"III RP była tworem paranoicznym. Była założona przez bezpiekę i jej współpracowników. Przy Okrągłym Stole było wprawdzie czterech na stu członków komisji krajowe, ale w „Solidarności” członek komisji krajowej po rozwiązaniu zebrania, był normalnym członkiem i nie miał prawa podejmować żadnych decyzji" - tłumaczył.

kk/Radio Wnet

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook