Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda: Sprzedaliśmy nasz kraj jak złomiarze

06.05.2015

„Za naszą zgodą, z przyczyn czysto politycznych polski przemysł poszedł na złom”.

Andrzej Gwiazda, legendarny działacz opozycji antykomunistycznej, jest przekonany, że w Polsce można odbudować przemysł. W jego ocenie wszystko zależy od woli politycznej. „Przemysł można odbudować. Jeżeli pod butem sekretarzy potrafiliśmy zbudować przemysł, który zajął 10. miejsce w rankingu światowym, to bez komunistycznych ograniczeń pójdzie nam to o wiele łatwiej” – mówił w Poranku Wnet Andrzej Gwiazda.

Mówiąc o powstaniu Solidarności opozycjonista z czasów PRL odniósł się do obecnej władzy porównując ze sobą PRL i III RP. „Duża część społeczeństwa im ulega tak jak w osiemdziesiątym roku (było) wielkie poparcie dla bezpieki w osobie Wałęsy” - tłumaczył.

Gość Poranka wracając do tematów gospodarczych wskazał, że „Polsce i polskiej gospodarce potrzebna jest organizacja. Przemysł można odbudować. Jeżeli pod butem sekretarzy potrafiliśmy zbudować przemysł, który zajął 10. miejsce w rankingu światowym, to bez komunistycznych ograniczeń pójdzie nam to o wiele łatwiej. Nie będzie wcale łatwo, tylko że nie będzie gorzej jak w tej chwili, a będzie to droga w górę” - tłumaczył.

Dodał, że „jeżeli będziemy pamiętali, że do takiego stanu w jakim jest Polska obecnie, za naszą zgodą, z przyczyn czysto politycznych polski przemysł poszedł na złom”. „Myśmy go po prostu na złom sprzedali tak jak złomiarze, 'bo będzie na ćwiartkę'” - dodał.

ez,RadioWnet.pl
[Fot. A.Gołębiewski/Festiwal NNW]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook