Jedynie prawda jest ciekawa

Gwiazda: Macierewicz najbardziej przewidywalny w rządzie

10.11.2015

„Kwalifikacje Macierewicza są cenne, to pragmatyk. Nie dajmy sobie wrzucić bajeczek PO”.

Andrzej Gwiazda uważa, że przy doborze składu rządu PiS najważniejsze były kompetencje. Ale nie tylko. „Myślę, że w PiS liczy się przede wszystkim odporność na naciski. Nie wszyscy ministrowie są powszechnie znani. Ważny jest jednak założony cel i postępowanie, aby go realizować. Pod tym względem można mieć do PiS zaufanie, że są to ludzie odpowiednio dobrani do swoich funkcji” - mówi Gwiazda portalowi Niezalezna.pl.

Oceniając nominację dla Zbigniewa Ziobro Gwiazda wskazał, że „wykazał się konsekwencją na swoim stanowisku, choć być może sprawował funkcję efektownie, co nie jest zarzutem, ale to było wykorzystane przez przeciwników i posłużyło do ogłupienia społecznego”. „Walka z przestępczością musi być po prostu zdecydowana i twarda, bo tutaj na ulgi nie można liczyć” - tłumaczy były opozycjonista.

W jego ocenie dobrze się stało, że do MON trafi Antoni Macierewicz. „Dziś wywiad wojskowy ma ogromne znaczenie. Kwalifikacje Macierewicza są niesłychanie cenne. On jest pragmatykiem i nie dajmy sobie wrzucić bajeczek PO. Od 1976 r. był inicjatorem opozycji przeciwko komunie i inicjatorem KOR. To do niego dołączyły Michniki i Kuronie, a nie on do nich. On przez całe swoje życie wykazał się patriotyzmem. Moim zdaniem jest najbardziej przewidywalną osobą w rządzie” - tłumaczy Gwiazda.

Dodaje, że liczy iż nominacja prof. Glińskiego na szefa resortu kultury spowoduje, że „kultura polska przestanie być antypolska”. „Bo była kierowana przeciw uczuciom Polaków, jak i interesom Polaków. Próbowano nam narzucić zupełnie obce wzorce. Niby europejska, ale jakby mniej związana z nami” - zaznacza.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook