Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda establishmentu kpi z Kraśko, Lisa i KOD-u

02.03.2016

Lis "to tłusty kot", a "Kraśko mnie śmieszył. Ten poziom naiwności, dziecięcej niemalże".

Rafał Betlejewski, artysta i performer hołubiony przez establishment III RP udzielił ciekawego i zapewne zaskakującego wywiadu gazecie.pl. Noszony na rękach przez elity autor akcji m.in. "Tęsknię za Tobą, Żydzie" tym razem mógł podpaść swojemu środowisku.

Betlejewski wypowiada się w bardzo ciekawy sposób, gdy mówi np. o Jacku Kurskim i jego misji w TVP. "Zobaczymy, jak sobie poradzi. Być może świetnie" - zaznacza artysta. Na uwagę, że ludzie dostają "jednowymiarowy obraz świata" Betlejewski wskazuje, że wszystko pozostaje w normie. "Wcześniej też dostawali. Tak jak patrzyłem - z całą sympatią, bo to miły, fajny facet, i w dodatku mój sąsiad - na Piotra Kraśkę, to on mnie tylko śmieszył, śmieszyło mnie wszystko, co mówił. Ten poziom naiwności, dziecięcej niemalże. Wydaje mi się, że można postawić dziennikarstwo na wyższym poziomie. Pytanie, czy Kurski to zrobi? Nie, nie mam za czym płakać, jeśli chodzi o telewizję publiczną. Do d***y była. Totalnie" - zaznacza artysta.

I tłumaczy, dlaczego wielu Polakom ulżyło po zmianach politycznych w kraju. "Ktoś, starszy już człowiek, powiedział mi ostatnio: - Wiesz co, odkąd zmieniła się ta władza, to nagle, ni stąd, ni zowąd, nie ma żadnego jazgotu na ten PiS. Załóżmy, że jesteś zwolennikiem obecnie rządzącej opcji politycznej i na przykład uważasz, że pomnik smoleński powinien powstać. I co? I przez ostatnie osiem lat słyszysz ciągle jazgot, jakie to jest bez sensu. Twój odbiór jest taki, że jesteś wyśmiewany, wykpiwany, robią cię w balona, robią z ciebie debila, mohera. Wyobraź sobie, jaka to musi być ulga..." - mówi Betlejewski dziennikarzowi gazety.pl. Zaznacza, że wielu ludzi zobaczyło, że "wreszcie cię nie gnoją. Najnormalniej w świecie".

Rafał Betlejewski krytykuje również dwulicowość takich akcji jak manifestacje KOD-u. "Pytanie, czy to rzeczywiście walka o zachowanie jakichś standardów, które są łamane, czy walka o świat, w którym żyli, czyli status quo? Wcale nie wydaje mi się oczywiste, że KOD manifestuje za normalnością. To tylko wersja wydarzeń" - zaznacza artysta.

I kpi z wsparcia, jakiego KOD-owi udzielił Tomasz Lis. "Nie wkurza, tylko po prostu śmieszy. Kiedy go widzę na wiecu obywatelskim, gdzie - w moich oczach - zawłaszcza ten wiec do jakiegoś politycznego performance'u, to ja pytam, w imię, k***a, czego? Jak w tej fraszce o dwóch psach: ten na wolności zdycha z głodu, ten na łańcuchu jest tłusty i wyczesany. Tomasz Lis jest dla mnie bardziej tym wypasionym" - zaznacza artysta.

W jego ocenie Lis  to "taki tłusty kot". "Boże broń nie mówię, że Tomasz Lis jest na jakimś łańcuchu. Po prostu przez ostatnie kilkanaście lat miał się dobrze i korzystał trochę ze statusu celebryty" - zaznacza. "Ale jak wychodzi taki „wypasiony kot” i wrzeszczy, że nie mają prawa nam odbierać wolności, to ja nie potrafię odczytać jego intencji. Czy to rzeczywiście walka o zachowanie jakichś standardów, które są łamane, czy tylko o świat, w którym się żyło, o zachowanie status quo?" - dodaje Betlejewski.

W rozmowie tłumaczy także, dlaczego dla wielu Polaków objęcie władzy przez PiS było szansą na zmiany oraz zachęca Polaków, by ze sobą rozmawiali.

Ciekawy wywiad. Aż zaskakujące, że znalazło się dla niego miejsce...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook