Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda: Akt poddaństwa polskiego rządu

27.09.2012

Ciało śp. Anny Walentynowicz zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej. Dziś "Nasz Dziennik" donosi, że podobna sytuacja może mieć do czynienia z ciałem Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił Andrzeja Gwiazdę, byłego działacza opozycji antykomunistycznej:

Fakt zamiany ciał dowodzi, że proces pogrzebowy był przez stronę polską skrajnie zlekceważony. W 2010 roku słyszeliśmy zapewnienia, że z niezwykłym pietyzmem i szacunkiem strona rządowa podchodzi do identyfikacji ciał. Pani Kopacz mówiła, że Polacy byli obecni przy wkładaniu do trumien ciał, zapewniała, że wkładano tam również pamiątki rodzinne itd. Wtedy byliśmy informowani, że wszystko przebiega tak dobrze, jak tylko rząd z całą potęgą Rzeczypospolitej może to zapewnić.

Obecnie, gdy okazało się, że ciała zostały zamienione, dowiedzieliśmy się, że to jest wina rosyjskich sanitariuszy. Strona Polska niemiłe prace zleciła Rosjanom i sama się odwróciła od tego. Jednak sanitariusz pracujący w kostnicy to nie jest wykwalifikowany sanitariusz medyczny. To są pracownicy fizyczni zatrudnieni do pracy przy zwłokach. Oni często są ludźmi niewykształconymi. Nie wykluczone, że ci Rosjanie nie znali w ogóle naszego alfabetu. O pomyłkę było więc bardzo łatwo. Jakim prawem my mamy mieć pretensje do ludzi obcych, skoro oni potraktowali zwłoki tak, jak zrobiła to strona rządowa? Nikt z polskich urzędników nawet nie był obecny przy ich pracy. Strona rządowa odniosła się do zwłok ofiar katastrofy z pełnym lekceważeniem, a wręcz pogardą. Udowadniają to kolejne ustalenia związane ze śledztwem.

Działanie rządu koresponduje całkowicie z opiniami hord atakujących Polaków, którzy oddawali część Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu na Krakowskim Przedmieściu. Nie należy zapominać o ich okrzykach: "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" To była zorganizowana akcja wrogości i pogardy, która stała już poza granicami prawa. Pamiętamy zachowanie policji i straży miejskiej, które biernie patrzyły na akty agresji i chamstwa oraz prowokacji wobec ludzi, którzy modlili się pod krzyżem. Wszystko wskazuje na to, że na czele tych hord stała prezydent Warszawy, odpowiedzialna za zachowanie policji, a w świetle całej katastrofy stoi rząd Donalda Tuska.

Trzeba również zapytać, dlaczego zastosowano do badania przyczyn katastrofy smoleńskiej zapisy Konwencji Chicagowskiej. Ona jest właściwa lotom komercyjnym. To ustalał rząd, że lot Prezydenta RP jest lotem komercyjnym! To było stanowisko rządu wobec innego państwa. To była próba porozumienia rządu polskiego z obcym państwem przeciwko głowie państwa polskiego. Tego nie da się zamazać! To był akt poddaństwa. Aktem poddaństwa była zgoda na tzw. śledztwo MAK. Szczytem było przyjęcie instrukcji Rosji, jak mamy zreformować polskie lotnictwo. Przyjęcie takiego pisma jest wyrażeniem poddaństwa. Tego nie zmienią żadne krzyki.

Not. Nal
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook