Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda: Akt poddaństwa polskiego rządu

27.09.2012

Ciało śp. Anny Walentynowicz zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy smoleńskiej. Dziś "Nasz Dziennik" donosi, że podobna sytuacja może mieć do czynienia z ciałem Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił Andrzeja Gwiazdę, byłego działacza opozycji antykomunistycznej:

Fakt zamiany ciał dowodzi, że proces pogrzebowy był przez stronę polską skrajnie zlekceważony. W 2010 roku słyszeliśmy zapewnienia, że z niezwykłym pietyzmem i szacunkiem strona rządowa podchodzi do identyfikacji ciał. Pani Kopacz mówiła, że Polacy byli obecni przy wkładaniu do trumien ciał, zapewniała, że wkładano tam również pamiątki rodzinne itd. Wtedy byliśmy informowani, że wszystko przebiega tak dobrze, jak tylko rząd z całą potęgą Rzeczypospolitej może to zapewnić.

Obecnie, gdy okazało się, że ciała zostały zamienione, dowiedzieliśmy się, że to jest wina rosyjskich sanitariuszy. Strona Polska niemiłe prace zleciła Rosjanom i sama się odwróciła od tego. Jednak sanitariusz pracujący w kostnicy to nie jest wykwalifikowany sanitariusz medyczny. To są pracownicy fizyczni zatrudnieni do pracy przy zwłokach. Oni często są ludźmi niewykształconymi. Nie wykluczone, że ci Rosjanie nie znali w ogóle naszego alfabetu. O pomyłkę było więc bardzo łatwo. Jakim prawem my mamy mieć pretensje do ludzi obcych, skoro oni potraktowali zwłoki tak, jak zrobiła to strona rządowa? Nikt z polskich urzędników nawet nie był obecny przy ich pracy. Strona rządowa odniosła się do zwłok ofiar katastrofy z pełnym lekceważeniem, a wręcz pogardą. Udowadniają to kolejne ustalenia związane ze śledztwem.

Działanie rządu koresponduje całkowicie z opiniami hord atakujących Polaków, którzy oddawali część Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu na Krakowskim Przedmieściu. Nie należy zapominać o ich okrzykach: "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" To była zorganizowana akcja wrogości i pogardy, która stała już poza granicami prawa. Pamiętamy zachowanie policji i straży miejskiej, które biernie patrzyły na akty agresji i chamstwa oraz prowokacji wobec ludzi, którzy modlili się pod krzyżem. Wszystko wskazuje na to, że na czele tych hord stała prezydent Warszawy, odpowiedzialna za zachowanie policji, a w świetle całej katastrofy stoi rząd Donalda Tuska.

Trzeba również zapytać, dlaczego zastosowano do badania przyczyn katastrofy smoleńskiej zapisy Konwencji Chicagowskiej. Ona jest właściwa lotom komercyjnym. To ustalał rząd, że lot Prezydenta RP jest lotem komercyjnym! To było stanowisko rządu wobec innego państwa. To była próba porozumienia rządu polskiego z obcym państwem przeciwko głowie państwa polskiego. Tego nie da się zamazać! To był akt poddaństwa. Aktem poddaństwa była zgoda na tzw. śledztwo MAK. Szczytem było przyjęcie instrukcji Rosji, jak mamy zreformować polskie lotnictwo. Przyjęcie takiego pisma jest wyrażeniem poddaństwa. Tego nie zmienią żadne krzyki.

Not. Nal
[Fot. Wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook