Jedynie prawda jest ciekawa

Gwiazda: Afery PO to nie były przypadki

03.07.2015

„Po ośmiu latach siedzenia przy żłobie zdali sobie sprawę, że to się skończy”.

Andrzej Gwiazda mocno krytykuje ostatnią podróż Ewy Kopacz po Polsce. W ocenie legendarnego opozycjonisty „jest to pomysł zaprzeczający całej historii Platformy”. „Wpisuje się on w hasło: ‘Platforma jest dobrą partią pod warunkiem, że nie rządzi’. Po ośmiu latach siedzenia przy żłobie zdali sobie sprawę, że to się skończy i okazało się, że mają szereg dobrych pomysłów i byliby całkiem dobrą partią, gdyby przegrali wszystkie poprzednie wybory” – mówi Gwiazda.

Dodaje, że „z tego wynika poważniejszy wniosek”. „Sposób ich rządzenia i wszystkie afery, to nie były przypadki. To było działanie metodyczne. Ci ludzi nie są wybranymi przez ludzi głupcami, którzy przez osiem lat pokazywali swoją głupotę. Teraz dowodzą, że są ludźmi którzy przynajmniej w sferze programowej potrafiliby rządzić. Świadomie, z zimną krwią robili to inaczej” – mówi Gwiazda portalowi wPolityce.pl.

Dodaje, że rządzący „wiedzieli co jest Polakom potrzebne”. „Teraz, gdy przegrywają, próbują przedstawić się jako grupa obiecująca, że będzie te potrzeby realizować. To było znane i nie było realizowane celowo. Platforma swoim zachowaniem udowadnia, że działa na wzór rządu Gyurcsany’ego – ‘kłamaliśmy rano, wieczorem i w nocy’. Oni cały czas byli świadomi jakie skutki niesie ich polityka. Byli jednak przekonani, że ujdzie im to bezkarnie” – tłumaczy.

Pytany, czemu Bronisław Komorowski nie chce się zgodzić na rozszerzenie referendum Andrzej Gwiazda tłumaczy: „Gdyby Komorowski zgodził się na rozszerzenie listy pytań w referendum, oznaczałoby to przegraną Platformy. Ludzie obaliliby wszystkie ich największe ‘osiągnięcia’”.

TK,wPolityce.pl
[Fot. M. Czutko]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook