Jedynie prawda jest ciekawa


Gwiazda: Afery PO to nie były przypadki

03.07.2015

„Po ośmiu latach siedzenia przy żłobie zdali sobie sprawę, że to się skończy”.

Andrzej Gwiazda mocno krytykuje ostatnią podróż Ewy Kopacz po Polsce. W ocenie legendarnego opozycjonisty „jest to pomysł zaprzeczający całej historii Platformy”. „Wpisuje się on w hasło: ‘Platforma jest dobrą partią pod warunkiem, że nie rządzi’. Po ośmiu latach siedzenia przy żłobie zdali sobie sprawę, że to się skończy i okazało się, że mają szereg dobrych pomysłów i byliby całkiem dobrą partią, gdyby przegrali wszystkie poprzednie wybory” – mówi Gwiazda.

Dodaje, że „z tego wynika poważniejszy wniosek”. „Sposób ich rządzenia i wszystkie afery, to nie były przypadki. To było działanie metodyczne. Ci ludzi nie są wybranymi przez ludzi głupcami, którzy przez osiem lat pokazywali swoją głupotę. Teraz dowodzą, że są ludźmi którzy przynajmniej w sferze programowej potrafiliby rządzić. Świadomie, z zimną krwią robili to inaczej” – mówi Gwiazda portalowi wPolityce.pl.

Dodaje, że rządzący „wiedzieli co jest Polakom potrzebne”. „Teraz, gdy przegrywają, próbują przedstawić się jako grupa obiecująca, że będzie te potrzeby realizować. To było znane i nie było realizowane celowo. Platforma swoim zachowaniem udowadnia, że działa na wzór rządu Gyurcsany’ego – ‘kłamaliśmy rano, wieczorem i w nocy’. Oni cały czas byli świadomi jakie skutki niesie ich polityka. Byli jednak przekonani, że ujdzie im to bezkarnie” – tłumaczy.

Pytany, czemu Bronisław Komorowski nie chce się zgodzić na rozszerzenie referendum Andrzej Gwiazda tłumaczy: „Gdyby Komorowski zgodził się na rozszerzenie listy pytań w referendum, oznaczałoby to przegraną Platformy. Ludzie obaliliby wszystkie ich największe ‘osiągnięcia’”.

TK,wPolityce.pl
[Fot. M. Czutko]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook