Jedynie prawda jest ciekawa


Guzy: PO nie zrozumiała przyczyn klęski

05.07.2016

Wydaje się, że konwencja PO była mieszaniną resztek po przegranych wyborach. Dosyć niezdrowa mieszanka i słabe wrażenie, nie było energii którą było widać na konwencji PiS-u – skomentował w programie "W Punkt" na antenie Telewizji Republika Jarosław Guzy ekspert i ds. międzynarodowych.

"Platforma Obywatelska, jako przegrana partia, komunikuje się ze wszystkimi na raz, muszą brać pod uwagę konkurencję, muszą być lepsi niż KOD czy .Nowoczesna" – dodawał. 

"Na konwencji PiS-u było dużo więcej treści, nad którymi warto się zastanowić" – stwierdził Jarosław Guzy.

"Nie były tam żadnej spójności, ale pojawiło się coś więcej – Platforma Obywatelska nie zrozumiała przyczyn własnej klęski" – dodał drugi rozmówca, prof. Kazimierz Kik. 

Prof. Kik stwierdził również, że PO chciała "podporządkować Polskę eurokratom" i postępuje sprzecznie z nastrojami społecznymi. "To źle świadczy o politykach PO że nie przeanalizowali klęski" – powiedział. 

"PO przyjęła zdecydowane nastawienie przeciwko PiS-owi i Jarosławowi Kaczyńskiemu osobiście, a okazało się, że wyborcy są za PiS-em. Jedna z partii stawia sobie za punkt honoru uderzenie w partię, której ufa duża część społeczeństwa – to zła taktyka – powinni wyjść z konstruktywną propozycją. To droga bicia w bęben – ogłusza i ogłupia" – ocenił prof. Kik. 

Według rozmówców Platforma okazuje swoją arogancję nie wyciągając wniosków z przegranych wyborów. Politycy PO "wiedzą lepiej" i "uważają się za oświeconą część społeczeństwa" – stwierdzili komentatorzy. 

 ak/telewizjarepublika.pl 

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook