Jedynie prawda jest ciekawa

Guzy: PO nie zrozumiała przyczyn klęski

05.07.2016

Wydaje się, że konwencja PO była mieszaniną resztek po przegranych wyborach. Dosyć niezdrowa mieszanka i słabe wrażenie, nie było energii którą było widać na konwencji PiS-u – skomentował w programie "W Punkt" na antenie Telewizji Republika Jarosław Guzy ekspert i ds. międzynarodowych.

"Platforma Obywatelska, jako przegrana partia, komunikuje się ze wszystkimi na raz, muszą brać pod uwagę konkurencję, muszą być lepsi niż KOD czy .Nowoczesna" – dodawał. 

"Na konwencji PiS-u było dużo więcej treści, nad którymi warto się zastanowić" – stwierdził Jarosław Guzy.

"Nie były tam żadnej spójności, ale pojawiło się coś więcej – Platforma Obywatelska nie zrozumiała przyczyn własnej klęski" – dodał drugi rozmówca, prof. Kazimierz Kik. 

Prof. Kik stwierdził również, że PO chciała "podporządkować Polskę eurokratom" i postępuje sprzecznie z nastrojami społecznymi. "To źle świadczy o politykach PO że nie przeanalizowali klęski" – powiedział. 

"PO przyjęła zdecydowane nastawienie przeciwko PiS-owi i Jarosławowi Kaczyńskiemu osobiście, a okazało się, że wyborcy są za PiS-em. Jedna z partii stawia sobie za punkt honoru uderzenie w partię, której ufa duża część społeczeństwa – to zła taktyka – powinni wyjść z konstruktywną propozycją. To droga bicia w bęben – ogłusza i ogłupia" – ocenił prof. Kik. 

Według rozmówców Platforma okazuje swoją arogancję nie wyciągając wniosków z przegranych wyborów. Politycy PO "wiedzą lepiej" i "uważają się za oświeconą część społeczeństwa" – stwierdzili komentatorzy. 

 ak/telewizjarepublika.pl 

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook