Jedynie prawda jest ciekawa


Grzybowska: "To już nie te czasy, aby wjeżdżały czołgi"

05.04.2014

Czy faktycznie zapadła decyzja, że Zachód „odpuszcza“ sprawę ukraińską w zamian możliwość zabezpieczenia przed Rosją Europy Środkowej? Czy grozi nam otwarta wojna? Między innymi te tematy podjęli goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

Czy faktycznie zapadła decyzja, że Zachód „odpuszcza“ sprawę ukraińską w zamian możliwość zabezpieczenia przed Rosją Europy Środkowej? Czy grozi nam otwarta wojna? Między innymi te tematy podjęli goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

- Duże poruszenie wzbudziła informacja podana przez „Rzeczpospolitą”, że dogadywany jest lub już zawarty swego rodzaju pakt, zgodnie z którym Stany Zjednoczone odpuszczą Ukrainę, uznają, że jest ona w rosyjskiej strefie wpływów, ale z drugiej strony wzmocnią to co jest po drugiej stronie, czyli m. in. Polskę - rozpoczął dyskusję Jacek Karnowski, red. naczelny tygodnika „wSieci”.

Piotr Zaremba, publicysta tegoż tygodnia zwrócił uwagę na dziwne wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Niemiec, który mówił o jakichś ustaleniach.

- Całkowicie zgadzam się z Pawłem Kowalem, który zwrócił się do polskiego rządu, aby formalnie zapytał o jakie to ustalenia chodzi. To w jakiejś mierze zmusiłby Berlin do wyłożenia kart na stół.

- Nie za bardzo wierzę, że zapadły jakieś ustalenia między Obamą a Putinem, ale jeśli to prawda, to powinniśmy się im bardzo mocno sprzeciwiać

- powiedział publicysta i dodał, że Polska powinna optować za przyjęciem Ukrainy do NATO, choć wiadomo nie nastąpi to szybko.

Według Krystyny Grzybowskiej, publicystki "wSieci" wojny otwartej nie będzie.

- To już nie te czasy, gdy czołgi wjeżdżały. Obie strony będą się wzajemnie straszyć. Czołgi nie wjadą na Ukrainę. Wszystko odbywa się w propagandzie. Nie będzie nam groziła wojna w najbliższym czasie. 

Satyryk Ryszard Makowski w kontekście bezpieczeństwa Polski zwrócił uwagę na pewną zagrywkę propagandową podrzucaną przez Rosję.

 – Istnieje w przestrzeni medialnej pewne kuriozum: tarcza antyrakietowej na terenie Polski zagraża bezpieczeństwu Rosji.

Zdaniem ks. Henryka Zielińskiego, red. nacz. tygodnika "Idziemy" sytuacja z Ukrainą pokazuje ile warte są w świecie różne deklaracje i zapewnienia.

- Nic nie warte sa gwarancje dane temu państwu przez USA, WB i Rosję. Tak więc za bardzo nie polegajmy w gwarancje bezpieczeństwa dawane nam. Boli mnie, że być może znowu odwracamy się od Ukraińców.

Slaw

[FOTO: PAP/ EPA]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook