Jedynie prawda jest ciekawa


Grzybowska: "To już nie te czasy, aby wjeżdżały czołgi"

05.04.2014

Czy faktycznie zapadła decyzja, że Zachód „odpuszcza“ sprawę ukraińską w zamian możliwość zabezpieczenia przed Rosją Europy Środkowej? Czy grozi nam otwarta wojna? Między innymi te tematy podjęli goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

Czy faktycznie zapadła decyzja, że Zachód „odpuszcza“ sprawę ukraińską w zamian możliwość zabezpieczenia przed Rosją Europy Środkowej? Czy grozi nam otwarta wojna? Między innymi te tematy podjęli goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

- Duże poruszenie wzbudziła informacja podana przez „Rzeczpospolitą”, że dogadywany jest lub już zawarty swego rodzaju pakt, zgodnie z którym Stany Zjednoczone odpuszczą Ukrainę, uznają, że jest ona w rosyjskiej strefie wpływów, ale z drugiej strony wzmocnią to co jest po drugiej stronie, czyli m. in. Polskę - rozpoczął dyskusję Jacek Karnowski, red. naczelny tygodnika „wSieci”.

Piotr Zaremba, publicysta tegoż tygodnia zwrócił uwagę na dziwne wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Niemiec, który mówił o jakichś ustaleniach.

- Całkowicie zgadzam się z Pawłem Kowalem, który zwrócił się do polskiego rządu, aby formalnie zapytał o jakie to ustalenia chodzi. To w jakiejś mierze zmusiłby Berlin do wyłożenia kart na stół.

- Nie za bardzo wierzę, że zapadły jakieś ustalenia między Obamą a Putinem, ale jeśli to prawda, to powinniśmy się im bardzo mocno sprzeciwiać

- powiedział publicysta i dodał, że Polska powinna optować za przyjęciem Ukrainy do NATO, choć wiadomo nie nastąpi to szybko.

Według Krystyny Grzybowskiej, publicystki "wSieci" wojny otwartej nie będzie.

- To już nie te czasy, gdy czołgi wjeżdżały. Obie strony będą się wzajemnie straszyć. Czołgi nie wjadą na Ukrainę. Wszystko odbywa się w propagandzie. Nie będzie nam groziła wojna w najbliższym czasie. 

Satyryk Ryszard Makowski w kontekście bezpieczeństwa Polski zwrócił uwagę na pewną zagrywkę propagandową podrzucaną przez Rosję.

 – Istnieje w przestrzeni medialnej pewne kuriozum: tarcza antyrakietowej na terenie Polski zagraża bezpieczeństwu Rosji.

Zdaniem ks. Henryka Zielińskiego, red. nacz. tygodnika "Idziemy" sytuacja z Ukrainą pokazuje ile warte są w świecie różne deklaracje i zapewnienia.

- Nic nie warte sa gwarancje dane temu państwu przez USA, WB i Rosję. Tak więc za bardzo nie polegajmy w gwarancje bezpieczeństwa dawane nam. Boli mnie, że być może znowu odwracamy się od Ukraińców.

Slaw

[FOTO: PAP/ EPA]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook