Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Grzybowska: "To już nie te czasy, aby wjeżdżały czołgi"

05.04.2014

Czy faktycznie zapadła decyzja, że Zachód „odpuszcza“ sprawę ukraińską w zamian możliwość zabezpieczenia przed Rosją Europy Środkowej? Czy grozi nam otwarta wojna? Między innymi te tematy podjęli goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

Czy faktycznie zapadła decyzja, że Zachód „odpuszcza“ sprawę ukraińską w zamian możliwość zabezpieczenia przed Rosją Europy Środkowej? Czy grozi nam otwarta wojna? Między innymi te tematy podjęli goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

- Duże poruszenie wzbudziła informacja podana przez „Rzeczpospolitą”, że dogadywany jest lub już zawarty swego rodzaju pakt, zgodnie z którym Stany Zjednoczone odpuszczą Ukrainę, uznają, że jest ona w rosyjskiej strefie wpływów, ale z drugiej strony wzmocnią to co jest po drugiej stronie, czyli m. in. Polskę - rozpoczął dyskusję Jacek Karnowski, red. naczelny tygodnika „wSieci”.

Piotr Zaremba, publicysta tegoż tygodnia zwrócił uwagę na dziwne wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Niemiec, który mówił o jakichś ustaleniach.

- Całkowicie zgadzam się z Pawłem Kowalem, który zwrócił się do polskiego rządu, aby formalnie zapytał o jakie to ustalenia chodzi. To w jakiejś mierze zmusiłby Berlin do wyłożenia kart na stół.

- Nie za bardzo wierzę, że zapadły jakieś ustalenia między Obamą a Putinem, ale jeśli to prawda, to powinniśmy się im bardzo mocno sprzeciwiać

- powiedział publicysta i dodał, że Polska powinna optować za przyjęciem Ukrainy do NATO, choć wiadomo nie nastąpi to szybko.

Według Krystyny Grzybowskiej, publicystki "wSieci" wojny otwartej nie będzie.

- To już nie te czasy, gdy czołgi wjeżdżały. Obie strony będą się wzajemnie straszyć. Czołgi nie wjadą na Ukrainę. Wszystko odbywa się w propagandzie. Nie będzie nam groziła wojna w najbliższym czasie. 

Satyryk Ryszard Makowski w kontekście bezpieczeństwa Polski zwrócił uwagę na pewną zagrywkę propagandową podrzucaną przez Rosję.

 – Istnieje w przestrzeni medialnej pewne kuriozum: tarcza antyrakietowej na terenie Polski zagraża bezpieczeństwu Rosji.

Zdaniem ks. Henryka Zielińskiego, red. nacz. tygodnika "Idziemy" sytuacja z Ukrainą pokazuje ile warte są w świecie różne deklaracje i zapewnienia.

- Nic nie warte sa gwarancje dane temu państwu przez USA, WB i Rosję. Tak więc za bardzo nie polegajmy w gwarancje bezpieczeństwa dawane nam. Boli mnie, że być może znowu odwracamy się od Ukraińców.

Slaw

[FOTO: PAP/ EPA]

Słowa kluczowe:

Ukraina

,

Niemcy

Warto poczytać

 1. joachimbrudzinskitvrepublikaYT 23.01.2017

  Brudziński: Zależy nam na wielu kadencjach

  „Niech ci, którzy grzmią, dokształcą się z tego, na czym polega demokracja”.

 2. JanZarynKancelariaSenatu2015 23.01.2017

  Prof. Żaryn: Olbrzymie oczekiwania wobec zbioru zastrzeżonego

  - W Polsce opinia publiczna ma olbrzymie oczekiwania wobec tzw. zbioru zastrzeżonego; głównie dotyczą one lat 90. - powiedział historyk, senator PiS prof. Jan Żaryn.

 3. rzepcio 23.01.2017

  "wSieci": Balanga w Trybunale

  Wojciech Biedroń o ostatnim roku prezesury Rzeplińskiego.

 4. mid-epa05742807 23.01.2017

  Czarnecki: Trump będzie stawiać na NATO

  - Wbrew tej propagandzie antytrumpowskiej, prezydent Stanów Zjednoczonych będzie stawiać na NATO. To dla Polski dobra wiadomość - ocenił wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

 5. port-817598960720 23.01.2017

  Kuźmiuk: Fikcyjny eksport zawyżał wzrost PKB

  W ostatnich latach rządów koalicji PO-PSL ze względu na masowe wystawianie fikcyjnych faktur dotyczących sprzedaży na eksport, zawyżany był także wzrost PKB szczególnie w latach 2014-2015.

 6. 1b3ba3d672ce402fbf27f56062859d641270x714 22.01.2017

  Morawiecki: „Wyszkowski za mało tropił agentów”

  „Adamowicz za długo w Gdańsku rządzi (…). Dla niego najlepszym wyjściem byłaby dymisja”.

 7. szczerskiworoniczaobozySI 22.01.2017

  Szczerski o „polskich obozach”: to próba odwrócenia logiki historii

  „Musimy stać na gruncie prawdy o Polsce. Jeśli my sami się nie obronimy, to sami siebie szkalujemy”.

 8. Google1477x83104-2017 22.01.2017

  Nowy numer "wSieci"

  W nowym numerze tygodnika „wSieci” redakcja odsłania kulisy wspólnych podróży Ryszarda Petru i Joanny Schmidt.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook