Jedynie prawda jest ciekawa


Gruzja nie idzie w dobrym kierunku

29.07.2013

„Łamanie zasad demokracji, represje w stosunku do opozycji parlamentarnej, które idą głęboko w dolne struktury”

Prezes Jarosław Kaczyński odbędzie w tym tygodniu podróż do Gruzji. Udaje się tam na zaproszenie prezydenta Mikheil Saakashvilego. Planuje też spotkać się z obecnym premierem, szefem partii „Gruzińskie marzenie”. O wizycie prezesa w Gruzji portal wPolityce.pl rozmawiał z Małgorzatą Gosiewską.

Jak opowiadała posłanka Jarosław Kaczyński ma też w planach spotkanie z byłym premierem Gruzji – Vano Merabishvilim, który obecnie przebywa w więzieniu. „Sam fakt, że były premier został osadzony w więzieniu, że uniemożliwiono mu wyjście za kaucją, chociaż nic nie wskazuje na to, że chciałby uciec z kraju. On już dawno wiedział, że zostanie zamknięty – z tego co wiem, idąc na przesłuchanie miał ze sobą książki, aby wypełnić sobie czas w areszcie – a to świadczy o tym, że gdyby chciał uciec, to już zrobiłby to wcześniej. Nie ma żadnych przesłanek do tego, aby na czas trwania postępowania sądowego musiał siedzieć w więzieniu” – zwraca uwagę Małgorzata Gosiewska.

Posłanka w wywiadzie odnosi się też do niedawnego spotkania premiera Tuska z prezesem Rady Ministrów Gruzji: „byłam zaskoczona słowami, które padły w trakcie wizyty premiera Ivanishvilego w Polsce. Miałam okazję uczestniczyć w jednym ze spotkań w Sejmie – z panią marszałek Kopacz. Mam wrażenie, że byłam jedną z niewielu osób która poza wymianą zdań o wzajemnej przyjaźni i gościnności wypunktowała również to co się faktycznie dzieje w Gruzji.”

Tymczasem sytuacja tam jest naprawdę niepokojąca – opowiada posłanka. Dochodzi nawet do aktów przemocy wobec polityków opozycji, a nawet wobec prezydenta Saakashvilego, którego samochód został obrzucony przez osoby posługujące się symbolami „Gruzińskiego marzenia.” „Łamanie zasad demokracji, represje w stosunku do opozycji parlamentarnej, które idą głęboko w dolne struktury. Na samorządowcach jest głęboka presja, aby przechodzić na drugą stronę i wstępować do partii „Gruzińskie marzenie’ „ – wylicza dalej posłanka PiS.

Małgorzata Gosiewska zwraca też uwagę, że niepokój o sytuację w Gruzji wyrażają też niezależni komentatorzy. „To nie idzie w dobrym kierunku i popierając dążenia Gruzji do członkostwa w UE i NATO równolegle musimy mówić o rzeczach, które nas niepokoją. Z jednej strony mamy słowa i piękne deklaracje, jednak za tym niestety nie idą czyny” – mówi posłanka.

mc/wPolityce.pl
[fot. facebook.com/Mikhael Saakashvili]

 

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook