Jedynie prawda jest ciekawa


Gruzja nie idzie w dobrym kierunku

29.07.2013

„Łamanie zasad demokracji, represje w stosunku do opozycji parlamentarnej, które idą głęboko w dolne struktury”

Prezes Jarosław Kaczyński odbędzie w tym tygodniu podróż do Gruzji. Udaje się tam na zaproszenie prezydenta Mikheil Saakashvilego. Planuje też spotkać się z obecnym premierem, szefem partii „Gruzińskie marzenie”. O wizycie prezesa w Gruzji portal wPolityce.pl rozmawiał z Małgorzatą Gosiewską.

Jak opowiadała posłanka Jarosław Kaczyński ma też w planach spotkanie z byłym premierem Gruzji – Vano Merabishvilim, który obecnie przebywa w więzieniu. „Sam fakt, że były premier został osadzony w więzieniu, że uniemożliwiono mu wyjście za kaucją, chociaż nic nie wskazuje na to, że chciałby uciec z kraju. On już dawno wiedział, że zostanie zamknięty – z tego co wiem, idąc na przesłuchanie miał ze sobą książki, aby wypełnić sobie czas w areszcie – a to świadczy o tym, że gdyby chciał uciec, to już zrobiłby to wcześniej. Nie ma żadnych przesłanek do tego, aby na czas trwania postępowania sądowego musiał siedzieć w więzieniu” – zwraca uwagę Małgorzata Gosiewska.

Posłanka w wywiadzie odnosi się też do niedawnego spotkania premiera Tuska z prezesem Rady Ministrów Gruzji: „byłam zaskoczona słowami, które padły w trakcie wizyty premiera Ivanishvilego w Polsce. Miałam okazję uczestniczyć w jednym ze spotkań w Sejmie – z panią marszałek Kopacz. Mam wrażenie, że byłam jedną z niewielu osób która poza wymianą zdań o wzajemnej przyjaźni i gościnności wypunktowała również to co się faktycznie dzieje w Gruzji.”

Tymczasem sytuacja tam jest naprawdę niepokojąca – opowiada posłanka. Dochodzi nawet do aktów przemocy wobec polityków opozycji, a nawet wobec prezydenta Saakashvilego, którego samochód został obrzucony przez osoby posługujące się symbolami „Gruzińskiego marzenia.” „Łamanie zasad demokracji, represje w stosunku do opozycji parlamentarnej, które idą głęboko w dolne struktury. Na samorządowcach jest głęboka presja, aby przechodzić na drugą stronę i wstępować do partii „Gruzińskie marzenie’ „ – wylicza dalej posłanka PiS.

Małgorzata Gosiewska zwraca też uwagę, że niepokój o sytuację w Gruzji wyrażają też niezależni komentatorzy. „To nie idzie w dobrym kierunku i popierając dążenia Gruzji do członkostwa w UE i NATO równolegle musimy mówić o rzeczach, które nas niepokoją. Z jednej strony mamy słowa i piękne deklaracje, jednak za tym niestety nie idą czyny” – mówi posłanka.

mc/wPolityce.pl
[fot. facebook.com/Mikhael Saakashvili]

 

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook