Jedynie prawda jest ciekawa

„Gronkiewicz-Waltz przeżywa kolejny zakręt”

08.08.2014

Rozmowa z Jerzym Kropiwnickim, byłym prezydentem Łodzi.

Stefczyk.info: Mimo oczywistego sprzeciwu mieszkańców, mimo kilkukrotnego zniszczenia tęczy na pl. Zbawiciela władze stolicy trwają w uporze i już zapowiadają, jej odbudowanie. Tęczę podpalono ponownie. Jak Pan, jako były prezydent dużego polskiego miasta, ocenia decyzje władz Warszawy?

Jerzy Kropiwnickim: Jestem tą sytuacją mocno zniesmaczony. Jeśli już ktoś wpadł na pomysł, że ta tęcza ma stać w Brukseli w okresie polskiej prezydencji, to należało tę instalacje rozebrać po jej zakończeniu. Nie należało się wygłupiać i stwarzać jakieś symbole, które są w chwili obecnej co najmniej dwuznaczne. Jeśli pani Gronkiewicz-Waltz koniecznie chciała mieć taki symbol, mogła sobie postawić tęczę przed prywatnym domem, albo na placu swojego urzędu.

Jednak wybrała plac Zbawiciela.

To z całą pewnością nie jest właściwe miejsce.

Co w Pana ocenie stoi za uporem władz Warszawy ws. tęczy?

Początkowo miałem pewne wątpliwości. Jednak po bardzo szybkiej, czy wręcz nadmiernie pośpiesznej decyzji dotyczącej prof. Chazana, nie ulega już dla mnie wątpliwości, że pani Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa kolejny zakręt w życiu. Kiedyś mówiła, że odzyskała wiarę i nawróciła się w ramach wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Obecnie jak widać odbywa drogę w przeciwnym kierunku.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. R. Motyl/Facebook]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook