Jedynie prawda jest ciekawa


„Gronkiewicz-Waltz przeżywa kolejny zakręt”

08.08.2014

Rozmowa z Jerzym Kropiwnickim, byłym prezydentem Łodzi.

Stefczyk.info: Mimo oczywistego sprzeciwu mieszkańców, mimo kilkukrotnego zniszczenia tęczy na pl. Zbawiciela władze stolicy trwają w uporze i już zapowiadają, jej odbudowanie. Tęczę podpalono ponownie. Jak Pan, jako były prezydent dużego polskiego miasta, ocenia decyzje władz Warszawy?

Jerzy Kropiwnickim: Jestem tą sytuacją mocno zniesmaczony. Jeśli już ktoś wpadł na pomysł, że ta tęcza ma stać w Brukseli w okresie polskiej prezydencji, to należało tę instalacje rozebrać po jej zakończeniu. Nie należało się wygłupiać i stwarzać jakieś symbole, które są w chwili obecnej co najmniej dwuznaczne. Jeśli pani Gronkiewicz-Waltz koniecznie chciała mieć taki symbol, mogła sobie postawić tęczę przed prywatnym domem, albo na placu swojego urzędu.

Jednak wybrała plac Zbawiciela.

To z całą pewnością nie jest właściwe miejsce.

Co w Pana ocenie stoi za uporem władz Warszawy ws. tęczy?

Początkowo miałem pewne wątpliwości. Jednak po bardzo szybkiej, czy wręcz nadmiernie pośpiesznej decyzji dotyczącej prof. Chazana, nie ulega już dla mnie wątpliwości, że pani Hanna Gronkiewicz-Waltz przeżywa kolejny zakręt w życiu. Kiedyś mówiła, że odzyskała wiarę i nawróciła się w ramach wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym. Obecnie jak widać odbywa drogę w przeciwnym kierunku.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[Fot. R. Motyl/Facebook]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook