Jedynie prawda jest ciekawa


"Gronkiewicz-Waltz jest oderwana od rzeczywistości"

10.06.2013

Rozmowa z Maciejem Wąsikiem, radnym PiS w Warszawie.

Stefczyk.info: Warszawa znów została zalana przez deszcz. W wielu miejscach powstały rzeki i jeziora. Media pokazują m.in. Trasę Toruńską, gdzie powstało wielkie jezioro. Dlaczego polska stolica jest paraliżowana przez deszcze tak często?

Maciej Wąsik: Na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji można znaleźć komunikat dotyczący miast, w których opady były największe. Wśród tych miast nie znalazłem Warszawy. Mieliśmy więc sporą burzę w stolicy, ale to nie było oberwanie chmury według danych rządowych. W związku z tym, nie można mówić o jakiejś szczególnie silnej ulewie, której zapobiec nie było można. Szczególnie, że w 2010 oraz 2011 roku na Trasie Toruńskiej dochodziło do podobnych podtopień, jak ostatnio. Wiadomo nie od dziś, że za remont tej ulicy odpowiedzialna jest GDDKiA. Wiemy, że przetarg w tej sprawie się ślimaczy, nie został rozstrzygnięty. Jest on bardzo opóźniony.

Co z systemem odpływu wody?

Za to z kolei odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jednak mamy informacje, że konserwacja tych systemów oraz udrażnianie ich, co powinno się odbywać systematycznie, zostały zaniedbane. Ktoś zdaje się liczył, że trasa zostanie wyremontowana. Mamy więc klasyczny brak koordynacji pracy służb miejskich, państwowych. To doprowadziło do tego, że kilku mieszkańcom miasta utopiły się samochody, że straty w mieniu są ogromne, a media zaznaczają, że w wielu przypadkach mieliśmy do czynienia z zagrożeniem życia niektórych kierowców.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła dziś, że do nawałnic i podtopień musimy się przyzwyczaić, że administracja nie może nic zrobić itd. Jak oceniać takie słowa?

To przykład buty i arogancji władzy. Przypominają mi się dwie inne wypowiedzi. Chodzi mi o słowa Włodzimierza Cimoszewicza, który mówił powodzianom w 1997 roku, że trzeba było się ubezpieczyć oraz o słowa Jerzego Urbana, który mówił, że władza się wyżywi. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest oderwana od rzeczywistości. Nie wie, co de facto dzieje się w Warszawie, jest daleko od normalnego życia. To jest wynik tego, że jej problemy warszawiaków nie interesują. To wynik buty i arogancji.

Sprawa powodzi w Warszawie może być gwoździem do trumny dla prezydent Warszawy?

Jestem przekonany, że dojdzie do referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. PiS wspiera akcje referendalną w stolicy. Z ogromną satysfakcją stwierdzamy, że dobrze, iż ciało społeczne, jakim jest komitet referendalny, podzieliło zarzuty, jakie PiS stawiał Hannie Gronkiewicz-Waltz już dawno.

Rozmawiał Nal
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook