Jedynie prawda jest ciekawa


"Gronkiewicz-Waltz jest oderwana od rzeczywistości"

10.06.2013

Rozmowa z Maciejem Wąsikiem, radnym PiS w Warszawie.

Stefczyk.info: Warszawa znów została zalana przez deszcz. W wielu miejscach powstały rzeki i jeziora. Media pokazują m.in. Trasę Toruńską, gdzie powstało wielkie jezioro. Dlaczego polska stolica jest paraliżowana przez deszcze tak często?

Maciej Wąsik: Na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji można znaleźć komunikat dotyczący miast, w których opady były największe. Wśród tych miast nie znalazłem Warszawy. Mieliśmy więc sporą burzę w stolicy, ale to nie było oberwanie chmury według danych rządowych. W związku z tym, nie można mówić o jakiejś szczególnie silnej ulewie, której zapobiec nie było można. Szczególnie, że w 2010 oraz 2011 roku na Trasie Toruńskiej dochodziło do podobnych podtopień, jak ostatnio. Wiadomo nie od dziś, że za remont tej ulicy odpowiedzialna jest GDDKiA. Wiemy, że przetarg w tej sprawie się ślimaczy, nie został rozstrzygnięty. Jest on bardzo opóźniony.

Co z systemem odpływu wody?

Za to z kolei odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jednak mamy informacje, że konserwacja tych systemów oraz udrażnianie ich, co powinno się odbywać systematycznie, zostały zaniedbane. Ktoś zdaje się liczył, że trasa zostanie wyremontowana. Mamy więc klasyczny brak koordynacji pracy służb miejskich, państwowych. To doprowadziło do tego, że kilku mieszkańcom miasta utopiły się samochody, że straty w mieniu są ogromne, a media zaznaczają, że w wielu przypadkach mieliśmy do czynienia z zagrożeniem życia niektórych kierowców.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła dziś, że do nawałnic i podtopień musimy się przyzwyczaić, że administracja nie może nic zrobić itd. Jak oceniać takie słowa?

To przykład buty i arogancji władzy. Przypominają mi się dwie inne wypowiedzi. Chodzi mi o słowa Włodzimierza Cimoszewicza, który mówił powodzianom w 1997 roku, że trzeba było się ubezpieczyć oraz o słowa Jerzego Urbana, który mówił, że władza się wyżywi. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest oderwana od rzeczywistości. Nie wie, co de facto dzieje się w Warszawie, jest daleko od normalnego życia. To jest wynik tego, że jej problemy warszawiaków nie interesują. To wynik buty i arogancji.

Sprawa powodzi w Warszawie może być gwoździem do trumny dla prezydent Warszawy?

Jestem przekonany, że dojdzie do referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. PiS wspiera akcje referendalną w stolicy. Z ogromną satysfakcją stwierdzamy, że dobrze, iż ciało społeczne, jakim jest komitet referendalny, podzieliło zarzuty, jakie PiS stawiał Hannie Gronkiewicz-Waltz już dawno.

Rozmawiał Nal
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook