Jedynie prawda jest ciekawa


Graś do Rosjan: „Eta byla prosta aszybka. To był zwykły błąd”

03.07.2012

Euro 2012 skończyło się w niedzielę, ale wspaniała atmosfera, wielkie święto trwa dalej. Co więcej dotarła nawet do dalekiej Moskwy. Na konferencji prasowej Aleksandr Szprygin, Prezes Wszechrosyjskiego Związku Kibiców (WOB) oznajmił, że jego rodacy, zatrzymani w dniu meczu Polska-Rosja, nadal przetrzymywani są w "polskich katowniach". Pan Szprygin ma jednak nadzieję, że z tych „katowni” zostaną wypuszczeni.

Skandalem jest, że do tej pory tam siedzą mimo rozmowy telefonicznej Tusk-Putin. Skandalem jest, że w ogóle zostali zatrzymani za udział w bijatykach. Przecież w imię niepsucia stosunków polsko-rosyjskich nie powinni być zatrzymywani. Za skandaliczne działania polskiej policji ktoś powinien zapłacić dymisją. Przecież rosyjskim kibolom wszystko w Polsce wolno, są nietykalni, mogą robić co im się żywnie podoba. Ruki po szwam od rosyjskich kiboli. Przecież nawet prezydent Bronisław Komorowski uważa, że „źródłem kłopotów nie byli idący na stadion kibice z Rosji, a nasi chuligani”. To skandal, że znalazły się w Polsce osoby, które psują wzorowe relacje polsko-rosyjskie. I to gdzie się znalazły. Zagnieździły się w policji, prokuraturze, sądach i „polskich katowniach”.

Miejmy nadzieje, że choć na wysokości zadania stanie rzecznik rządu, Paweł Graś (niegdyś łączący te funkcję dorabianiem u niemieckiego przedsiębiorcy Paula Petera Roglera) i przeprosi Rosjan za ewidentne akty rusofobii. W końcu w przepraszaniu Rosjan i to po rosyjsku ma spore doświadczenie. Już widzę na żółtych i czerwonych paskach telewizji przeprosiny rzecznika - Paweł Graś do Rosjan: Eta byla prosta aszybka. To był zwykły błąd.

I dalej dodaje złotousty rzecznik: Kibicom Sbornej chcę powiedzieć przepraszam. To był zwykły błąd. Życzę wam wszystkiego dobrego i szczęścia. Dziękuję za to, co zrobiliście w czasie Euro w Warszawie i Wrocławiu.
Panie premierze, panie rzeczniku do dzieła. Czas nagli, działajcie szybko, przepraszajcie, sypcie głowę popiołem, żeby tylko z tego wojny nie było. W was nadzieja. Nie możecie dopuścić by Władimir Putin wpadł w furię.

Przedstawiciele Ruchu Palikota czym prędzej powinni pobiec do zatrzymanych Rosjan z kwiatami, przeprosinami i paczkami z żywnością. Zapewne ambasada rosyjska w Warszawie im tego nie zapomni. Dobre notowania w ambasadzie rosyjskiej są przecież bezcenne i kiedyś mogą zaprocentować.

Marcin Mastalerek

[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook