Jedynie prawda jest ciekawa


Granie wrakiem pod publiczkę

15.12.2012

Radosław Sikorski jest politykiem bardziej dbającym o własny dobry PR aniżeli o dobro swojego kraju i swoich obywateli - mówi Władysław Protasiuk. Ojciec śp. mjr. Arkadiusza Protasiuka, dowódcy tragicznego lotu do Smoleńska nie ma najmniejszych złudzeń co do intencji i skutków ostatniej akcji szefa polskiego MSZ ws. zwrotu wraku tupolewa.

"Dawno przestałem wierzyć w te wszystkie gadki naszych polityków, a zwłaszcza w to, co mówi pan Sikorski. Nie muszę chyba przypominać, że to właśnie on był pierwszym, który ferował wyroki o rzekomej winie mojego śp. syna Arkadiusza. Do tej pory za to nie przeprosił, choć dzięki ciężkiej pracy wielu naukowców i znawców lotnictwa udało się zweryfikować te kłamstwa o winie pilotów" – mówi Władysław Protasiuk w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

I dodaje:

"Pan Sikorski słynie z tego, że jest w stanie powiedzieć wszystko, co może zapewnić mu przychylność włodarzy czy też mediów. Jest politykiem bardziej dbającym o własny dobry PR aniżeli o dobro swojego kraju i swoich obywateli. Swoją postawą po katastrofie smoleńskiej i swoimi dotychczasowymi wypowiedziami jedynie to przypieczętował."

Ojciec Arkadiusza Protasiuka jest przekonany, że ostatnie deklaracje Sikorskiego ws. starań o zwrot wraku tupolewa, które minister ogłosił na Twitterze i rozdmuchał w mediach mediów, są jedynie kolejnym zagraniem pod publiczkę.

"Najpierw przez ponad dwa i pół roku wraz z całym rządem ganił rodziny smoleńskie i polityków Prawa i Sprawiedliwości za wszelkie inicjatywy mające na celu wyjaśnienie tej niezrozumiałej katastrofy oraz wszelkie formy wpłynięcia na Rosję w celu zwrotu należących do Polski dowodów. Teraz zaś sam zaczyna rzekomo lobbować za zwróceniem nam tych dowodów, niby utożsamiając się z naszymi prośbami" – podkreśla Władysław Protasiuk.

Zwraca też uwagę, że prośba Sikorskiego do szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton z góry skazana jest na porażkę.

"Skoro podczas zeszłotygodniowego spotkania ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem Sikorski usłyszał po raz kolejny tę samą formułkę, czyli że "wrak musi zostać w Rosji do zakończenia śledztwa", to identyczną odpowiedź usłyszy także pani Ashton" – zauważa Władysław Protasiuk.

Wzywa polskie władze, by w miejsce gdy pozorów, przystąpiły do realnego działania: "Trzeba wreszcie zrobić zdecydowany krok. Bez pomocy społeczności międzynarodowej, bez pomocy NATO i Stanów Zjednoczonych, nadal będziemy w tym samym punkcie."

JKUB/”ND”

[fot. Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook