Jedynie prawda jest ciekawa

Graczyk: Obie partie chcą mieć swój TK

25.11.2015

Bardzo ubolewałem, kiedy w czerwcu tego roku Platforma zrobiła skok na Trybunał Konstytucyjny. Wtedy ta sprawa nie była szczególnie zauważona przez media. Nie darto z tego powodu szat. Apelowałbym więc do mediów o przykładanie tej samej miarki do tych wydarzeń – w Poranku Wnet mówił dziennikarz i historyk, Roman Graczyk.

- Co do istoty te oba skoki na trybunał są takie same. Możemy mówić o skali, o łamaniu procedur, ale obie strony: i PiS i PO w istocie robią to samo czyli chcą mieć swój trybunał. A to jest skandaliczne i groźne. Domagałbym się od mediów mierzenia tych spraw równą miarą – dodał Graczyk.

Wskazał jednocześnie, że te „skoku” PiS by nie było gdyby nie wcześniejsze skandaliczne ustawy Platformy.

Roman Graczyk przyznał rację, ale zaznaczył, że wystarczyłoby, by PiS naprawił to, co zepsuła Platforma i nie szedł krok dalej.

- Żyjemy w demokracji konstytucyjnej czyli ograniczonej co oznacza, że większość polityczna może wiele ale musi się ograniczyć do przyjętego konsensusu konstytucyjnego – wyjaśnił i dodał, że PiS nie może iść tak daleko jak poszła Platforma.

Roman Graczyk komentował także sprawę zamachów w Paryżu.  

- Po zamachach 13 listopada w Paryżu rząd Francji wreszcie zapowiedział pewne kroki na gruncie wewnętrznym, np. pozbawianie obywatelstwa imamów, którzy mają podwójne obywatelstwo albo głoszą groźne nauki – wyjaśnił.

mmil/radio wnet

[Fot. YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook