Jedynie prawda jest ciekawa


Gra Tuska z Putinem nie skończyła się 10 kwietnia

08.07.2012

Jak bardzo będzie kuglował Donald Tusk to i tak nie uda mu się zaprzeczyć, że podjął grę z prezydentem obcego państwa, byłym funkcjonariuszem KGB Władimirem Putinem, przeciwko prezydentowi własnego kraju.

Fakty TVN, oraz portal tvn24.pl ujawniły treść zeznań premiera Donalda Tuska jakie złożył w śledztwie ws. organizacji wizyt do Smoleńska. Premier zeznał pod przysięgą, że o zamiarze wyjazdu śp. Lecha Kaczyńskiego dowiedział się z Jego publicznej wypowiedzi, ale już po tym jak na obchody uroczystości katyńskich został zaproszony prze Władimira Putina. W ten sposób Donald Tusk ucieka przed oskarżeniem, że prowadził grę z prezydentem obcego państwa przeciw prezydentowi własnego kraju. Donald Tusk ma świadomość, że taka postawa go kompromituje, dlatego na każdym kroku stara się udowodnić, że takiej gry nie było.

Jest jednak mało przekonywujący w swoich tłumaczeniach. Idzie w zaparte mimo, że jest wiele faktów, które potwierdzają tezę o podjętej grze wspólnie z Putinem. Są też na to dokumenty. Telefon od Putina miał miejsce 3 lutego 2010 roku. Tydzień wcześniej, 27 stycznia 2010 roku śp. Mariusz Handzlik, minister w kancelarii prezydenta, wysłał pismo informujące, że Prezydent Lech Kaczyński planuje wziąć udział w obchodach rocznicowych zbrodni katyńskiej. Pismo trafiło do ówczesnego wiceministra spraw zagranicznych śp. Andrzeja Kremera (zarówno minister Handzlik jak i minister Kremer zginęli w katastrofie smoleńskiej). Pismo otrzymał także dyrektor departamentu spraw wschodnich MSZ Jarosław Bartkiewicz, bliski współpracownik ministra Sikorskiego, ambasador RP w Moskwie Jerzy Bahr, oraz Adam Rotfeld wiceprzewodniczący polsko-rosyjskiej grupy ds. trudnych. Trudno uwierzyć, żeby ta informacja, która trafiła do czterech osób z obozu Donalda Tuska nie trafiła do premiera. Tylko naiwni mogą wierzyć, że wysocy urzędnicy nie poinformowali premiera o tym fakcie bezpośrednio lub za pośrednictwem ministra Sikorskiego. Plany dotyczyły prezydenckiej wizyty do Rosji, a więc należały do spraw najważniejszych.

W zeznaniach Donalda Tuska jest jeszcze coś innego co poddaje pod wątpliwość jego deklaracje, że przed rozmową z Putinem nie znał planów śp. Lecha Kaczyńskiego. Tusk zeznał w prokuraturze:

"Kluczowe było spotkanie przed telefonem premiera Putina z zaproszeniem. Na spotkaniu był minister Kremer, minister Rotfeld, oni byli obecni podczas rozmowy z premierem Putinem. Zastanawialiśmy się podczas wcześniejszego spotkania, czy telefon od premiera Putina oznacza inicjatywę strony rosyjskiej spotkania w Katyniu. Podczas spotkania obecny był również minister Arabski, chyba minister Graś, wynika to z notatki ze spotkania. Spotkanie odbyło się bezpośrednio przed rozmową. Ja zaprosiłem te osoby po tym jak otrzymałem informacje, że premier Putin zamierza rozmawiać ze mną telefonicznie".

Z tego jasno wynika następująca chronologia zdarzeń: Tusk dostaje informację, że Putin chce z nim rozmawiać telefonicznie. Przed rozmową z Puitnem zaprasza do siebie wiceministra śp. Andrzeja Kremera i Adama Rotfelda, a więc dwie z pośród czterech osób, które tydzień wcześniej dostały pisma z kancelarii prezydenta o planach wizyty śp. Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. Panowie zastanawiają się czy czasem Putin nie zaprosi Tuska do Katynia. I w takiej sytuacji dwaj panowie (śp. Andrzej Kremer i Adam Rotfeld), znając plany wizyt w Katyniu śp. Lecha Kaczyńskiego, zgodnie milczą i nie informują Donalda Tuska o treści pisma. Wolne żarty i kpina z inteligencji Polaków oraz kompetencji doświadczonych dyplomatów.

Pismo z kancelarii prezydenta oraz to spotkanie podważają narrację Donalda Tuska. Pamiętajmy jednak, że mniej istotne jest to kiedy Donald Tusk podjął grę z rosyjskim prezydentem. Wcale nie jest najważniejsze, to czy Donald Tusk o planach wizyt śp. Lecha Kaczyńskiego dowiedział się przed czy po telefonie KGB-bisty Putina. Kompromitujący jest sam fakt, że taką grę podjął. Świadczą o tym działania MSZ sabotujące wyjazd śp. Lecha Kaczyńskiego, tajemnicze schadzki w moskiewskich restauracjach Tomasza Arabskiego, najbliższego współpracownika Donalda Tuska z zaufanymi ludźmi Putina, działania Władimira Grinina ambasadora rosyjskiego w Polsce utrudniające organizację wizyt prezydenckiej, tajemnicza rola byłego szpiega komunistycznych służb specjalnych Tomasza Turowskiego w ambasadzie RP w Moskwie, by wymienić tylko kilka z licznych działań Tuska i jego przybocznych. To wszystko fakty poparte dokumentami i wypowiedziami urzędników rządowych. Co więcej gra Tuska z Putinem przeciwko prezydentowi własnego kraju nie zakończyła się 10 kwietnia. Gra Tuska z Putinem trwa do dziś. Dziś celem tej gry jest utrzymanie kłamstwa smoleńskiego.

Jak bardzo będzie kuglował Donald Tusk to i tak nie uda mu się zaprzeczyć, że podjął grę z prezydentem obcego państwa, byłym funkcjonariuszem KGB Władimirem Putinem, przeciwko prezydentowi własnego kraju. Gra ta skończyła się tragicznie, skończyła katastrofą smoleńską. Donald Tusk tej prawdy nie jest w stanie zakrzyczeć, wymazać. Od tej kompromitującej go prawdy nigdy się nie uwolni.

Marcin Mastalerek
[fot. PAP/ P. Supernak]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook