Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin we "wSieci": Nie wywiesimy białej flagi!

09.05.2016

"Z czego w rzeczywistości wynikają ataki na polski rząd? Stąd, że nasze plany naruszają interesy kapitału zagranicznego".

Kiedyś użyłem porównania, że rząd Tuska był rządem ciepłej wody, a my dziś jesteśmy rządem gorącej wody. To złośliwcy mówią o wrzątku. Na razie się nie sparzyłem – w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” z Jarosławem Gowinem, wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, rozmawia Marcin Fijołek.

Minister Gowin podsumowuje pierwsze pół roku rządów Prawa i Sprawiedliwości i przyznaje, że konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego jest tylko pretekstem dla niektórych środowisk do atakowania nowej władzy: - Wiedziałem, że opory będą ogromne, ale zapewne nikt z nas się nie spodziewał, że wokół Trybunału Konstytucyjnego pojawi się tak silny konflikt. Konflikt, który podda nasz kraj międzynarodowej presji. Uważam, że sprawa Trybunału jest tylko pretekstem; że w rzeczywistości nie jesteśmy krytykowani za naruszenie praw człowieka czy łamanie standardów demokracji, bo przecież nic takiego w Polsce się nie dzieje – mówi wicepremier.

Z czego w rzeczywistości wynikają ataki na polski rząd? Stąd, że nasze plany — a zwłaszcza opodatkowanie banków, hipermarketów i to wszystko, co ma związek z programem patriotyzmu gospodarczego — naruszają interesy kapitału zagranicznego. Okazuje się, że rządy państw zachodnich potrafią o te interesy walczyć z dużą determinacją. Nawiasem mówiąc, powinniśmy z tego wyciągać wnioski i się zastanowić, jakie jest zaangażowanie naszego państwa na rzecz kapitału polskiego – odpowiada Jarosław Gowin.

Wicepremier odnosi się też do swojej pracy w rządzie Donalda Tuska i porównuje oba gabinety: Pamiętam dobrze rząd Donalda Tuska, którego byłem członkiem. Było w nim trochę ambitnych ministrów, ale premier Tusk nie pozwalał, by im się chciało chcieć. Jeśli ktoś miał śmielsze plany, to szybko był przywoływany do porządku. A jeżeli na własną rękę prowadził odważne reformy (słowa zakazane przez Tuska), jak było w moim i Mikołaja Budzanowskiego przypadkach, to bardzo prędko pod lada pretekstem był odwoływany. Tymczasem obecny rząd składa się z ludzi bardzo zdeterminowanych, by zmieniać Polskę. I na tym polega zasadnicza różnica – przyznaje. I dodaje: - Pod względem znajomości piłki nożnej na pewno [śmiech]. A serio: mogę jedynie powiedzieć, że mam zaszczyt być członkiem rządu, który jest bardzo zdeterminowany, aby reformować i naprawiać Polskę, i który ma strategiczny plan — Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, potocznie zwany planem Morawieckiego. To ogromna różnica w porównaniu z rządem Tuska.

Więcej o planach wicepremiera Gowina i zadaniach, jakie stawia przed kierowanym przez siebie resorcie, w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 9 maja br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.  

LL

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook