Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Trzeba odbudować jedność

26.05.2015

Jarosław Gowin przyznał, że Bronisław Komorowski okazał się bardzo słabym kandydatem, a Andrzej Duda rozkwitł w czasie swojej kampanii.

Jarosław Gowin pytany w wywiadzie dla „Super Expressu” o klęskę Bronisława Komorowskiego i sukces Andrzeja Dudy zaznaczył, że Komorowski „okazał się bardzo słabym kandydatem”. Zdradził także, że współczuł jego sztabowi wyborczemu. Dodał również, że w wygranej Dudy pomógł fakt, że Polacy naprawdę oczekują na zmiany. A poza tym, że prezydent-elekt miał bardzo dobrą kampanię, w której rozkwitł.

„Ja go znałem z Krakowa od dawna jako skrzyżowanie wykładowcy akademickiego i urzędnika państwowego w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nie wyczuwałem w nim jednak mocy politycznej. Ta kampania ten pogląd zmieniła”- czytamy na łamach „Super Expressu”.

Jarosław Gowin przyznał, że Bronisław Komorowski wraz z elitami opiniotwórczymi byli aroganccy wobec ludzi. Jako przykład podał wypowiedzi Adama Michnika i Janusza Czapińskiego. Podkreślił także, że zwolennicy sięgali po chwyty nie fair, czego dowiedli Tomasz Lis i Tomasz Karolak.

„Andrzej Duda wygrał nie tylko z Bronisławem Komorowskim, ale ze wszystkimi instytucjami państwowymi, które jawnie wspierały prezydenta”.

Jarosław Gowin pytany o możliwość spełniania obietnic przez Andrzeja Dudę, odpowiedział, że większość z nich jest możliwa do spełnienia, jak chociażby podniesienie kwoty wolnej od podatku. Zapewnił, że Andrzej Duda zrobi wszystko, aby zrealizować swoje postulaty.

„My mu będziemy w tym pomagać, ale w ramach możliwości budżetowych i naszego poczucia odpowiedzialności za stan kasy państwowej”- czytamy w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Gowin wspomniał, że zostaną wystawione wspólne listy w wyborach parlamentarnych, bo harmonijnie, uczciwie i lojalnie układa się współpraca Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem, Solidarnej Polski i Prawicy Rzeczypospolitej.

Według Jarosława Gowina, prezydentura Komorowskiego była bierna, akceptował nawet szkodliwe dla Polski propozycje rządu. Natomiast od nowej prezydentury Andrzeja Dudy oczekuje, ze odbuduje jedność w narodzie.

„Super Express”/es

Fot.wPolityce.pl


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook