Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Trzeba odbudować jedność

26.05.2015

Jarosław Gowin przyznał, że Bronisław Komorowski okazał się bardzo słabym kandydatem, a Andrzej Duda rozkwitł w czasie swojej kampanii.

Jarosław Gowin pytany w wywiadzie dla „Super Expressu” o klęskę Bronisława Komorowskiego i sukces Andrzeja Dudy zaznaczył, że Komorowski „okazał się bardzo słabym kandydatem”. Zdradził także, że współczuł jego sztabowi wyborczemu. Dodał również, że w wygranej Dudy pomógł fakt, że Polacy naprawdę oczekują na zmiany. A poza tym, że prezydent-elekt miał bardzo dobrą kampanię, w której rozkwitł.

„Ja go znałem z Krakowa od dawna jako skrzyżowanie wykładowcy akademickiego i urzędnika państwowego w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nie wyczuwałem w nim jednak mocy politycznej. Ta kampania ten pogląd zmieniła”- czytamy na łamach „Super Expressu”.

Jarosław Gowin przyznał, że Bronisław Komorowski wraz z elitami opiniotwórczymi byli aroganccy wobec ludzi. Jako przykład podał wypowiedzi Adama Michnika i Janusza Czapińskiego. Podkreślił także, że zwolennicy sięgali po chwyty nie fair, czego dowiedli Tomasz Lis i Tomasz Karolak.

„Andrzej Duda wygrał nie tylko z Bronisławem Komorowskim, ale ze wszystkimi instytucjami państwowymi, które jawnie wspierały prezydenta”.

Jarosław Gowin pytany o możliwość spełniania obietnic przez Andrzeja Dudę, odpowiedział, że większość z nich jest możliwa do spełnienia, jak chociażby podniesienie kwoty wolnej od podatku. Zapewnił, że Andrzej Duda zrobi wszystko, aby zrealizować swoje postulaty.

„My mu będziemy w tym pomagać, ale w ramach możliwości budżetowych i naszego poczucia odpowiedzialności za stan kasy państwowej”- czytamy w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Gowin wspomniał, że zostaną wystawione wspólne listy w wyborach parlamentarnych, bo harmonijnie, uczciwie i lojalnie układa się współpraca Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem, Solidarnej Polski i Prawicy Rzeczypospolitej.

Według Jarosława Gowina, prezydentura Komorowskiego była bierna, akceptował nawet szkodliwe dla Polski propozycje rządu. Natomiast od nowej prezydentury Andrzeja Dudy oczekuje, ze odbuduje jedność w narodzie.

„Super Express”/es

Fot.wPolityce.pl


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook