Jedynie prawda jest ciekawa

Gowin: Trzeba odbudować jedność

26.05.2015

Jarosław Gowin przyznał, że Bronisław Komorowski okazał się bardzo słabym kandydatem, a Andrzej Duda rozkwitł w czasie swojej kampanii.

Jarosław Gowin pytany w wywiadzie dla „Super Expressu” o klęskę Bronisława Komorowskiego i sukces Andrzeja Dudy zaznaczył, że Komorowski „okazał się bardzo słabym kandydatem”. Zdradził także, że współczuł jego sztabowi wyborczemu. Dodał również, że w wygranej Dudy pomógł fakt, że Polacy naprawdę oczekują na zmiany. A poza tym, że prezydent-elekt miał bardzo dobrą kampanię, w której rozkwitł.

„Ja go znałem z Krakowa od dawna jako skrzyżowanie wykładowcy akademickiego i urzędnika państwowego w najlepszym tego słowa znaczeniu. Nie wyczuwałem w nim jednak mocy politycznej. Ta kampania ten pogląd zmieniła”- czytamy na łamach „Super Expressu”.

Jarosław Gowin przyznał, że Bronisław Komorowski wraz z elitami opiniotwórczymi byli aroganccy wobec ludzi. Jako przykład podał wypowiedzi Adama Michnika i Janusza Czapińskiego. Podkreślił także, że zwolennicy sięgali po chwyty nie fair, czego dowiedli Tomasz Lis i Tomasz Karolak.

„Andrzej Duda wygrał nie tylko z Bronisławem Komorowskim, ale ze wszystkimi instytucjami państwowymi, które jawnie wspierały prezydenta”.

Jarosław Gowin pytany o możliwość spełniania obietnic przez Andrzeja Dudę, odpowiedział, że większość z nich jest możliwa do spełnienia, jak chociażby podniesienie kwoty wolnej od podatku. Zapewnił, że Andrzej Duda zrobi wszystko, aby zrealizować swoje postulaty.

„My mu będziemy w tym pomagać, ale w ramach możliwości budżetowych i naszego poczucia odpowiedzialności za stan kasy państwowej”- czytamy w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Gowin wspomniał, że zostaną wystawione wspólne listy w wyborach parlamentarnych, bo harmonijnie, uczciwie i lojalnie układa się współpraca Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem, Solidarnej Polski i Prawicy Rzeczypospolitej.

Według Jarosława Gowina, prezydentura Komorowskiego była bierna, akceptował nawet szkodliwe dla Polski propozycje rządu. Natomiast od nowej prezydentury Andrzeja Dudy oczekuje, ze odbuduje jedność w narodzie.

„Super Express”/es

Fot.wPolityce.pl


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook