Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gowin: Przejaw arogancji i pogardy do Polaków

11.05.2015

„Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni” - mówi o propozycji prezydenta Gowin.

Jarosław Gowin nie wierzy w szczerość intencji Bronisława Komorowskiego, który proponuje referendum ws. JOWów, finansowania partii z budżetu oraz spraw podatkowych. „Kiedy tego słucham przychodzi mi na myśl powiedzenie o tym, diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni” – tak Jarosław Gowin skomentował propozycje Bronisława Komorowskiego.

W jego ocenie mamy do czynienia z przejawem arogancji i pogardy do Polaków. „Jeśli on wierzy, że ktoś się da omamić, że antysystemowi wyborcy będą chcieli przenieść na niego swoje poparcie, to jest już za późno, to już się nie uda” – ocenił.

Gowin przewiduje, że kampania przed drugą turą wyborów będzie emocjonująca. W jego ocenie musimy się przygotować na kampanię straszenia PiS-em i powrotem do władzy Jarosława Kaczyńskiego. „Przypomina mi się Kabaret Moralnego Niepokoju, skecz o tym, co się stanie jak PiS dojedzie do władzy... Taki kabaret będziemy teraz oglądać, tylko że w wykonaniu mainstreamowych mediów” – podkreślił.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl tłumaczył z kolei, że porażkę w pierwszej turze Bronisław Komorowski zanotował z racji złej kampanii. „Bronisław Komorowski był prezydentem stagnacji, był prezydentem prowadzącym politykę zamiatania problemów pod dywan. (...) Pokazał, że nie ma żadnej wizji przyszłości Polski. Wreszcie, stał się reprezentantem Polaków sytych i zadowolonych z siebie. Podczas gdy Andrzej Duda, Paweł Kukiz i pozostali kandydaci w ogromnej większości byli kandydatami Polski zbuntowanych” - tłumaczył porażkę prezydenta Gowin.

Pytany o przewidywania dotyczące wyników drugiej tury Gowin wskazał, że przewiduje, że Andrzej Duda wygra wybory stosunkiem głosów: 60:40.

ez,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Marcin Obara]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook