Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Przejaw arogancji i pogardy do Polaków

11.05.2015

„Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni” - mówi o propozycji prezydenta Gowin.

Jarosław Gowin nie wierzy w szczerość intencji Bronisława Komorowskiego, który proponuje referendum ws. JOWów, finansowania partii z budżetu oraz spraw podatkowych. „Kiedy tego słucham przychodzi mi na myśl powiedzenie o tym, diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni” – tak Jarosław Gowin skomentował propozycje Bronisława Komorowskiego.

W jego ocenie mamy do czynienia z przejawem arogancji i pogardy do Polaków. „Jeśli on wierzy, że ktoś się da omamić, że antysystemowi wyborcy będą chcieli przenieść na niego swoje poparcie, to jest już za późno, to już się nie uda” – ocenił.

Gowin przewiduje, że kampania przed drugą turą wyborów będzie emocjonująca. W jego ocenie musimy się przygotować na kampanię straszenia PiS-em i powrotem do władzy Jarosława Kaczyńskiego. „Przypomina mi się Kabaret Moralnego Niepokoju, skecz o tym, co się stanie jak PiS dojedzie do władzy... Taki kabaret będziemy teraz oglądać, tylko że w wykonaniu mainstreamowych mediów” – podkreślił.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl tłumaczył z kolei, że porażkę w pierwszej turze Bronisław Komorowski zanotował z racji złej kampanii. „Bronisław Komorowski był prezydentem stagnacji, był prezydentem prowadzącym politykę zamiatania problemów pod dywan. (...) Pokazał, że nie ma żadnej wizji przyszłości Polski. Wreszcie, stał się reprezentantem Polaków sytych i zadowolonych z siebie. Podczas gdy Andrzej Duda, Paweł Kukiz i pozostali kandydaci w ogromnej większości byli kandydatami Polski zbuntowanych” - tłumaczył porażkę prezydenta Gowin.

Pytany o przewidywania dotyczące wyników drugiej tury Gowin wskazał, że przewiduje, że Andrzej Duda wygra wybory stosunkiem głosów: 60:40.

ez,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook