Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin potrzebował 6 lat na decyzję

09.09.2013

Aż 6 lat nieudolnych rządów Donalda Tuska potrzebował Jarosław Gowin by podjąć decyzję o wyjściu z Platformy – pisze poseł PiS Marcin Mastalerek.

Hitem politycznym dzisiejszego dnia jest decyzja Jarosława Gowina o odejściu z Platformy Obywatelskiej. Na konferencji prasowej Jarosław Gowin usilnie starał się przedstawić jako polityk dla którego ważniejsza jest lojalność wobec Polski i Polaków, a nie partii. Czarę goryczy rzekomo przelały rządowe propozycje zmian w systemie emerytalnym.

Ale to tylko propagandowe sztuczki Jarosława Gowina mające odkleić go od coraz mniej popularnej Platformy. Jarosław Gowin wie, że musi prezentować się publicznie jako antagonista Donalda Tuska. Wie, że musi kreować się teraz jako symbol sprzeciwu wobec obecnego rządu. Spójrzmy na fakty. Jarosław Gowin z Platformą związany jest od 8 lat. Najpierw był senatorem z jej poparcia. Od 2007 roku jest posłem i prominentnym politykiem tej partii, zasiadał w jej zarządzie, był też ministrem w rządzie Donalda Tuska.

Jarosław Gowin przystąpił do Platformy w interesujących okolicznościach. Zgodził się być liderem krakowskiej listy PO w wyborach do sejmu w 2007 roku, po tym jak Donald Tusk wyeliminował z polityki Jana Rokitę. Jarosław Gowin nie odczuwał wtedy dyskomfortu z marginalizacji Jana Rokity.

Jarosław Gowin przez 6 lat był wiernym żołnierzem premiera. Przez półtora roku był ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Nie wystąpił z Platformy, gdy rząd Tuska zadłużał Polskę, gdy prowadził nieudolną politykę gospodarczą, której skutkiem jest ponad dwumilionowe bezrobocie. Nie wystąpił z PO na znak protestu przeciwko tworzeniu wirtualnych budżetów, nieudolności przy budowie dróg i autostrad. Nie rzucił legitymacji partyjnej w geście sprzeciwu wobec podnoszenia podatków. Nie odszedł po aferze hazardowej, stoczniowej, aferze Amber Gold. Nie rzucił legitymacji partyjnej po licznych artykułach pokazujących nepotyzm, kolesiostwo, wzrost biurokracji za rządów Donalda Tuska. Karnie głosował tak, jak nakazywał Donald Tusk. Co prawda zgłaszał swój werbalny sprzeciw wobec lewicowych światopoglądowo decyzji premiera, ale na słownym sprzeciwie jego konserwatyzm się kończył.

Swoją dzisiejszą decyzję o wystąpieniu z PO argumentuje sprzeciwem wobec zmian w systemie emerytalnym. Ale to tylko wymówka. Tak naprawdę Jarosław Gowin odszedł, żeby uprzedzić ruch Donalda Tuska. Po zeszłotygodniowej deklaracji Tuska, że „cierpliwość się kończy. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję”, wiedział, że jego dni są policzone. Nie chciał dawać Tuskowi satysfakcji z bycia kolejną jego ofiarą, kolejnym politykiem, którego Tusk może jednym pstryknięciem usunąć z partii.

Aż 6 lat nieudolnych rządów Donalda Tusk potrzebował Jarosław Gowin by podjąć decyzję o wyjściu z Platformy. Nie najlepiej świadczy to o jego kwalifikacjach politycznych.

Marcin Mastalerek

Poseł PiS

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook