Jedynie prawda jest ciekawa

Gowin: Odnieśliśmy miażdżące zwycięstwo

10.10.2011

„Mam zamiar zainicjować debatę ideową wewnątrz Platformy Obywatelskiej. Jednak nie teraz. Obecnie najważniejszą sprawą jest stworzenie stabilnego układu rządowego” – mówi portalowi Stefczyk.info Jarosław Gowin z PO. Poseł już przed wyborami zapowiadał, że Platformę czeka poważna debata ideowa. Słowa polityka były odpowiedzią na skręcanie w lewo partii Donalda Tuska.

Jarosław Gowin przyznaje, że jego partia ma wielkie powody do satysfakcji. Po czterech latach rządzenia w skrajnie trudnych warunkach odnieśliśmy miażdżące zwycięstwo. Tak odbieram wyniki głosowania – mówi poseł. Zaznacza, że „wszystko wskazuje na to, że uda się odtworzyć koalicję z PSL”.

Rozmówca portalu Stefczyk.info zaznacza, że w wyborach dobry wynik uzyskała formacja Janusza Palikota. To wyraz zepsucia polskiej polityki oraz polskiej kultury i moralności. Janusz Palikot jest nihilistą czystej wody – tłumaczy w rozmowie z naszym portalem. Poseł PO zaznacza, że „dobry wynik Platformy spowoduje, że Palikota uda się otoczyć kordonem sanitarnym”.

Gowin zaznacza, że liczy na „cztery lata w miarę stabilnych rządów” w Polsce. Jeśli koalicja będzie składała się z dwóch partii, to się uda. Gdyby to była koalicja trzech partii można będzie się obawiać o trwałość parlamentu – tłumaczy Jarosław Gowin w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

saż

[fot. PAP/Paweł Kula]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook