Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: "Polska Razem" się nie sypie

14.03.2014

Jarosław Gowin dementuje pogłoski o odejściu Pawła Kowala i Marka Migalskiego z Polski Razem. "To są plotki rozsiewane przez tych, którzy czują się zagrożeni naszym projektem" - zapewnia.

Stefczyk. info: Czy "Polska Razem" staje się Polską osobno?  Podobno Paweł Kowal chce startować z list PO, Marek Migalski się obraził, nie mówiąc już o dość spektakularnym odejściu Przemysława Wiplera. Dość kiepski początek kampanii...

Jarosław Gowin, Polska Razem: Paweł Kowal startuje z list Platformy Obywatelskiej. Za chwilę występujemy razem na konferencji prasowej. To są plotki  rozsiewane przez tych, którzy czują się zagrożeni naszym projektem. Marek Migalski także startuje z Polski Razem. Potwierdził mi to w sposób jednoznaczny.

Czyli tylko odejście Wiplera zostało przesadzone?

Tak jest.

A panowie Godson i Żalek? Jakoś też ich specjalnie nie widać...

Pracują w swoich okręgach i intensywnie zbierają podpisy.

Czy fakt, że kampania do Parlamentu Europejskiego została zdominowana przez kryzys ukraiński  stanowi kłopot dla waszego ugrupowania?

To jest kłopot dla wszystkich mniejszych ugrupowań. A już zwłaszcza dla partii nowych, takich których istnienie w świadomości Polaków dopiero się utrwala.

Dlaczego?

Dlatego, że koncentracja mediów na tematyce ukraińskiej powoduje, że nie jesteśmy w stanie przebić się z naszym programem. Ale wierzę, że kampanii wyborczej to nadrobimy.

A jak pan ocenia kampanię Platformy Obywatelskiej? Zmianę retoryki i kształtu polityki wschodniej? Czy to wiarygodny zabieg?

Dla mnie niewiarygodny. W szczerość Tuska, mówiącego Kaczyńskim - nigdy nie uwierzę. Natomiast widać po sondażach, że ta pisowska retoryka przynosi Platformie sukces. Czy ten sukces będzie chwilowy i czy te notowania uda im się utrzymać - pokażą najbliższe tygodnie.

W jaki sposób chcecie się teraz odróżnić od PO, w tej "ukraińskiej"  kampanii?

Tak się składa, że Paweł Kowal jest jednym z najwybitniejszych ekspertów w tych sprawach. Przygotowujemy właśnie nasze stanowisko, dlatego, że coraz bardziej krytycznie oceniamy efekty działań rządu.

To znaczy?

To znaczy uważamy, że Tuskowi i Sikorskiemu nie udało się osiągnąć żadnego z istotnych celów. Polska jest coraz bardziej izolowana w swoim wsparciu dla Ukrainy a nasza gospodarka będzie ponosiła bardzo duże koszty tego zaangażowania. Co do kierunku działań uważamy, że  był on słuszny, ale niestety wykonanie zostało popsute.

Ma pan sporo do nadrobienia w najbliższych tygodniach. Ostatnie sondaże nie dają wam szans na zdobycie mandatów.

Wierzę, że nadrobimy. Mamy silne listy, a przede wszystkim o istnieniu Polski Razem wie dziś zaledwie 20 proc. Polaków. W kampanii wyborczej na pewno uda nam się uświadomić nasze istnienie kolejnym kilkudziesięciu procentom. A to powinno w zasadniczy sposób zmienić nasze notowania. 

rozmawiała Anna Sarzyńska

[fot.wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook