Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: "Polska Razem" się nie sypie

14.03.2014

Jarosław Gowin dementuje pogłoski o odejściu Pawła Kowala i Marka Migalskiego z Polski Razem. "To są plotki rozsiewane przez tych, którzy czują się zagrożeni naszym projektem" - zapewnia.

Stefczyk. info: Czy "Polska Razem" staje się Polską osobno?  Podobno Paweł Kowal chce startować z list PO, Marek Migalski się obraził, nie mówiąc już o dość spektakularnym odejściu Przemysława Wiplera. Dość kiepski początek kampanii...

Jarosław Gowin, Polska Razem: Paweł Kowal startuje z list Platformy Obywatelskiej. Za chwilę występujemy razem na konferencji prasowej. To są plotki  rozsiewane przez tych, którzy czują się zagrożeni naszym projektem. Marek Migalski także startuje z Polski Razem. Potwierdził mi to w sposób jednoznaczny.

Czyli tylko odejście Wiplera zostało przesadzone?

Tak jest.

A panowie Godson i Żalek? Jakoś też ich specjalnie nie widać...

Pracują w swoich okręgach i intensywnie zbierają podpisy.

Czy fakt, że kampania do Parlamentu Europejskiego została zdominowana przez kryzys ukraiński  stanowi kłopot dla waszego ugrupowania?

To jest kłopot dla wszystkich mniejszych ugrupowań. A już zwłaszcza dla partii nowych, takich których istnienie w świadomości Polaków dopiero się utrwala.

Dlaczego?

Dlatego, że koncentracja mediów na tematyce ukraińskiej powoduje, że nie jesteśmy w stanie przebić się z naszym programem. Ale wierzę, że kampanii wyborczej to nadrobimy.

A jak pan ocenia kampanię Platformy Obywatelskiej? Zmianę retoryki i kształtu polityki wschodniej? Czy to wiarygodny zabieg?

Dla mnie niewiarygodny. W szczerość Tuska, mówiącego Kaczyńskim - nigdy nie uwierzę. Natomiast widać po sondażach, że ta pisowska retoryka przynosi Platformie sukces. Czy ten sukces będzie chwilowy i czy te notowania uda im się utrzymać - pokażą najbliższe tygodnie.

W jaki sposób chcecie się teraz odróżnić od PO, w tej "ukraińskiej"  kampanii?

Tak się składa, że Paweł Kowal jest jednym z najwybitniejszych ekspertów w tych sprawach. Przygotowujemy właśnie nasze stanowisko, dlatego, że coraz bardziej krytycznie oceniamy efekty działań rządu.

To znaczy?

To znaczy uważamy, że Tuskowi i Sikorskiemu nie udało się osiągnąć żadnego z istotnych celów. Polska jest coraz bardziej izolowana w swoim wsparciu dla Ukrainy a nasza gospodarka będzie ponosiła bardzo duże koszty tego zaangażowania. Co do kierunku działań uważamy, że  był on słuszny, ale niestety wykonanie zostało popsute.

Ma pan sporo do nadrobienia w najbliższych tygodniach. Ostatnie sondaże nie dają wam szans na zdobycie mandatów.

Wierzę, że nadrobimy. Mamy silne listy, a przede wszystkim o istnieniu Polski Razem wie dziś zaledwie 20 proc. Polaków. W kampanii wyborczej na pewno uda nam się uświadomić nasze istnienie kolejnym kilkudziesięciu procentom. A to powinno w zasadniczy sposób zmienić nasze notowania. 

rozmawiała Anna Sarzyńska

[fot.wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook