Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: In vitro to żyła złota

05.02.2015

Branża in vitro to żyła złota dla wielu klinik i lekarzy – mówił w Telewizji Republika Jarosław Gowin, lider Polski Razem. – Część lekarzy idzie ostatnio na skróty, zamiast leczyć niepłodność, kierują od razu na zabieg in vitro pomimo wielu niebezpieczeństw - stwierdził, odnosząc się do głośnej sprawy z zamianą zarodków w jednej z klinik.

– Wyborcy PO są dziś lewicowo-liberalni i ta partia robi ich w bambuko. Wysyła sygnały, że pracuje nad in vitro, zapowiada związki partnerskie. Potem robi się badania i jeżeli mistyfikacja się powiodła, a większość społeczeństwa popiera dany projekt rządu, to się go forsuje – wyjaśniał sposób działania partii rządzącej Gowin.

Chodzi m.in. o „uregulowanie” kwestii związanych z in vitro, które zapowiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz po skandalu w jednym ze szpitali, gdzie kobieta urodziła genetycznie nie swoje dziecko.

Gowin przypomniał,  że został usunięty z rządu po tym jak powiedział,  że kliniki sprzedają polskie zarodki zagranicę, np. do Niemiec, bo tam nie można przeprowadzać eksperymentów medycznych na zarodkach niemieckich, ale można na tych zakupionych w innych krajach.

– Niepłodność jest ogromnym dramatem wielu małżeństw i par, ale należy je rzetelnie informować. Część lekarzy idzie ostatnio na skróty, zamiast leczyć niepłodność, kierują od razu na zabieg in vitro pomimo wielu niebezpieczeństw – wyjaśniał Gowin. Jego zdaniem powód jest jeden: – Branża in vitro to żyła złota dla wielu klinik i lekarzy.

Komentując ogłoszoną przez marszałka Sikorskiego datę wyborów prezydenckich (10 maja), Gowin powiedział: 

– Nie zgadzam się z tonem żalenia się, używanym przez wielu polityków i publicystów. Z góry było wiadomo, że prezydent wykorzysta okazję – ocenił Gowin, odnosząc się do ustalenia terminu wyborów prezydenckich na 10 maja i uroczystości zakończenia II wojny światowej na Westerplatte, które odbędą się 8 maja.

Gowin podkreślał, że „nie rozumie zarzutów ws. obchodów 8 maja”. – To sensowny element polityki historycznej i przeciwdziałanie neoimperialnym zamiarom Rosji – ocenił szef Polski Razem. Polityk podkreślał jednak, że zjednoczona prawica „musi zrobić wszystko, żeby Andrzej Duda wygrał te wybory”.

ansa/TV Republika

[fot.wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook