Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gowin: In vitro to żyła złota

05.02.2015

Branża in vitro to żyła złota dla wielu klinik i lekarzy – mówił w Telewizji Republika Jarosław Gowin, lider Polski Razem. – Część lekarzy idzie ostatnio na skróty, zamiast leczyć niepłodność, kierują od razu na zabieg in vitro pomimo wielu niebezpieczeństw - stwierdził, odnosząc się do głośnej sprawy z zamianą zarodków w jednej z klinik.

– Wyborcy PO są dziś lewicowo-liberalni i ta partia robi ich w bambuko. Wysyła sygnały, że pracuje nad in vitro, zapowiada związki partnerskie. Potem robi się badania i jeżeli mistyfikacja się powiodła, a większość społeczeństwa popiera dany projekt rządu, to się go forsuje – wyjaśniał sposób działania partii rządzącej Gowin.

Chodzi m.in. o „uregulowanie” kwestii związanych z in vitro, które zapowiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz po skandalu w jednym ze szpitali, gdzie kobieta urodziła genetycznie nie swoje dziecko.

Gowin przypomniał,  że został usunięty z rządu po tym jak powiedział,  że kliniki sprzedają polskie zarodki zagranicę, np. do Niemiec, bo tam nie można przeprowadzać eksperymentów medycznych na zarodkach niemieckich, ale można na tych zakupionych w innych krajach.

– Niepłodność jest ogromnym dramatem wielu małżeństw i par, ale należy je rzetelnie informować. Część lekarzy idzie ostatnio na skróty, zamiast leczyć niepłodność, kierują od razu na zabieg in vitro pomimo wielu niebezpieczeństw – wyjaśniał Gowin. Jego zdaniem powód jest jeden: – Branża in vitro to żyła złota dla wielu klinik i lekarzy.

Komentując ogłoszoną przez marszałka Sikorskiego datę wyborów prezydenckich (10 maja), Gowin powiedział: 

– Nie zgadzam się z tonem żalenia się, używanym przez wielu polityków i publicystów. Z góry było wiadomo, że prezydent wykorzysta okazję – ocenił Gowin, odnosząc się do ustalenia terminu wyborów prezydenckich na 10 maja i uroczystości zakończenia II wojny światowej na Westerplatte, które odbędą się 8 maja.

Gowin podkreślał, że „nie rozumie zarzutów ws. obchodów 8 maja”. – To sensowny element polityki historycznej i przeciwdziałanie neoimperialnym zamiarom Rosji – ocenił szef Polski Razem. Polityk podkreślał jednak, że zjednoczona prawica „musi zrobić wszystko, żeby Andrzej Duda wygrał te wybory”.

ansa/TV Republika

[fot.wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Jarosław Gowin

,

eksperyment

,

lekarze

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook