Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Hanna Gronkiewicz-Waltz sprzeniewierzyła się własnym poglądom

10.07.2014

"Wierzę, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się dyktatowi liberalnej lewicy" - mówi Jarosław Gowin, b. minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, obecnie szef Polski Razem, komentując histerię wokół prof. Bogdana Chazana.

Stefczyk.info: - Jak Pan ocenia decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz zwolnienia prof. Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie?

Jarosław Gowin: - Oceniam ją jak najgorzej. Ja dobrze znam poglądy Hanny Gronkiewicz-Waltz na bioetykę i wiem, że w tej sprawie uległa naciskom medialnym i naciskom politycznym. Te naciski były bardzo duże - ona początkowo się im opierała, ale niestety ostatecznie dała się złamać.


Jednak wydźwięk tej decyzji jest taki, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, osoba, która od zawsze głośno deklarowała wierność wierze katolickiej, podejmuje decyzję skrajnie zaprzeczającą tym deklaracjom... Czy nie widzi Pan sprzeczności w tym co pani prezydent głosi i robi?

- To jest dla mnie przykra sytuacja, bo wielokrotnie, w czasach kiedy byłem w Platformie, to Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie wspierała mnie w moich sporach z Donaldem Tuskiem właśnie na te tematy tzw. światopoglądowe, ale widać wyraźnie, że dla konserwatysty nie ma już miejsca w Platformie. Mam nadzieję, że także konserwatywni wyborcy tej partii zrozumieją to i wycofają swoje poparcie dla PO, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że teraz będą mogli głosować na blok zjednoczonej, chociaż wewnętrznie różnorodnej prawicy.

Liczę też na to, że te niedobitki konserwatystów w szeregach Platformy, również wyciągną wniosek z tej sytuacji i przestaną odgrywać rolę listka figowego.A to nie jest tak, że to Hanna Gronkiewicz-Waltz zmienia poglądy, na te bardziej popularne, dominujące w partii i jej elektoracie i nie ma ochoty im się przeciwstawiać?

- Trudno mi powiedzieć, czy ona zmieniła poglądy. Obawiam, się, że prawda jest jeszcze bardziej gorzka - że ona zachowując swoje poglądy, sprzeniewierzyła się im w sprawie prof. Chazana.


Jakie konsekwencje jej decyzja może nieść za sobą?

- Jest rzeczą jasną, że to jest pierwszy wyłom, za którym myślę, pojdą zmasowane naciski na lekarzy, aby w sprawach in vitro czy aborcji podporządkowali się takiemu lewicowo-liberalnemu dyktatowi politycznej poprawności.


Nie obawia się Pan, że dla lekarzy deklarujących klauzulę sumienia nie będzie miejsca na stanowiskach kierowniczych czy dyrektorskich w szpitalach, czy nawet w ochronie zdrowia?

- Na pewno, taka tendencja do rugowania ich z tych stanowisk pojawi się o obawiam się, że niektórzy lekarze mogą się wtedy złamać, tak, jak złamała się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wierzę jednak, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się temu dyktatowi liberalnej lewicy.


not. zrk
[fot. Stefczyk.info]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook