Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gowin: Hanna Gronkiewicz-Waltz sprzeniewierzyła się własnym poglądom

10.07.2014

"Wierzę, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się dyktatowi liberalnej lewicy" - mówi Jarosław Gowin, b. minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, obecnie szef Polski Razem, komentując histerię wokół prof. Bogdana Chazana.

Stefczyk.info: - Jak Pan ocenia decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz zwolnienia prof. Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie?

Jarosław Gowin: - Oceniam ją jak najgorzej. Ja dobrze znam poglądy Hanny Gronkiewicz-Waltz na bioetykę i wiem, że w tej sprawie uległa naciskom medialnym i naciskom politycznym. Te naciski były bardzo duże - ona początkowo się im opierała, ale niestety ostatecznie dała się złamać.


Jednak wydźwięk tej decyzji jest taki, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, osoba, która od zawsze głośno deklarowała wierność wierze katolickiej, podejmuje decyzję skrajnie zaprzeczającą tym deklaracjom... Czy nie widzi Pan sprzeczności w tym co pani prezydent głosi i robi?

- To jest dla mnie przykra sytuacja, bo wielokrotnie, w czasach kiedy byłem w Platformie, to Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie wspierała mnie w moich sporach z Donaldem Tuskiem właśnie na te tematy tzw. światopoglądowe, ale widać wyraźnie, że dla konserwatysty nie ma już miejsca w Platformie. Mam nadzieję, że także konserwatywni wyborcy tej partii zrozumieją to i wycofają swoje poparcie dla PO, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że teraz będą mogli głosować na blok zjednoczonej, chociaż wewnętrznie różnorodnej prawicy.

Liczę też na to, że te niedobitki konserwatystów w szeregach Platformy, również wyciągną wniosek z tej sytuacji i przestaną odgrywać rolę listka figowego.A to nie jest tak, że to Hanna Gronkiewicz-Waltz zmienia poglądy, na te bardziej popularne, dominujące w partii i jej elektoracie i nie ma ochoty im się przeciwstawiać?

- Trudno mi powiedzieć, czy ona zmieniła poglądy. Obawiam, się, że prawda jest jeszcze bardziej gorzka - że ona zachowując swoje poglądy, sprzeniewierzyła się im w sprawie prof. Chazana.


Jakie konsekwencje jej decyzja może nieść za sobą?

- Jest rzeczą jasną, że to jest pierwszy wyłom, za którym myślę, pojdą zmasowane naciski na lekarzy, aby w sprawach in vitro czy aborcji podporządkowali się takiemu lewicowo-liberalnemu dyktatowi politycznej poprawności.


Nie obawia się Pan, że dla lekarzy deklarujących klauzulę sumienia nie będzie miejsca na stanowiskach kierowniczych czy dyrektorskich w szpitalach, czy nawet w ochronie zdrowia?

- Na pewno, taka tendencja do rugowania ich z tych stanowisk pojawi się o obawiam się, że niektórzy lekarze mogą się wtedy złamać, tak, jak złamała się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wierzę jednak, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się temu dyktatowi liberalnej lewicy.


not. zrk
[fot. Stefczyk.info]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 2. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 3. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 4. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 5. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 6. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 7. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 8. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook