Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Hanna Gronkiewicz-Waltz sprzeniewierzyła się własnym poglądom

10.07.2014

"Wierzę, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się dyktatowi liberalnej lewicy" - mówi Jarosław Gowin, b. minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, obecnie szef Polski Razem, komentując histerię wokół prof. Bogdana Chazana.

Stefczyk.info: - Jak Pan ocenia decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz zwolnienia prof. Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie?

Jarosław Gowin: - Oceniam ją jak najgorzej. Ja dobrze znam poglądy Hanny Gronkiewicz-Waltz na bioetykę i wiem, że w tej sprawie uległa naciskom medialnym i naciskom politycznym. Te naciski były bardzo duże - ona początkowo się im opierała, ale niestety ostatecznie dała się złamać.


Jednak wydźwięk tej decyzji jest taki, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, osoba, która od zawsze głośno deklarowała wierność wierze katolickiej, podejmuje decyzję skrajnie zaprzeczającą tym deklaracjom... Czy nie widzi Pan sprzeczności w tym co pani prezydent głosi i robi?

- To jest dla mnie przykra sytuacja, bo wielokrotnie, w czasach kiedy byłem w Platformie, to Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie wspierała mnie w moich sporach z Donaldem Tuskiem właśnie na te tematy tzw. światopoglądowe, ale widać wyraźnie, że dla konserwatysty nie ma już miejsca w Platformie. Mam nadzieję, że także konserwatywni wyborcy tej partii zrozumieją to i wycofają swoje poparcie dla PO, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że teraz będą mogli głosować na blok zjednoczonej, chociaż wewnętrznie różnorodnej prawicy.

Liczę też na to, że te niedobitki konserwatystów w szeregach Platformy, również wyciągną wniosek z tej sytuacji i przestaną odgrywać rolę listka figowego.A to nie jest tak, że to Hanna Gronkiewicz-Waltz zmienia poglądy, na te bardziej popularne, dominujące w partii i jej elektoracie i nie ma ochoty im się przeciwstawiać?

- Trudno mi powiedzieć, czy ona zmieniła poglądy. Obawiam, się, że prawda jest jeszcze bardziej gorzka - że ona zachowując swoje poglądy, sprzeniewierzyła się im w sprawie prof. Chazana.


Jakie konsekwencje jej decyzja może nieść za sobą?

- Jest rzeczą jasną, że to jest pierwszy wyłom, za którym myślę, pojdą zmasowane naciski na lekarzy, aby w sprawach in vitro czy aborcji podporządkowali się takiemu lewicowo-liberalnemu dyktatowi politycznej poprawności.


Nie obawia się Pan, że dla lekarzy deklarujących klauzulę sumienia nie będzie miejsca na stanowiskach kierowniczych czy dyrektorskich w szpitalach, czy nawet w ochronie zdrowia?

- Na pewno, taka tendencja do rugowania ich z tych stanowisk pojawi się o obawiam się, że niektórzy lekarze mogą się wtedy złamać, tak, jak złamała się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wierzę jednak, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się temu dyktatowi liberalnej lewicy.


not. zrk
[fot. Stefczyk.info]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook