Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Hanna Gronkiewicz-Waltz sprzeniewierzyła się własnym poglądom

10.07.2014

"Wierzę, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się dyktatowi liberalnej lewicy" - mówi Jarosław Gowin, b. minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, obecnie szef Polski Razem, komentując histerię wokół prof. Bogdana Chazana.

Stefczyk.info: - Jak Pan ocenia decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz zwolnienia prof. Chazana z funkcji dyrektora Szpitala Św. Rodziny w Warszawie?

Jarosław Gowin: - Oceniam ją jak najgorzej. Ja dobrze znam poglądy Hanny Gronkiewicz-Waltz na bioetykę i wiem, że w tej sprawie uległa naciskom medialnym i naciskom politycznym. Te naciski były bardzo duże - ona początkowo się im opierała, ale niestety ostatecznie dała się złamać.


Jednak wydźwięk tej decyzji jest taki, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, osoba, która od zawsze głośno deklarowała wierność wierze katolickiej, podejmuje decyzję skrajnie zaprzeczającą tym deklaracjom... Czy nie widzi Pan sprzeczności w tym co pani prezydent głosi i robi?

- To jest dla mnie przykra sytuacja, bo wielokrotnie, w czasach kiedy byłem w Platformie, to Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie wspierała mnie w moich sporach z Donaldem Tuskiem właśnie na te tematy tzw. światopoglądowe, ale widać wyraźnie, że dla konserwatysty nie ma już miejsca w Platformie. Mam nadzieję, że także konserwatywni wyborcy tej partii zrozumieją to i wycofają swoje poparcie dla PO, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że teraz będą mogli głosować na blok zjednoczonej, chociaż wewnętrznie różnorodnej prawicy.

Liczę też na to, że te niedobitki konserwatystów w szeregach Platformy, również wyciągną wniosek z tej sytuacji i przestaną odgrywać rolę listka figowego.A to nie jest tak, że to Hanna Gronkiewicz-Waltz zmienia poglądy, na te bardziej popularne, dominujące w partii i jej elektoracie i nie ma ochoty im się przeciwstawiać?

- Trudno mi powiedzieć, czy ona zmieniła poglądy. Obawiam, się, że prawda jest jeszcze bardziej gorzka - że ona zachowując swoje poglądy, sprzeniewierzyła się im w sprawie prof. Chazana.


Jakie konsekwencje jej decyzja może nieść za sobą?

- Jest rzeczą jasną, że to jest pierwszy wyłom, za którym myślę, pojdą zmasowane naciski na lekarzy, aby w sprawach in vitro czy aborcji podporządkowali się takiemu lewicowo-liberalnemu dyktatowi politycznej poprawności.


Nie obawia się Pan, że dla lekarzy deklarujących klauzulę sumienia nie będzie miejsca na stanowiskach kierowniczych czy dyrektorskich w szpitalach, czy nawet w ochronie zdrowia?

- Na pewno, taka tendencja do rugowania ich z tych stanowisk pojawi się o obawiam się, że niektórzy lekarze mogą się wtedy złamać, tak, jak złamała się Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wierzę jednak, że środowiska konserwatywne już wkrótce odzyskają władzę w Polsce i wówczas skutecznie przeciwstawimy się temu dyktatowi liberalnej lewicy.


not. zrk
[fot. Stefczyk.info]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook