Jedynie prawda jest ciekawa

Gowin: Ewa Kopacz kłamała

14.01.2015

Sytuacja na Śląsku ulega coraz większemu zaognieniu. Jarosław Gowin uważa, że doprowadził do tego m.in. Donald Tusk, który uchylał się od podjęcia odpowiednich decyzji.

„2 lata temu, kiedy kopalnie przynosiły zysk, był był najlepszy moment na restrukturyzację. Wówczas jednak Donald Tusk umywał ręce. Nie chciał ruszać trudnych tematów. Mówił: 'Zostawmy to PSL-owi, niech się babrają'. Zostawił to Ewie Kopacz” - powiedział lider Polski Razem, który był gościem Telewizji Republika.

Podobnie Gowin ocenił postawę koalicjanta PO. „PSL też umywa ręce, jakby ich nie było przez te 8 lat. A przecież to Pawlak i Piechociński nadzorowali górnictwo” - podkreślił poseł.

Nie oznacza to jednak, że szef Polski Razem usprawiedliwia Ewę Kopacz.

„To, co mówi Ewa Kopacz, to wierutne kłamstwa. Niedawno mówiła, że żadna kopalnie nie zostanie zamknięta. Kłamała. Później rząd mówił, że te cztery kopalnie trzeba natychmiast zlikwidować. Potem, na spotkaniu ze śląskimi samorządowcami Kopacz poinformowała, że jest gotowa dać im 3 miesiące, by sprawdzić, czy przynoszą zysk” - stwierdził Jarosław Gowin.

B. minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska nie widzi przyszłości w jasnych barwach.

„Konflikt będzie się pogłębiał” - zapowiedział Gowin.

gah/telewizjarepublika.pl

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook