Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Dzień hańby sądownictwa

31.03.2015

"Wyrok wobec Mariusz Kamińskiego daje wyraźny sygnał wszystkim szefom służb: nie wychylajcie się, nie bądźcie dociekliwi, bo was dopadniemy”

Wczorajszy dzień przejdzie do historii jako dzień hańby polskiego wymiaru sprawiedliwości” – komentował wyrok sądu w sprawie Mariusza Kamińskiego i byłych szefów CBA, Jarosław Gowin w rozmowie z SuperExpressem.

W ocenie szefa Polski Razem ten wyrok daje wyraźny sygnał wszystkim szefom służb o treści; „nie wychylajcie się, nie bądźcie dociekliwi, bo was dopadniemy”. Kuriozalność wczorajszego wyroku podkreśla zdaniem Gowina fakt, iż został człowiek znany nie tylko z ogromnej uczciwości, ale też wielkiej determinacji w walce o sprawiedliwość, podczas gdy wielu aferzystów chodzi po Polsce całkiem swobodnie.

W jego ocenie jest to wyrok czystko polityczny co podkreśla fakt, iż sąd skazał Kamińskiego na wyższą karę niż domagała się prokuratura. „Mariusz Kamiński jako lider Ligi Republikańskiej walczył o ukaranie zbrodniarzy komunistycznych, teraz otrzymał wyrok surowszy od tych, których osądzenia się domagał” – przypominał Gowin.

Były polityk PO wyraził przekonanie, że sąd kolejnej instancji oddali obecne orzeczenie. „Mam nadzieję, że nie zostawi na tym wyroku suchej nitki” – mówił. Jak zwrócił uwagę obecne orzeczenie przeciwko szefom CBA pokazuje, że państwo polskie musi być gruntownie przebudowane. Jednocześnie wyraził nadzieję, że tak drastyczny wyrok spotka się z „moralnym odrzuceniem przez Polaków” i doprowadzi do przekonania niezdecydowanych i wspomniane zmiany są dla Polski konieczne.

ŁS / se.pl                                                   

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook