Jedynie prawda jest ciekawa

Gowin: Dzień hańby sądownictwa

31.03.2015

"Wyrok wobec Mariusz Kamińskiego daje wyraźny sygnał wszystkim szefom służb: nie wychylajcie się, nie bądźcie dociekliwi, bo was dopadniemy”

Wczorajszy dzień przejdzie do historii jako dzień hańby polskiego wymiaru sprawiedliwości” – komentował wyrok sądu w sprawie Mariusza Kamińskiego i byłych szefów CBA, Jarosław Gowin w rozmowie z SuperExpressem.

W ocenie szefa Polski Razem ten wyrok daje wyraźny sygnał wszystkim szefom służb o treści; „nie wychylajcie się, nie bądźcie dociekliwi, bo was dopadniemy”. Kuriozalność wczorajszego wyroku podkreśla zdaniem Gowina fakt, iż został człowiek znany nie tylko z ogromnej uczciwości, ale też wielkiej determinacji w walce o sprawiedliwość, podczas gdy wielu aferzystów chodzi po Polsce całkiem swobodnie.

W jego ocenie jest to wyrok czystko polityczny co podkreśla fakt, iż sąd skazał Kamińskiego na wyższą karę niż domagała się prokuratura. „Mariusz Kamiński jako lider Ligi Republikańskiej walczył o ukaranie zbrodniarzy komunistycznych, teraz otrzymał wyrok surowszy od tych, których osądzenia się domagał” – przypominał Gowin.

Były polityk PO wyraził przekonanie, że sąd kolejnej instancji oddali obecne orzeczenie. „Mam nadzieję, że nie zostawi na tym wyroku suchej nitki” – mówił. Jak zwrócił uwagę obecne orzeczenie przeciwko szefom CBA pokazuje, że państwo polskie musi być gruntownie przebudowane. Jednocześnie wyraził nadzieję, że tak drastyczny wyrok spotka się z „moralnym odrzuceniem przez Polaków” i doprowadzi do przekonania niezdecydowanych i wspomniane zmiany są dla Polski konieczne.

ŁS / se.pl                                                   

Fot. YouTube

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook