Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: Dzień hańby sądownictwa

31.03.2015

"Wyrok wobec Mariusz Kamińskiego daje wyraźny sygnał wszystkim szefom służb: nie wychylajcie się, nie bądźcie dociekliwi, bo was dopadniemy”

Wczorajszy dzień przejdzie do historii jako dzień hańby polskiego wymiaru sprawiedliwości” – komentował wyrok sądu w sprawie Mariusza Kamińskiego i byłych szefów CBA, Jarosław Gowin w rozmowie z SuperExpressem.

W ocenie szefa Polski Razem ten wyrok daje wyraźny sygnał wszystkim szefom służb o treści; „nie wychylajcie się, nie bądźcie dociekliwi, bo was dopadniemy”. Kuriozalność wczorajszego wyroku podkreśla zdaniem Gowina fakt, iż został człowiek znany nie tylko z ogromnej uczciwości, ale też wielkiej determinacji w walce o sprawiedliwość, podczas gdy wielu aferzystów chodzi po Polsce całkiem swobodnie.

W jego ocenie jest to wyrok czystko polityczny co podkreśla fakt, iż sąd skazał Kamińskiego na wyższą karę niż domagała się prokuratura. „Mariusz Kamiński jako lider Ligi Republikańskiej walczył o ukaranie zbrodniarzy komunistycznych, teraz otrzymał wyrok surowszy od tych, których osądzenia się domagał” – przypominał Gowin.

Były polityk PO wyraził przekonanie, że sąd kolejnej instancji oddali obecne orzeczenie. „Mam nadzieję, że nie zostawi na tym wyroku suchej nitki” – mówił. Jak zwrócił uwagę obecne orzeczenie przeciwko szefom CBA pokazuje, że państwo polskie musi być gruntownie przebudowane. Jednocześnie wyraził nadzieję, że tak drastyczny wyrok spotka się z „moralnym odrzuceniem przez Polaków” i doprowadzi do przekonania niezdecydowanych i wspomniane zmiany są dla Polski konieczne.

ŁS / se.pl                                                   

Fot. YouTube

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook